Сухий струмок: пристрій своїми руками, застосування в ландшафтному дизайні. Фото сухого струмка.

На сьогоднішній день, найпопулярнішою складовою ландшафтного дизайну на приватних і паркових ділянках вважають сухий струмок. Цей елемент декору отримав таку назву, тому що зображує нібито пересохле русло маленького струмочка, який ось-ось побіжить і знову придбає свій життєвий характер.

І як не дивно придумали цей шедевр жителі східних країн, так як саме вони люблять все умиротворений і спокійне.сухий струмок

Створити такий струмок на своїй ділянці зовсім не складно, крім цього вам навіть сподобається займатися такою творчістю.

Для того щоб зробити сухий струмок своїми руками, вам необхідно слідувати плану і все вийде.

Для початку потрібно визначитися, де буде знаходитися ваш струмок, а також якою буде його форма.сухий струмок

Зробити струмок своїми руками можна як прямий, так і звивистий, а також можна за допомогою великих каменів створювати імітацію перешкод для води. Всі ці рішення вам прийдуть поступово, коли ви почнете готувати основу для самого потічка.

Найголовніше пам'ятати, сухий струмок обов'язково повинен бути складовою вашого архітектурного ансамблю і ніяк не стояти окремим елементом.сухий струмок

Розташовувати його варто на відстані від садових доріжок, там, де цікавий рельєф поверхні, і рідко хтось ходить. Необхідно накинути ескіз струмочка на аркуші паперу, а після цього відходити на майбутнє місце споруди і обсипати контури піском. Це потрібно для того, щоб ви візуально могли собі уявити, як буде виглядати ця конструкція.

Після цього беремося за підготовку основи. Для цього вам необхідно прибрати верхній шар землі, приблизно на 15-20 см для того, щоб утворилася так звана доріжка. Самому це дуже легко зробити, найголовніше врахувати кут нахилу бічних стінок, який повинен становити 45 градусів.сухий струмок

Після того, як підготовлена ​​траншея приступаємо до утрамбування грунту, яку потрібно виробляти і по горизонтальних і по похилих площинах. Дно необхідно застелити спеціальним покривним матеріалом для того, щоб там не виростали різного роду непотрібні рослини. Русла потічка можна покрити дрібним гравієм для того, щоб погодні умови не руйнували форму траншеї.сухий струмок

Далі потрібно краю струмка викласти великими і середніми камінням для того, щоб надати струмочку більш природного вигляду.

Дно траншеї найкраще вистелити плоскою галькою середніх розмірів. Для того щоб надати струмочку природність слід розмістити кілька великих валунів, як би неохайно лежать у краю.сухий струмок

За допомогою великих каменів також можна створити водоспади і пороги. Якщо у вас звичайно немає можливості дістати гальку, тоді можна обійтися щебенем, правда ефект трохи втратить свою феєрію.

Для додання сухому струмочку правдивості слід зіграти відтінками каменів.

Наприклад, є деякі камені, які чітко змінять колір вашої води: базальт і сланець можна використовувати для додання сіро-блакитного відтінку, граніт - для зеленого і червоного кольорів. Якщо додати мармур і вапняк, то можна домогтися ефекти пінливою води, який можна спостерігати в процесі падіння водоспаду.

Застосування різнокольорових камінчиків зі скла допоможуть вам створити ефект сонячних відблисків. Для того щоб ваш струмок здавався справжнім, можна замість каменів, якими вмощуються дно, пристосувати осколки дзеркала, від яких буде відбиватися сонячне світло, і, таким чином, далеко буде видно ваш струмочок.сухий струмок

Також для облаштування вашого сухого струмка можна застосовувати рослини. Підійдуть для оформлення потічка не всі рослини. Щоб зовнішній вигляд такий композицій був привабливим, слід підібрати кілька видів квітів, які викликають у вас асоціації з водним простором.

Як правило, це рослини з довгими листочками, квітки у якого блакитного і жовтого кольору. Живі елементи в такому штучно створеному декорі підкреслять його натуральність.