Як зберегти троянду до посадки у відкритий грунт

Ви придбали саджанці троянд, але не знаєте, як же їх зберегти до посадки. Про це ми і розповімо вам. На дворі в самому розпалі рання весна, і садити трояндочки у відкритий грунт рано. У березні садівники намагаються купити саджанці, тому що до початку посадкового сезону цікаві сорти будуть розібрані, а що залишилися не дуже хорошої якості.

Як зберегти троянду до посадки

Як же зберегти саджанці троянд до настання сприятливих умов, коли їх можна буде посадити в сад.

Є кілька способів збереження саджанців троянд, але основна вимога це невелика температура, відсутність харчування і абсолютний спокій. Вибір способу зберігання залежить від посадкового матеріалу, від умов, в яких будуть зберігатися саджанці.

Як зберегти троянду до посадки

метод прикопа

Досвідчені квітникарі рекомендують метод прикопа. На ділянці необхідно вибрати місце, де довше не тане сніг. В снігу викопати яму до землі. Можна видовбати маленьку яму в землі або заздалегідь її приготувати. В яму саджанці троянд укладаються в похилому положенні, упаковку можна і не прибирати. Зверху саджанці троянд засипають покупної землею і спанбондом. Потім все засипати снігом. У цьому стані саджанці троянд добре зберігаються до весни і прокидаються разом з іншими рослинами, які зимують в грунті. На клумбу саджанці троянд садять після того, як відтане сніг і відігріється земля. Користуватися цим методом можна саджанців з прокинулися нирками, проте не більше 1см. Цей метод прикопа вважається найефективнішим.

Як зберегти троянду до посадки

Зберігання троянд в холодильній камері

Перед приміщенням саджанців троянд на зберігання в холодильну камеру потрібно перевірити земляний кому. Дуже вологий кому потрібно підсушити, інакше загине коріння. Пакувальний матеріал необхідно розгорнути і на короткий час залишити відкритим або присипати коріння торфом. Друга крайність - сухий почвогрунт і пересушені саджанці троянд. Перша ознака пересушування - зморщена кора пагонів. Земляний кому потрібно злегка зволожити і обприскати водою гілки.

Як зберегти троянду до посадки

Саджанці загортають в газети, верхній шар газети змочують водою, і поміщають в целофановий пакет. Пакет ставлять в холодильник на нижню поличку. Краща температура для саджанців - це нульова. При позитивній температурі починають розвиватися нирки. Також іноді слід переглядати саджанці троянд і спостерігати за вологістю землі. Якщо є можливість, можна зберігати троянди в підвалі, в холодному гаражі або на балконі. Основне, щоб була темрява і певна температура.

Як зберегти троянду до посадки

Перетримка саджанців троянд в горщиках в кімнатних умовах

Цей метод рекомендується для використання лише, в крайньому випадку. Якщо куплені саджанці рушили в зростання, у них розвиваються пагони і проклюнулися нирки, рослина необхідно висадити в контейнер і намагатися зберегти його до посадки у відкритий грунт. Зробити буде це непросто, та й троянда потім погано приживається. Але для цінителів троянд немає неможливого. За посадженим саджанцем троянди треба ретельно стежити.

Як зберегти троянду до посадки

По-перше, потрібно постаратися захистити саджанець від сонячного світла, щоб зупинитися ріст пагонів, поки не зміцніє коренева система. Найчастіше посаджені саджанці в'януть, чорніють, а потім і гинуть. Причина - відсутня розвинена коренева система. Саджанець троянди деякий час починає рости за рахунок внутрішніх поживних речовин. Коли вони закінчуються, троянда гине.

Як зберегти троянду до посадки

Саджанці троянд в кімнатних умовах страждають ще й від сухості повітря. Розмір контейнера повинен бути такий, щоб в ньому розмістилася коренева система, без травмування корінців. Обов'язкові, необхідні дренажні отвори. Підходять п'ятилітрові пластикові бутлі. Оглядаються саджанці, пошкоджені пагони видаляються. Якщо саджанець троянди підсушений, його потрібно замочити в розчині гумату. Грунт потрібно використовувати живильний. При посадці щеплення не заглиблюється.

Як зберегти троянду до посадки

Зверху саджанці троянд накриваються в целофановий пакет. Не потрібно тримати їх в сухому і теплому приміщенні. Найкраще, щоб була температура 10 ° С. Пересаджувати ці саджанці на вулицю можна після минулих заморозків. Перший час потрібно прикривати їх від яскравого сонця. При пересадці потрібно обережно поставитися до коріння, переносячи їх разом з грудкою землі. Так коріння менше травмуються і з легкістю переносять пересадку.

Сподіваємося, що ці поради вам допоможуть, і озброївшись знаннями, ви отримаєте свій досвід, а троянди, які виживуть, порадують вас яскравим і пишним цвітінням.

Як зберегти троянду до посадки