Мюленбекія: догляд в домашніх умовах, фото.

Мюленбекія (Muehlenbeckia) - одне з найпривабливіших рослин. Свої перші коріння вона пустила в далеких теплих краях Нової Зеландії, Австралії і Південної Америки. Мюленбекія включає в себе понад 20 різновидів, серед яких зустрічаються чагарникові представники і листопадні в'юнкі рослини. Зелений чагарник з кучерявими червоними гілками має вельми маленькі круглі листочки насиченого зеленого кольору. Це додає особливого контрастний ефект. Квітки мюленбекія дрібні білі, розташовані в листі. Вони мають тонкий ніжним запахом. Після того, як проходить період цвітіння, на чагарниках починають з'являтися маленькі сім'янки.

Цінителі знаходять мюленбекія прекрасної через її акуратного мереживного кущика. Якщо надати рослині опору, то вона почне обвиває її, подібно ліані.

мюленбекія

Догляд за мюленбекія в домашніх умовах

Основа здоров'я мюленбекія - правильний догляд за її корінням. Неналежне увагу до кореневої системи тягне загнивання і подальше в'янення рослини. М'які стебла дозволяють власнику формувати кущ як завгодно його душі. Але слід пам'ятати, що з плином часу пагони вилазять назовні, тому мюленбекія потребує частого оновлення. Будучи представником тропічних рослин, вона потребує спокійної зимівлі. У міру прохолодний мікроклімат допоможе їй набратися сил перед довгим літом.

мюленбекія

Температурний режим

Мюленбекія потребує невеликій тіні, незахищені сонячні промені сильно висушують її гілки і листя. У кімнаті температура може коливатися від 19 до 24 градусів влітку і від - 9 до -15 градусів в зимовий час. Різкі перепади температур сильно позначаються на здоров'ї рослини.

полив

З поливом варто бути обережним. Сильна посуха і, навпаки, посилене зволоження може завдати шкоди. Слід здійснювати рясний полив, без застою води, як тільки верхній шар грунту стає сухим. Вологість повітря не вимагає особливої ​​уваги. Але якщо влітку температура піднімається вище 25 градусів, часте легке обприскування піде мюленбекія на користь. Взимку кущ потребує зволоження тільки в разі сильно пересушеного повітря.

мюленбекія

Грунт

Грунт - це будинок для рослини. Тому мюленбекія любить родючий, багатий ґрунт. Добре, якщо грунт буде підготовлений своїми руками. До його складу повинні входити порівну перегнійної землі, гарного піску і дернової землі. Також можна скласти суміш з садової землі, торфу та перліту. Є ще один варіант: в рівних частинах змішують торф'яний ґрунт, листову землю, пісок і глинисто-дерновий грунт.

Мюленбекія вимагає пересадки щовесни. Намагаючись ні в якому разі не пошкодити коріння потрібно акуратно перевалити кущ з горщика в іншу об'ємну посуд. Обов'язково потрібно стежити за отворами в ємності і дренажі.

підживлення

Підгодовують кущ два-три рази на місяць якісними мінеральними добривами. Період підгодівлі зазвичай починається в кінці квітня і триває до початку вересня.

розмноження

Існує три основних способи розмноження мюленбекія:

Верхніми живцями. Досить зрізати в період зростання черешки не менше 9 см і поставити їх у воду. Через 10-14 днів з'являться корінці. Після цього живці пересаджують в замішаний поживний грунт по 5-6 штук в одну ємність.

насінням

Штучне запилення дозволяє рослині привести на світ насіння, які навесні сіють в торфо-піщаний грунт. Як тільки насіння дають перші листя, їх можна пересаджувати в окремі горщики по 2-3 штуки.

отводками

Один з пагонів куща поміщають глибше в грунт, а через 12-16 днів відрізають від основного рослини і пересаджують в окремий горщик.

мюленбекія

Хвороби і шкідники

Не дивлячись на те, що мюленбекія щодо стійка до атак різних шкідників, є деякі паразити, які здатні завдати значної шкоди чагарнику. Одним з них є павутинний кліщ. Його можна самостійно прибрати мильним розчином, а після обов'язково обробити рослина інсектицидом. Профілактика кліща полягає в підтримці відповідного мікроклімату і вологості повітря. Зайва вологість впливає на загнивання кореневої системи. Якщо не всі корені пошкоджені, слід видалити постраждалі відростки, обробити зрізані місця фунгіцидом і посадити кущ в свіжу грунт.

Частою проблемою можна вважати опадання листя. Причини може бути кілька: занадто сильне зволоження грунту, навпаки, недолік вологи, сухе повітря в кімнаті і незахищене сонячний вплив. Якщо листя жовтіє незалежно від сезону, швидше за все повітря занадто пересушене. Суха листа і пагони говорять про прямому сонячному випромінюванні.

Мюленбекія складно назвати примхливим рослиною. Вона потребує хорошого догляду, турботи й уваги. І в свою чергу вона обов'язково відповість своєю вдячністю, народжуючи на світ чудові зелені квітучі пагони.

мюленбекія