Діпладенія: види і сорти, догляд в домашніх умовах, фото.

Вперше була знайдена в центральних і південних регіонах Америки. Латинська назва перекладається як «подвійні залізяки» (нектарники). Незважаючи на красу, її рідко містять в квартирі, можливо через думок, що за нею важко доглядати. Але на ділі все виявляється куди простіше. Діпладенія (на латині Dipladenia, в перекладі з латині означає «має подвійні залізяки») одне з найкрасивіших рослин і догляд за ним не так вже й проблематичний, в усякому разі, особливих складнощів він не викличе.

Діпладенія

Види і сорти діпладенія

Відноситься до сімейства кутрових. У домашніх умовах найчастіше вирощують всього чотири види, вони найбільш пристосовані для виживання в закритих приміщеннях.

Депладенія блискуча

Має рожеві квіти діаметром до 10 см. Молоді стебла злегка опушені, але з віком ця особливість втрачається. Вирощується більше як в'юнкий кущ.

Депладенія Сандера

Вічнозелена ліана. Чаша квітки діаметром 8 см має красивий, яскраво рожевий колір, а всередині жовта.

Депладенія пухка

Ліана, у якій в природних умовах листя на зиму опадають. Квіти білі, зібрані по 5-10 штук. Цвіте досить рясно.

Депладенія чудова

Також відноситься до вічнозеленим ліанах. У неї тонкі, злегка опушені стебла. Квіти яскраво-червоні 8 см в діаметрі віночка.

опис діпладенія

Діпладенія відноситься до невеликих, компактним кучерявим. У неї ефектні, великі квіти діаметром до 12 см і яскраві, зелені, глянцеві листя. Цвіте вона протягом усього літа, розносячи свій приємний, ніжний аромат по всій кімнаті. Забарвлення квітів варіюється від рожевого до темно-червоного. Є сорти і з білими і жовтими бутонами.

Діпладенія

Правила догляду в домашніх умовах

Незважаючи на красу і південноамериканські коріння, догляд за рослина досить простий. У приватному секторі, на літо, рослина часто пересаджують в грунт біля будинку, щоб воно наситилося свіжим повітрям, вологою, сонцем. Однак це краще робити лише в південних регіонах, де ночі не холодні, інакше рослина замерзне або в кращому випадку просто уповільнить або припинить своє зростання. У квартирах його часто «виселяють» на балкон з тією ж метою. Але знову-таки, важливо стежити за температурою вночі. Починаючи з осені і на всю зиму діпладенія повинна знаходиться в квартирі.

Температура змісту діпладенія

Щоб призупинити зростання на зиму горщик переміщують в кімнату, де температура не перевищує 15 градусів. При цьому вона і не повинна падати нижче 12 градусів. Щоб грунт не перемерзла, горщик поміщають в дерев'яний, пінопластовий ящик або плетений кошик. Проблема переохолодження пов'язана з корінням. Адже низькі температури можуть призвести до відмирання коренів. Влітку температура повинна бути в межах 20-25 градусів, тоді і квітка буде охочіше витися і майоріти, і квіти будуть більш насиченого, яскравого кольору.

Діпладенія

полив діпладенія

Влітку необхідний регулярний і рясний полив, щоб рослина не висохло. При перших ознаках висихання грунту її потрібно змочувати водою. Що до осені і зими, то кількість води поступово скорочують, щоб лише нижній шар грунту був вологим. Тобто рослині потрібно мінімум води. Але якщо полив припинити різко, воно просто висохне. Взимку потрібно поливати тільки через три дні після висихання верхнього шару грунту.

Вода для поливу повинна містити мінімум вапна. У приватному секторі краще дощової води альтернативи не знайдеш. У квартирних умовах використовують кип'ячену, відстояну воду. Іноді її штучно подкисляют різними мінералами або солями. Можна використовувати оцет або лимонну кислоту. На смак вода повинна бути лише злегка кислому. Після того як її підкислити, вона повинна відстоятися протягом трьох днів у відкритому посуді, щоб вивітрився запах кислоти.

Діпладенія

Підживлення і добриво

Підгодовувати необов'язково, однак якщо з квітня по серпень додавати в воду, раз в два тижні, звичайні квіткові добрива, можна домогтися більш рясного цвітіння і набагато яскравих, насичених бутонів.

Насправді, на своїй батьківщині, рослина цвіте круглий рік, але там весь час жарко і, по суті, немає зими з низькими температурами і більш короткими днями. В Європі, Азії, Північній Америці такого домогтися складно, але можливо, однак зовсім не підгодівлею. Якщо в осінньо-зимовий період збільшувати день за рахунок штучного освітлення, не забувати про підгодівлі, поливі і температурному режимі і вологості, то діпладенія буде радувати великими, дивовижними квітами протягом усього року. При цьому всі рекомендації в плані поливу, світлового дня, температури повинні відповідати весняно-літнім потреб квітки. В іншому випадку в холодну пору воно буде тимчасово припиняти розвиток і зростання.

Діпладенія

освітлення діпладенія

У будь-яку пору року горщик краще ставити на вікна зі східного боку, щоб забезпечити багато світла і повітря. Вікно ж має хоча б зрідка відкриватися (але тільки влітку), так як свіже повітря неодмінна умова для рослини в жарку погоду. При цьому важливо прітемнять рослина в писк спеки, щоб сонце не попалив квіти, зрозуміло, лише за умови кімнатного змісту, а не на свіжому повітрі в саду. Взимку світло не настільки важливий, якщо рослина перебуває в стадії спокою, тому при нестачі місця на східній стороні, його можна переставити в будь-яке інше місце.

розмноження діпладенія

Діплпденію розмножують живцюванням. Це найбільш простий метод отримати красиві квіти вже на наступний рік після посадки, завдяки тому, що вона швидко приживається в новому грунті і швидко пускає коріння. Навесні зрізають верхівкові пагони під кутом, так, щоб на ньому була пара листя. Після цього держак садять в м'який грунт. Бажано зробити маленьку тепличку, і щодня відкривати її для провітрювання.

Діпладенія

посадка діпладенія

Купуються зазвичай невеликі рослини, не більше 15 см в висоти. Для їх посадки, вже в квартирі використовуються не дуже великі горщики, діаметром 18 і висотою в 15 см. Внизу горщика повинні бути дірочки, куди піде вся зайва волога. Якщо таких немає, їх можна зробити самому.

На дно кладуть дренаж, він повинен становити не менше третини висоти горщика. В або близько горщика відразу ж встановлюють опору для майбутніх пагонів, щоб вони відразу по ним вилися. Дуже важливо, щоб пагони вилися вгору. Іноді його підвішують до стелі, бажаючи щоб пагони красиво звисали, але ця рослина не призначене для таких цілей, і завжди в'ється до сонця або до стелі в квартирі. Тому горщик повинен стояти на землі, підлозі або на який-небудь тумбочці або підвіконні.

Щонайменше третина грунту має становити пісок, або подрібнений червона цегла. Останній дозволить рідше робити полив, так як вбирає вологу, яку рослина при нестачі висмоктує. Крім піску в складі повинен бути присутнім торф, компост, і, зрозуміло, хороша земля, можна використовувати звичайну, для посадки тепличних культур.

Діпладенія

пересадка діпладенія

Щорічно, навесні, рослина потрібно помістити в новий горщик з оновленою грунтом. Береться більший горщик, хороша земля (підійде та ж що використовувалася для посадки). В цей же час його трохи підрізають, зрозуміло, якщо є зайві гілки, пагони. Цікавою особливість є те, що на зиму його також потрібно обрізати. Старі пагони підрізають, залишаючи лише молоді. Можливо, на вигляд це здається занадто жорстоким, але так йому простіше пережити сухий, зимове повітря в квартирі. Плюс до всього квіти з'являються лише на молодих пагонах, в той час як старі лише в'ються.

Діпладенія

Хвороби і шкідники

З шкідників слід побоюватися борошнистого червця і нематод, вони вражають коріння і призводять до їх відмирання. Щоб убезпечити грунт від шкідників її пропарюють, перед тим як використовувати для посадки або пересадки. Також потрібно бути уважним до білокрилками і павутинного кліща. Для того, щоб рослина була здорово, його регулярно оглядають, і при необхідності обприскують спеціальними лікарськими сумішами.

Діпладенія