Створюємо весняний квітник своїми руками

Для того щоб створити весняний квітник слід подбати про це заздалегідь, наприклад, в кінці літа або восени. Так як саме в цей період в магазинах є величезний асортимент цибулинних багаторічних рослин. Якщо ви все-таки не змогли підготувати весняний квітник восени, а спостерігати яскраві фарби так хочеться вже зараз, то не потрібно засмучуватися.

весняні квітники

Можна придбати вигоночние рослини в горщиках (тюльпани, гіацинти, нарциси). Їх саджають в контейнери, кошики, доповнюють квітучої розсадою дворічних рослин, яку можна придбати на ринках: віоли, маргаритки, примули. Ці рослини садять і у відкритий грунт, робити це тільки необхідно в середині травня, коли прогріється грунт. Пізніше можна доповнити або ж замінити ці композиції однорічними рослинами, і тоді квітник буде декоративний весь літній період.

весняні квітники

Починати створення весняного квітника необхідно з ескізу, де визначаються схема посадки, прив'язка весняного квітника до інших об'єктів, його розміри, асортимент рослин.

У серпні або восени необхідно висадити мелколуковічние, крокуси, нарциси, гіацинти. Тюльпани найкраще садити на початку жовтня. Велика частина цибулинних рослин люблять сонячне місце і добре дренованих грунту.

весняні квітники

Тоді ж висаджують і дворічники, весняно і летнецветущіх багаторічні рослини, почвопокривні. У грунт можна внести комплексне добриво. Такий весняний квітник порадує вас своїми яскравими фарбами. Багаторічні рослини можна висаджувати і навесні, але спочатку вони будуть недекоративних - їм потрібен час, щоб прижитися і розростися. Не потрібно створювати весняний квітник лише з одних цибулинних рослин: коли вони відцвітуть, то листя засохнуть, а квітник стане непривабливим. Краще створювати змішаний квітник, посадивши туди цибулинні рослини невеликими групами між багатолітниками.

весняні квітники

На першому плані садять мелколуковічние рослини і гіацинти, а на середньому - нарциси і тюльпани. Ефектно поєднуються цибулинні з весеннецветущих багаторічними рослинами, наприклад, жовті нарциси з голубенькі квітками Бруннер, жовтий дороникум з декоративним цибулею. У такій квітник можна посадити летнецветущіх багаторічники з величезними листям (астільба, лілейники, хоста та інші). Найчастіше роблять композиції з цибулинних рослин в поєднанні з дворічними рослинами. В даних квітниках цибулинні рослини застосовуються як фонові рослини, дворічні - як ущільнюючих. Наприклад - яскраві червоні тюльпанчики на тлі блакитних незабудок. Також підійдуть і примули, і віоли, і маргаритки.

весняні квітники

Мелколуковічние рослини, особливо крокуси, проліски, галантуси, а також тюльпани, морозникі, нарциси, можна садити під великими деревами. Ці рослини будуть цвісти, поки на гілках у дерев не розпуститься листя. Часто на газонах висаджують плямами крокуси, нарциси рябчик шаховий. Навесні, це оживляє газон, тільки слід пам'ятати, що зрізати листя у цибулинних рослин після цвітіння не можна: так як вони повинні завершити вегетацію, закласти квіткові бруньки на наступний рік.

весняні квітники

Як правило, їх зрізають після пожовтіння листя. Квітконоси ж навпаки після цвітіння найкраще відразу обрізати. Добре садити мелколуковічние в поєднанні з чарівними трояндами. У нас в регіоні троянди пізно починають вегетацію, а цвісти починають не раніше червня. Тому ранньою весною розарій відмінно доповнять гіацинти, крокуси, тюльпани, проліски, які потім прикриють низькорослі однорічні рослини.

весняні квітники

Які ж рослини будуть радувати нас ранньою весною? Спочатку це мелколуковічние: білі галантуси (проліски), Пушкіна, цибулинні карликові іриси фіолетовою і жовтого забарвлення, блакитні проліски. Пізніше це - жовті нарциси, тюльпани, гіацинти. До самого кінця весни одні цибулинні рослини будуть змінюватися іншим, прикрашаючи сади. Нарциси і тюльпани - найпопулярніші весняні рослини. Зараз є величезна кількість сортів, що розрізняються за формою квітки, його забарвленням, висоті, ступеня махровості, періодом цвітіння. Потрібно відзначити також рябчики. Рябчик шаховий утворює галявинки в травні з білих і лілових дзвіночків.

весняні квітники

Але не тільки цибулинні рослини цвітуть навесні. Є мініатюрні бульбові рослини - лілова ряст, жовтий ерантіс, анемони: лютічная, ніжна, дубравная. Прикрашають весняний квітник деякі багаторічні рослини: бадан зі своїми яскраво-рожевими квітками, бруннера, молочай, золотий дороникум.

весняні квітники

Рано зацвітають високорослі і середньорослі декоративні багаторічні рослини, як дицентра, гігантський цибулю з великими фіолетовими головками, купальниці (китайська і європейська) з помаранчевими і жовтими квітками. Ці рослини прикрашають середній і задній план весняного квітника. До загального весняний хоровод вносять свій внесок і дворічні рослини: блакитна незабудка, маргаритки, віоли. Навесні зацвітають деякі почвопокривні рослини, які називають альпійськими, тому що їх часто садять в альпінаріях: арабис, флокс шилоподібний, барвінок, иберис вічнозелений, низькорослі іриси, тіньові ломикаменю. При вдалому підборі рослин у вас в саду будуть цвітіння з квітня і до червня.

весняні квітники

Якщо ваш весняний квітник розташовується в півтіні, то туди можна посадити бадан, бруннера, нарциси. Неповторний аромат мають садові конвалії. Зараз створені різні сорти садових конвалій - з великими рожевими і білими квітами, з жовтими смугами на листках. Тільки необхідно пам'ятати, що це агресивні рослини в саду, їх коріння проникають дуже глибоко в грунт. Висаджувати конвалії краще окремо від інших рослин, стримуючи їх розростання.

весняні квітники

Інший варіант весняного квітника - суцільні посадки мелколуковічних рослин у вигляді бордюру або масиву, клумби, партеру. В даному випадку цибулинні висаджують дуже часто, щоб вони при цвітінні створили суцільний килим. Робити композиції можна і з одного виду рослин, а можна поєднувати різні види і сорти. Для цього добре підходять нарциси, гіацинти, тюльпани. Часом комбінують тюльпани з гіацинтами, нарцисами, мускарі. Такі клумби часто прикрашають парки і вулиці навесні, але можна створювати їх і в саду.

весняні квітники

Альпінарій є ще одним весняним квітником, він декоративний з весни до осені. Для альпінарію підходять всі цибулинні: проліски, крокуси, галантуси, Пушкіна, хіонодокси, мускарі, ботанічні нарциси і тюльпани. Деякі почвопокривні також цвітуть навесні: арабис, иберис вічнозелений, шилоподібний флокс, бурячок скельний, примули, ломикамені, рясту. В альпінарій не варто садити сортові гіацинти, тюльпани, нарциси, тому що вони не підходять до цього стилю. Альпінарій - квітник ландшафтного типу, а з камінням ефектніше виглядають невисокі рослини.

весняні квітники