Як правильно підготувати і вкрити полуницю на зиму

Полуниця є першою літньою ягодою і дуже затребувана садівниками і городниками. Вона очищає кров від радіоактивних речовин, покращує метаболізм, сприяє підвищенню гемоглобіну в крові.

В осінньо-зимовий період, для догляду за полуничними грядками потрібно не менше зусиль, ніж навесні.Підготовка полуниці до зими

Прополка і обрізка вусів у суниці

Протягом місяця з вересня по жовтень необхідно провести прополку бур'яну і обрізку вусів у кущиків полуниці. Крім вусів у суниці прибирають засохлі і зайві листя з ягідних кущів.

Грунт в грядці слід розпушити, скопати вилами. Міжряддя мульчують тирсою, сіном, старими газетами. Альтернативний варіант підготовки полуниці до зими - це скошування повністю листя полуниці.Підготовка полуниці до зими

Потім посипають скошений ділянку сечовиною (азотне добриво) і рясно поливають. Сечовина, розчинившись у воді, одночасно удобрить і продезинфікує кущики полуниці від шкідників.

Для поліпшення родючості грунту в грядку садять зелені добрива, сидерати, наприклад білу гірчицю, вику, ріпак. Сидерати вирощують до цвітіння, а потім висмикують і мульчують ними грядки полуниці.

Якщо сидерати висадити в кінці вересня, то через місяць зелена маса підросте і при заморозках вкриє кущики полуниці.Вуса полуниці необхідно обрізати

мульчування грунту

Підготовка полуниці до зими полягає в мульчировании грядок полуниці різними матеріалами.

До них відносяться: хвоя від сосни, листя дуба, осики, берези, тирса, соснова кора, захисний матеріал (спанбонд або лутрасил) бажано чорного кольору.Обрізування вусів полуниці

Обробка полуниці від хвороб і шкідників

На початку вересня грядки полуниці обробляють від інфекцій, грибкових захворювань і шкідників-довгоносиків і кліщів. Шкідники відкладають личинки і яйця в грунт під ягідні кущі полуниці.

Під листям зимують грибки. І до перших морозів обов'язково потрібно обробити полуницю карбофосом, фунгіцидами або народними засобами.

Користуючись порадами досвідчених городників, проводять таку обробку грядки: на відро води беруть золи - 20 грам, рослинного масла - 30 мл, оцту - 20 мл, мила, 400 грам.

Все перемішується і поливається на кожен кущ полуниці, щоб потрапило на листя і стебла.Підживлення полуниці добривами

Підживлення полуниці восени

Ранньою весною після прополки і видалення вусів полуницю необхідно підгодувати мінеральними і органічними добривами.

Як мінеральних добрив беруть суперфосфат і фосфат калію. Фосфор зміцнює кореневу систему полуниці, а калій підвищує морозостійкість.

В якості органічних добрив використовують гній, перегній, біогумус, настій кропиви, перманганат калію або марганцівка, а також зелене добриво, сидерати.

Гній-коров'як або пташиний послід - розводять водою в пропорції 1:10. Наполягають 2 доби, додають деревної золи і води ще 5 частин.

Цим розчином поливають кожен кущик полуниці. Така обробка збільшує і підвищує врожайність ягід полуниці.

Розчин перманганату калію є одночасно калійним добривом і дезинфікуючим засобом від шкідників - довгоносика і кліщів.Підживлення полуниці органічними добривами

Укриття кущів полуниці на зиму

Утеплити полуницю під зиму можна різними матеріалами: тирсою, соломою, старої ганчірочками, захисними матеріалами - спанбондом або лутрасилом, бажано чорного кольору.

Темний колір притягує сонячні промені навіть взимку і полуниця не вимерзає. Захисний матеріал дозволить провести снігозатримання.Укриття полуниці на зиму

Взимку для ущільнення снігового покриву на полуничних грядках варто його утрамбувати, і накидати сніг з доріжок.

Доглядаючи за полуничними грядками восени, при підготовці до зими, можна домогтися високих врожаїв в наступний весняно-літній сезон.Як укрити полуницю на зиму