Найпопулярніші види і сорти гортензії

Гортензія (Hydrangea)

Сімейство камнеломкових - SaxifragaceaeПопулярні види і сорти гортензії

Листопадні прямостоящие або кучеряве чагарники з супротивними листками. Квітки без запаху, зібрані у великі щитковидні або волотисте суцвіття, в середині яких розташовані плодущие квітки, а по краях безплідні квітки. Плід - коробочка, 2-5-роздільна з численними дрібними насінням, крилатими або безкрилими.

Гортензія Бретшнейдера (пекінська)Популярні види і сорти гортензії

Hydrangea Bretschneideri (pekinensis)

Чагарник висотою до 3 м. Цвіте в липні і першій половині серпня вельми рясно. Найбільш морозостійка з усіх гортензій. Прекрасно росте і цвіте в Санкт-Петербурзі. Виносить півтінь. Більше за інших гортензій посухостійка.

Застосування. Хороша у вигляді солітерів, в групах, узліссях.

гортензія деревоподібнаПопулярні види і сорти гортензії

Hydrangea arborescens

Пряморослий чагарник висотою 1-2 (3) м. Цвіте в червні - липні. Цвітіння рясне, триває довго, до вересня. Швидкозростаюча, морозостійка порода; іноді в дуже суворі зими пагони відмерзають. Потребує досить вологою живильному грунті. Краще за інших гортензій переносить присутність в грунті вапна і сухість повітря.

Застосування. Вельми декоративний чагарник. Гортензія деревоподібна виключно ефектна у вигляді солітерів і груп на газоні, а також в узліссях і живих, чи не формуваннях, огорожах.

Гортензія крупнолистная (садові)Популярні види і сорти гортензії

Hydrangea macrophylla (hortensis)

Чагарник висотою 1-2 м, з прямостоячими голими пагонами. Росте швидко, теплолюбна, вимоглива до грунту і вологи, погано переносить присутність в грунті вапна, а також сухість грунту і повітря.Популярні види і сорти гортензії

Застосування. Вельми ефектний яскраво-зеленим листям і величезними яскравими суцвіттями. Використовується в одиночних і групових посадках на газоні, в узліссях груп дерев, для створення виключно красивих квітучих живоплотів.

Гортензія лазять

Hydrangea petiolaris .

В'юнкий чагарник. Цвіте в червні - липні. Росте швидко, морозостійка, вимоглива до родючості і вологості грунту. Виносить півтінь.

застосування:

Прекрасна рослина для озеленення стін, альтанок, трельяжів, пергол, стовбурів дерев, маскування зборів, а також як зелений покрив грунту (замість газону).

Гортензія волотистеПопулярні види і сорти гортензії

Hydrangea paniculata

Чагарник або деревце висотою до 5 м, з густою круглою кроною. Цвіте з кінця липня - початку серпня до початку жовтня. Швидко зростає. Морозостійка. Потребує родючої вологому грунті і захисту від сухих вітрів. Для забезпечення хорошого цвітіння в суху пору необхідна поливання. У міських умовах стійка.Популярні види і сорти гортензії

застосування:

Гортензія волотисте вельми ефектна, виведена у вигляді штамбового деревця; в такому вигляді вона може бути використана для оформлення невеликих алей.

Розмножується гортензія переважно зеленим живцюванням. Можна розмножувати її і відводками. У перші роки життя після вкорінення і висадки у відкритий грунт грунт під саджанцями на зиму треба мульчувати торфом, тирсою або опалим деревним листом. Мульчу, особливо з тирси, можна залишати і на літо. Популярні види і сорти гортензіїВ озелененні гортензія волотисте великоквіткова застосовується для одиночних і групових посадок, як нестрігущейся живоплоту, для облямівки деревних порід, особливо з темно-зеленим листям.