Базилік: посадка і догляд, види і сорти, фото.

Деякі не знають, що крім петрушки і кропу на городі можна вирощувати і інші зелені трави, наприклад, базилік. Ця теплолюбна культура виростає в азіатських країнах, в Закавказзі, при правильному догляді базилік можна вирощувати і в нашій смузі. Базилік вирощують в парнику і відкритому грунті.

базилік

З огляду на, що базилік є рослиною південних регіонів, під грядку потрібно відвести освітлене місце з південно-східної чи південної сторони. Базилік не переносить протягів і поривів холодного вітру, тому його найкраще садити попід парканами, будівель або між чагарниками.

Базилік любить легку, пухку і багату органікою грунт. Тому найкращим місцем для посадки будуть грядки, на яких раніше росли огірки і помідори, не секрет, що перед їх вирощуємо в грунт вносять органічні добрива. Добрими попередниками є і бобові культури: горошок, люпин, квасоля, сочевиця. «Зелені добрива», просочують грунт азотом і іншими корисними речовинами.

базилік

Грядку під базилік потрібно готувати заздалегідь, з осені. Перекапать землю на глибину 30 см і підвищити її родючість внесенням наступних добрив:

компост і перегній - до 5 кг, все залежить від ступеня виснаження землі,

калійна сіль - 13 г,

суперфосфат - 22 м

базилік

Вирощування розсади базиліка

Насіння починає сіяти після 20 березня. Глибина загортання насіння повинна становити 10 мм. Після посадки базиліка сіянцям необхідно забезпечити хороші умови утримання. Якщо посіви будуть знаходитися в кімнатних умовах, де температура близько +27 ° C, то сходи вже будуть через 10 діб. Коли у розсади з'явитися третій лист найсильніші екземпляри можна пересадити в маленькі горщики.

базилік

Якщо у вас є можливість поставити горщики з розсадою в парник, то краще за все базилік вирощувати цим способом. У цих умовах сіянці швидше загартується. Якщо немає можливості, то можна вирощувати базилік в кімнаті, а коли настане тепла погода виносити розсаду базиліка на пару годин на балкон. Весь цей період часу за розсадою треба ретельно спостерігати. Раз на місяць необхідно вносити мінеральні добрива, які містять основні речовини: фосфор, азот, калій.

Виявилося, що вирощувати базилік зовсім нескладно. Пересадку базиліка на грядку проводять в червні, коли минуть заморозки.

базилік

Для посадки необхідно зробити лунки, розташувати їх рядами, ширина міжряддя повинна бути 20 см. Між екземплярами дистанція повинна бути 25 см. Глибина лунок повинна становити 9 см. У кожну лунку перед посадкою виливають літр теплої води. Потім розсаду витягують з горщика, головне, щоб основна нирка була на поверхні землі. Далі, агрономи радять зробити тимчасовий парник і прикрити грядки поліетиленовою плівкою. Це актуально, якщо очікуються холодні ночі. Укриття знімають тоді, коли розсада приживеться і рушить в зростання.

базилік

Збір врожаю базиліка

Після посадки ароматний базилік можна збирати два рази за сезон. В кінці липня можна провести перший збір. Верхню частину рослини потрібно акуратно зрізати, залишивши частину листя біля основи втечі. У серпні базилік зрізають вдруге. Якщо зелень потрібна в невеликих кількостях, наприклад, для столу, то пару гілочок можна зрізати коли завгодно.

базилік

Правильний догляд при вирощуванні базиліка дозволяє отримувати хороший урожай. Базилік можна вживати і в свіжому вигляді, і в сушеному і навіть солити. Щоб висушити базилік потрібно підготувати листи і прикрити їх бавовняною тканиною. Потім, тонким шаром розкласти гілочки базиліка і віднести листи в сухе, провітрюване місце. Наприклад, в сарай або на горище. Висушену пряну траву перекладіть в порцелянові або скляні банки, вони повинні добре закриватися. У цих умовах зелень можна зберігати близько 3-х років.

базилік