Кротон: догляд в домашніх умовах, види, сорти, фото.

Кротон надзвичайно красиву квітку, з яскравими потужними фігурними листками. Стосується це рослина сімейства молочайних, родом з Північної Австралії і Індії. Ця рослина стало популярним не тільки завдяки ошатною забарвленням листя, а й завдяки тому, що кротон здатний очистити будинок від поганої енергетики.

Кротон

Види і сорти кротона

Petra (Петра)

Рослина досить сильне, з великими листками і прямим стовбуром. Форма листя може бути різною, загостреною, лопатевої, овальної. Забарвлення зелена з жовтою окантовкою, і прожилками з цяточками такого ж кольору.

Excellent (Екселент)

Листя цієї рослини мають незвичайною формою лопаті, наближені за своєю формою до дуба. Забарвлення листя зелена, з включенням жовтих і червоних тонів.

Мammi (Маммі)

Листя рослина більш вузькі, і трохи хвилясті. Забарвлення листя може бути вельми різноманітним, на одному і тому ж рослина може зустрічатися рожевий, жовтий, червоний колір у вигляді малюнка і цяточок на тлі зеленого листя.

Sunny Star (Санні Стар)

Має вузькі довгі листки зелено-жовтих тонів. Як правило, молоді листки зелені, потім вони починають набувати малюнок у вигляді жовтих цяточок, які все більше заповнюють лист.

Misis Ayston (Місіс Айстон)

Дуже красива рослина, з невеликими плоскими листками пофарбованими в зелений, рожевий, червоний і жовтий колір. Молоді рослини забарвлені в кремовий колір, але з віком з'являються всі інші кольори.

C. variegatum var. Molluccanum (Молуккських)

Листя рослини загострені, довжиною до 20 см, форма листків лопчата-лацентная. Забарвлення листя зелений, з рожевими, жовтими і червоними вкрапленнями.

C. variegatum var. Genuinum (генуінний)

Листки рослини цільні і плоскі, зверху вкриті золотистим візерунком, з невеликим червонуватим малюнком. Рослина буває трьох видів, узколистние, среднелістние, мелколистние.

C. variegatum var. Ovalifolium (Овальнолістная)

Рослина має плоскі листочки з округлими кінчиками. Уздовж жилок йде виразний жовтий відтінок.

C. variegatum var. Tortile (Черепахова)

Рослина має дуже незвичайну форму листків строкатого візерунка. Листя у підстави мають серцеподібну форму, потім він звужується до кінчика. Колір листків золотистий з зеленим, і вкрапленням численних плям неправильної форми.

Кротон

Догляд в домашніх умовах

Ця рослина вважається трохи вибагливим, так як вимагає особливого догляду. Але доглядати за ним не складно, і при дотриманні всіх рекомендацій, ваш квітка буде завжди веселенький і красивий.

Ставити квітка переважно на східну або західну сторону, так як рослина не виносить прямих сонячних променів. Якщо все ж сонце буде занадто багато висвітлювати кротон, то незабаром від шикарної забарвлення листя нічого не залишиться, він потьмяніє і буде бляклим.

Кротон

У літню пору року температура в приміщенні не повинна перевищувати більше 25 ° C, взимку стежте, щоб вона не пускалася нижче 16 ° C, інакше рослина почне боліти. Рослина боїться протягів, тому виносити його в літній час на незасклений балкон вкрай небажано.

Квітка сильно реагує на вологість в приміщенні, тому при сухому повітрі, а особливо взимку його рекомендується обприскувати теплою водичкою з пульверизатора. При цьому стежте, щоб він не стояв поблизу батарей, які будуть іссушівать рослина.

Кротон

Полив і підгодівля

Рослина дуже вибаглива в поливі, і не терпить як перезволоження грунту так і сильну посуху. Поливати рослину потрібно рясно, але при цьому обов'язково переконайтеся, що грунт підсохла, інакше рослина відразу ж починає скидати листя. Щоб виключити затоку рослини, потрібно обов'язково використовувати піддон з гравієм. При нестачі поливу, листя швидко жовтіють і обпадають.

Кротон

Поливати рослину потрібно виключно теплою відстояною водою, якщо ж полити його холодною, то його реакція може бути вкрай негативною, і рослина може почати в'янути. У спекотні літні дні рослину поливають рясно і часто, в міру висихання грунту. Взимку полив обов'язково скорочують, щоб не спровокувати появи шкідників і гнилі корінців.

Підгодовувати кротон потрібно в період весни і осені щотижня. У зимовий час рослина потребує підживлення досить рідко, але, тим не менш, 1 раз на місяць підживлювати його потрібно. В якості добрива ви можете використовувати будь-який мінеральне добриво для квітів.

Кротон

пересадка

Пересаджувати рослину потрібно досить часто, від 2 до 3 разів на рік, так як коренева система кротона занадто швидко розростаються. Якщо рослина не пересаджувати, то зупиняється його зростання, і він може почати скидати листя.

При пересадці використовуйте горщик, трохи більше за розміром попереднього. Не слід пересаджувати рослину в горщик з запасом, так як при цьому підвищується ризик залити квітка, а кротон дуже погано відновлюється після подібних дій.

Кротон

Грунт найкраще купувати універсальний, той, який підходить для декоративних квітів. На дно обов'язково покладіть дренаж, щоб мінімізувати затоку грунту. Якщо ви хочете скласти грунт самостійно, то слід взяти дернову, листову землю, компост, пісок і змішати все в рівних пропорціях, потім додати німого вугілля, для дезінфекції грунту.

Перед пересадкою змочіть грунт, в якому знаходиться рослина, і дайте просочитися, щоб при пересадці не травмувати коріння. Потім акуратно ложечкою піддягайте і виймайте кротон, пересадите в новий горщик.

Кротон

При пересадці і будь-яких інших маніпуляціях з кротон слід поводитися вкрай обережно, при цьому обов'язково користуйтеся рукавичками, так як рослина отруйна. Якщо у вашому будинку є тварини, то ставте рослину в такому місці, щоб вони не змогли до нього дістатися, щоб уникнути отруєння отруйним молочним соком.

Кротон

розмноження

Найкраще розмножувати рослина живцями, це метод дає 100% результат успішного завершення справи. Розмножувати кротон потрібно в кінці вени або ж на початку літа. Живці вибирають найбільші, на них повинні бути не менше 2-3 нирок. Укореняти їх слід в баночці з теплою водою, при температурі не нижче 24 ° C.

Кротон дуже довго пускає коріння, тому наберіться терпіння, і чекайте протягом 2-ох місяців. При цьому рекомендується робити заміну води черешкам щотижня. Для цього краще застосовувати кип'ячену або добре відстояну м'яку воду.

Щоб прискорити укорінення можна обробити місце зрізу живця розчином «стимулятора росту». Потім готові живці з корінням садять в невеликі горщики з родючим грунтом і починають доглядати так само як і за дорослим рослиною.

Нове рослина буде мати хороше здоров'я, так як спочатку воно вже було адаптовано під відповідний клімат.

Кротон

Хвороби і шкідники кротона

Кротон дуже схильний до всіляких захворювань, які в основному виникають через неправильний догляд за рослиною. Через надлишок або нестачу освітлення рослина відразу втрачає свій привабливий вигляд, змінюючи свій барвистий наряд на блякла.

Якщо на рослину падатимуть сонячні промені, то незабаром ви помітите, що на листках з'явилися коричневі плями (опіки). Терміново переставте кротон подалі від прямих сонячних променів, інакше рослина скине все листя.

Листя пожовкло, а кінчики почали сохнути, значить, рослині не вистачає вологи. Перевірте сухість грунту і починайте обприскувати кротон з пульверизатора теплою водою. Якщо квітка скинув листя, перевірте грунт і наявність протягів в приміщенні.

Кротон

Якщо в рослині ви помітите невелику павутинку, то в вашому рослині завівся павутинний кліщ, це означає, що рослині не вистачає вологості повітря. Забезпечте нормальну вологість повітря, обприскуючи рослина і провітрюючи частіше приміщення.

При наявності павутинного кліща рослина необхідно обробити розчином актеллика, строго по інструкції. Потім через 3-4 дня рекомендується ще раз обробити рослина, щоб уникнути повторного зараження кліщем, личинки яких могли залишитися в землі.

Щитівка, також може вразити кротон, з'являється вона в результаті сухого повітря і затоки рослини. Поки паразит в невеликій кількості, то ніяких ознак хвороби на рослині ви помітити не зможете, а ось коли він розлучиться в повній мірі і розповзеться по всьому квітці, то, т можна помітити темно-коричневі плями на листках, при цьому рослина почне марніти буквально на очах, скидаючи листя.

Щоб позбавиться від шкідника, досить обробити лиття рослини мильним розчином, і залишити постояти протягом години, потім змийте водою мильний розчин.

Кротон