Фікус: посадка і догляд в домашніх умовах. Полив, вологість повітря, пересадка фікуса, фото

Догляд за фікусомфікус

освітлення

Фікус любить світле місце з невеликим прикриттям від прямих сонячних променів в літню пору року. На ранковому літньому сонці можуть перебувати фікуси з жорсткими листям, фікус, у якого ніжні листи вимагають розсіяного сонячного світла.

Фікуси з темно-зеленим листям витривалі до тимчасової нестачі в освітленості, строкаті рослини набагато гірше переносять навіть півтінь, втрачаючи благородну забарвлення листя.

При поганому освітленні у фікуса междоузлия стають довшими, опадає листя, сповільнюється зростання.фікус

Фікус вибагливий до великих змін в освітленості, особливо при зміні місця розташування із залитих світлом кімнат в слабоосвещенную оранжереї. У темну пору року рекомендується зробити рослинам додаткове освітленість люмінесцентними, ртутними або лампами денного світла.

Потреба фікуса в рівні світла безпосередньо залежить від його виду і сорту.фікус

Місце розташування

Фікус не любить перестановки, в зв'язку з цим краще відразу встановити для нього постійне місце і, бажано, не переставляти і не пересувати рослина з місця на місце. У теплу пору року фікус можна виносити на балкон, свіже повітря йому не зашкодить.фікус

Температура для фікуса

Сприятлива температура змісту фікуса коливається в межах 25-30 ° C в літній період і 16-20 ° C в темну пору року. Найнижча безпечна температура для більшості видів фікуса - 10 ° С, для рослин зі строкатими лістьямі- 15 ° С.

Фікус чутливий до переохолодження грунту, тому погано себе почуває і може скинути листя, якщо стоїть на холодному підвіконні або підлозі.

Фікус краще переносить зимівлю в сухому і теплому приміщенні, якщо йому будуть забезпечені обприскування і додаткове підсвічування. Чим тепліше температура в приміщенні, тим більше необхідна освітленість.

Різкі перепади температури не прийнятні для фікуса.фікус

полив фікуса

Не слід встановлювати жорсткий графік поливу для фікуса, так як зовнішні умови періодично змінюються, впливаючи на інтенсивність споживання вологи фікусом. Потрібно стежити за станом вологості грунту і поливати рослину в міру необхідності.

Влітку полив повинен бути рясний, але земля між поливами повинна висохнути. Вологість визначають на дотик. Фікус поливають зверху, воду наливають кілька разів, повністю покриваючи поверхню грунту. Через 30 хвилин після поливу воду з піддону прибирають.

У темну пору року необхідний обережний полив.

Влітку небезпечніше нестача води, надлишок вологи - взимку, особливо при вирощуванні фікуса в холодному приміщенні.фікус

повітря

Фікус любить провітрюване місце, де немає протягів.

Вологість повітря

Фікус любить відносну вологість повітря не менше ніж 50%, бажано - 70%. Зимою і жарким літом, при вирощуванні фікуса в опалювальному приміщенні з сухим повітрям, не зайвими будуть душ і обприскування листя. Вода для душа береться тепла і м'яка.фікус

пересадка фікуса

Якщо горщик став тісний для фікуса, то стає необхідна пересадка.

Проводять її в весняний і літній періоди для хорошої адаптації рослини.

Фікус пересаджують щорічно в посудину на 2-3 сантиметри більше діаметром методом перевалки.

Заздалегідь полите рослина витягають з контейнера, верхній шар грунту видаляють, обплетений корінням земляний грудку трохи обтрушують і поміщають в новий посудину, додаючи з усіх боків свіжого грунту.фікус

Після пересадки коренева система фікуса вимагає часу для адаптації, через це в перші місяці зростання фікуса може злегка сповільнитися. Але найчастіше це буває, коли новий горщик занадто великий для рослини.

У великих фікусів два рази в рік міняють верхній шар грунту, так як їх пересадка утруднена.фікус

посадкова ємність

Розмір посадкової ємності залежить від виду фікуса, форми і розміру рослини. Матеріал контейнера впливає на догляд за рослиною.

Для молодих фікусів невеликого обсягу підійдуть пластикові і керамічні судини. Для великих рослин, до недавнього часу не було іншого вибору, крім дерев'яної діжки. У наш час їх замінили найбільш зручні і легкі пластикові горщики на десятки літрів обсягу.