Гортензія деревоподібна: посадка і догляд, сорти, фото

Гортензія деревоподібна є пряморастущіе чагарником зі східної зони Північної Америки.

Невисокий чагарник близько 1 м у висоту, часом і до 3 м, з округлою кроною, з мало опушеними пагонами і знизу голими листям, ніж він і відрізняється від всіх інших видів. Листя має еліптичну або яйцеподібну форму, їх розмір варіюється від 6-20 см. У підстави вони мають серцеподібну виїмку, по краю зазубрені.

Верхня сторона листа у гортензії деревоподібної зелена, нижня сторона сизувата. Безплідні білосніжні квітки розміром близько 2 см діаметром, і разом з дрібними плодущимі квітами зібрані в щитковидні суцвіття близько 15 см діаметром. Гортензія деревоподібна рясно цвіте вже з 4 років. Її цвітіння тривалий, з липня місяця і до жовтня.гортензія деревоподібна

Гортензія деревоподібна відрізняється швидким ростом, великою вимогливістю до грунту, а також її зволоженню. Краще за всіх інших видів гортензії переносить присутність вапна в грунті.

Чагарник легко розмножується живцями, укореняемость живців досягає 100% при обробці живців 0,005% -розчину индолил-масляної кислоти. Але простіше розмножити гортензію деревоподібну відводками. Навесні на кущі втечу потрібно прищипнуть, укласти в викопану канавку близько 10 см завглибшки. Отводок слід пришпилити і присипати на 1,5 см грунтом. Верхівку втечі необхідно обережно відгинати вгору. Грунт підтримувати пухкої і вологою.гортензія деревоподібна

За весь сезон землю підсипати потрібно ще кілька разів. На наступну весну вкорінені рослини потрібно відокремити від куща секатором і пересадити з грудкою землі. Ця гортензія зимостойка. Гарне відростання після спекотних зим дозволяє дуже широко використовувати цю гортензію в європейській частині Росії.

Зустрічається від Санкт-Петербурга і до Кавказу. На Північно-Заході, Україна і в центральних районах часом підмерзає, але дуже швидко відновлюється і рясно цвіте влітку. У південних районах може страждати від нестачі вологи. У середній смузі бажано профілактичне укриття.гортензія деревоподібна

Гортензія деревоподібна ефектно виглядає в одиночних, а також групових посадках. Поєднується з клематисами, ліліями, трояндами. Прекрасна для створення галявин в чагарникових композиціях.

У культурі нараховано багато сортів, але поки мало використовуються на садових ділянках.гортензія деревоподібна

Гортензія деревоподібна "Аннабель" - декоративний чагарник висотою майже 1,5 м з широкораськидістой кроною до 3 м діаметром. Яскраво-зелене листя, восени залишаються зеленими. Білосніжні квітки гортензії деревоподібної "Аннабель" безплідні, 2 см діаметром зібрані у великі суцвіття близько 25 см діаметром. Цвіте з червня і до вересня. Відрізняється досить швидким ростом.

Гортензія деревоподібна "Грандіфлора" - декоративний чагарник висотою приблизно 1,5 м і діаметр крони 3 м. Листя у гортензії деревоподібної "Грандіфлора" світло-зелені близько 16 см завдовжки. Квітки у неї кремово-білі, зібрані в щитковидні суцвіття. Цвіте гортензія деревоподібна "Грандіфлора" тривало і рясно, з червня і до вересня.гортензія деревоподібна

Гортензія деревоподібна "Стеріліс" - чагарник відрізняється рясним і довгим цвітінням. Суцвіття напівкулясті, густі, своєю вагою згинають гілки. Квітки білувато-зелені перетворюються в чисто-білі. Цвіте з липня-жовтень.