Прибережні рослини для ставка, водойм: фото і назви

Побудувавши в саду водойму, він виглядає нудно і мляво. Необхідно терміново заселити водойму рослинами, посадити по берегах багаторічні рослини, пишні злаки і декоративні чагарники.

Водойми необхідна гідна декоративна оправа.

Прибережні рослини - це обов'язкова умова нормального існування ставка. Рослини трохи закривають поверхню водойми, не даючи воді перегріватися і «цвісти».

прибережні рослини

Прибережна зона водойми і струмка неоднорідна. У водойми висаджують рослини, які властиві болотах, вологим і навіть сухих місцях. Крім вологості потрібно враховувати і характер грунту, і режим освітленості ділянки.

Особливо гарні в прибережній зоні - лілейники, де вони утворюють красиву куртину.

У мілководдя можна посадити декоративні рослини, наприклад: образки, аїр, каллу, калужніцу, сусак, сибірські іриси, осоку, стрілолист, рогіз та очерет.

прибережні рослини

Дуже великий вибір болотних рослин - астільба, волжанка, комірник, гравілат. Чудові в болотистій зоні різноманітні лілейники, хости, іриси, папороті.

Тут місце потужним рослинам, таким як язичник, гуннера і ревінь. Ефектні папороті.

прибережні рослини

Порядок розміщення прибережних рослин - за формою і контрасту кольору.

Наприклад, стрункі мечі болотного ірису підкреслюють ніжний ажур листя папороті. Чудові жовті квітки купальниці зроблять яскравим самий тінистий куточок будь-якого ставка.

прибережні рослини

При посадці рослин біля ставка потрібно враховувати особливості болотних і прибережних рослин. Коріння мілководних багаторічних рослин розташовуються в грунті під водою не більше 40 см, а інша частина пагонів - над водою.

Ці рослини невибагливі, вони прекрасно розвиваються не тільки в береговій зоні водойми, а й в мініатюрному водоймі.

При гарній вологості мілководні рослини можуть рости в заболоченій і прибережній зоні, висаджені вище рівня води на кілька сантиметрів.

прибережні рослини

У болотних рослин коріння і листя піднімаються над поверхнею води. Практично всі болотні рослини можуть переносити затоплення.

Якщо коріння дістають до води, з рослинами цієї групи нічого не трапиться.прибережні рослини

Занадто багато багаторічних рослин в береговій зоні висаджувати не потрібно. Перші роки вид водойми буде трохи скромний, але через рік рослини розростуться і перетворять ваш ставок в справжні джунглі.

прибережні рослини

Прибережні рослини висаджують групами, маючи в своєму розпорядженні до водойми найнижчі. Великі рослини, як гуннера, підходять лише для посадок на березі великого водоймища.

Модним елементом в оформленні водойми є плакуча верба, прищеплена на штамб. Але саджаючи вербу, пам'ятайте, що тінь не повинна закривати дзеркало вашого ставка.

У тіні дерева можна розташувати композицію з хости, папоротей і інших тіньових рослин.

прибережні рослини