Солейролія: догляд в домашніх умовах, види і сорти, фото Солейролія.

Солейролія - ​​це маленькі багаторічні рослини із сімейства кропив'яний (Urticaceae). Рід має таке ж найменування. Трава має й інші назви гелксина, Хелксіна.

Дуже цікаве і красиве вічнозелена рослина, яке культивується в Росії близько 100 років. Дуже схожа на зеленуватий квітучий кульку в домашніх умовах. Іноді називають кімнатної ряскою.Солейролія

опис Солейролія

У природі воно росте на Корсиці, Сардинії, в північній частині Італії, Майорці. Любить вологий тропічний клімат, ліси або сади з непрямими сонячними променями, гірську місцевість. Зустрічається по берегах прісних річок або озер. Зазвичай стелиться тонкими пагонами по землі. При розростанні на якийсь місцевості утворюється зелені мелколістової килимок.

Відкрив її француз Солероль Жосеф Франсуа.

Солейролія має безліч тонких, тендітних пагонів у вигляді ниток з маленькими попарними овально-серцеподібними листочками (5 мм) і трохи глянцевою поверхнею. Платівка листа покрита прожилки у вигляді рельєфу. Так як пагони ростуть нерівномірно, то все стебла переплетені між собою. Нові, старі. Коріння теж схожі на нитки. У висоту рослина не досягає 10 см.

Цвіте рослина в домашніх умовах рідко. Білувато-кремові квіти розташовані по одному на втечу. Розмір коливається в 1 мм. Плодів не приносить, якщо зростає в квартирах.Солейролія

Сам квітка складається з тичинок і маточки з сріблястим відтінком. Потім формуються коробочки з насінням.

У м'якому теплому кліматі дану траву садять в горщики на балконах. І вона радує власників круглий рік своєю красою.

Як кімнатна рослина солейролія полюбилася багатьом рослинникам за вічнозелені листочки, які не помітність, оригінальність. Добре виглядає і вирощується в тераріумах, скляних або пластикових посудинах. Виглядає це красиво і трохи казково. Доречно виглядають в підвісних вазах різних форм, особливо круглих.

Естетично виглядає на підставках, обідніх столах, у акваріумів. Якщо ставиться з іншими рослинами, то повинна бути солейролія менше їх. Інакше задушить гілками.Солейролія

Види і сорти Солейролія

У Солейролія один вид, але кілька сортів. У природі зустрічається лише один сорт, але людьми виведені кілька декоративних сортів.

Всього 5 сортів: 2 рідкісних і 2 поширених, 1 дикий.

Soleirolia Gaudich зустрічається в природі.

У Солейролія Variegata зелені листи з білою окантовкою по краях. Дуже рідко цвіте. Цвітіння - це виключення з правил.

Солейролія Грін мініатюрна рослина з зеленими листами. Ширина куща близько 20 см.

Аргентит (Argentea) з сріблястими листами.

Аурі (Aurea) це кущик з золотисто-зеленими листами. У квартирних горщиках практично не цвіте. Може також мати жовту пластину.

2 останніх сорти дуже рідкісні в продажу.Солейролія

Догляд за Солейролія в домашніх умовах

У догляд за квіткою входить дотримання чітких температурних меж, освітлення, поливу та вологості, якості землі. Так як рослина дуже примхлива. І при невеликому відхиленні може захворіти або померти.

Рослина не любить тютюновий дим і загазованість, застояного повітря. При наявності чогось з цього гелксина буде хворіти або в'янути. Тому бажано провітрювати щодня.

температура

Хелксіна воліє температуру від +18 до 25 ° в літній період. Вище 25 вже рослині не буде комфортно. Якщо температурний показник вище зазначеної норми, то варто рослина помістити в акваріум, тераріум для підтримки потрібної температурної планки. Взимку практичніше виставляти або зберігати температуру 15 °. В крайньому випадку 8 °, але може загинути.

Не варто допускати протягів, особливо під час цвітіння і рекомендується тримати температуру 20-25.

Якщо у віконній рамі є щілини, ставити туди не можна траву в зимовий, весняний і осінній періоди.

Рослина необхідно тримати подалі від апаратів, що обігрівають приміщення.Солейролія

полив Солейролія

Частота поливу повинна орієнтуватися на пору року, температуру. Взимку рекомендується не часто поливати. І при холодних зимах практикувати це з обережністю. Влітку і взимку полив повинен характеризуватися регулярністю та багатством. Особливо в вегетаційний період необхідний рясний полив. Необхідність в поливі визначається по вологості верхнього шару землі.

Не можна допускати пересихання коренів. Рідина необхідно заливати в піддон горщика. Зайву вологу зливають щоб уникнути застою.

Вода повинна бути м'яка, кімнатної температури і трохи відстояну.

Молоду поросль необхідно поливати частіше в силу інтенсивного зростання. 1 раз в 2 або 3 дні. Дорослі рослини досить раз в 5 днів з хорошими умовами.

Вологість в приміщенні повинна підтримуватися від 60 до 80%. Цього можна домогтися періодичним обприскуванням трави (кожен день). У спекотні дні (вище 25) краще обприскувати частіше (кілька разів на день). Навіть в прохолодній кімнаті необхідно обприскування 3 рази в тиждень.Солейролія

освітлення

Квітку можна розташовувати на вікнах, хто дивиться на північну сторону. Це буде досить добре освітлене місце. Сонячні промені будуть неуважно висвітлювати Солейролія. Рослина отримує достатньо світла, не потрапляючи під прямі промені. Це ідеальний варіант влітку. Можна поставити під тимчасову тінь від об'єктів, але занадто темному місці. Це відіб'ється на зростанні.

Взимку необхідно добре освітлювати.

Якщо кущ вимушено знаходиться на сонячній стороні, то в полудень варто оберігати його фіранками або жалюзі.

Рослину можна розташовувати в будь-якій частині кімнати, тільки подалі від батарей і спеки. Наприклад, в глибині приміщення з хорошим доступом світла.

Взимку краще використовувати лампи з денним світлом або фітолампи. Так як в період коротких днів необхідно додаткове освітлення. В іншому випадку сповільниться зростання. В середньому Солейролія повинна висвітлюватися 12-16 годин.Солейролія

Грунт

Залежно від деяких причин рослинник може віддати перевагу самим створити необхідну суміш або купити її.

Можна купувати готові субстрати, розраховані на листяні домашні кущики. Наприклад, для Пальм, фіалок.

Суміш намешівается з торфу, піщаних крупинок, садового грунту (верхній шар грунту), листяного перегною. Землю дезінфікують пропарюванням або прожарюють.

Рівень кислотності землі повинен бути нейтральний або нижче трохи pH 7.

Зверху можна засипати галькою.

Горщик або кашпо для Солейролія

Ємність повинна бути широка. А так як коріння не сильно довгі, то горщик не сильно глибокий повинен бути. Іноді садять в контейнери.

Але дно горщика викладають дренаж з керамзиту, гальки або вермикуліту в 2 см. Потім вже земля. Це дозволить рослині дихати і просто зволожувати землю, а не тримати коріння в воді. Так як рослина рясно поливається, то піддон краще вибирати місткий.

У разі вибору акваріум або схоже для вирощування квітки, то дно засипається на 5 см дренажем.Солейролія

розмноження

Цей процес здійснюється навесні.

Розмножувати її можна декількома варіантами.

Один варіант можливий при пересадці. Відокремлюються кущики від рослини, вкорінюються в землі (пісок, торф) або у воді до коренів. Потім відкидають окремо в прохолодне місце і 2 дні заливають. Цей спосіб називається живцювання. Садити молоді пагони в землю з дренажем треба відразу.

Можна відокремлювати рослина на кілька частин з коренем і садити їх окремо. Відділяється кілька пагонів з землею і корінням і розсідається в бажану ємність. Догляд як за дорослим.

Інший варіант - насінням. Їх сіють по поверхні і обприскують рідиною. Прикривають кришкою і зберігають теплому місці з розсіяним хорошим світлом. Періодично тримають землю вологою і провітрюваній. І після появи коренів, то розсаджують окремо.

Також можливо через укорінення втечі.