Літопс: догляд в домашніх умовах, фото.

Літопс - рослина, що володіє унікальними декоративними якостями. Воно є сукулентів, тобто представником флори, які мають можливість накопичувати вологу. Сховищем є листя рослини. Вони щільні, мають різноманітне забарвлення і покриті плямами або візерунком.

літопс

Літопс володіє незначними розмірами і за зовнішнім виглядом він дуже схожий на камені. Рослина являє собою два розділених щілиною листочка, які оновлюються в процесі його життєдіяльності.

Однак їх кількість залишається незмінним. Квіти літопси нагадують ромашки і володіють великими розмірами в порівнянні з його основними частинами.

літопс

Унікальною властивістю літопси є його маскування під каміння. Це якість обумовлено батьківщиною виростання: кам'янисті і піщані африканські пустелі.

Воно ж є і найбільш привабливим моментом, що зробило рослина популярним серед квітникарів. Тривалість життя літопси в кімнатних умовах варіюється від п'яти до п'ятнадцяти років. Існує більше 40 видів рослини.

літопс

Ознаками здорового літопси є :

Щільні, міцні листя.

Відсутність будь-яких пошкоджень.

Міцне укорінення.

Однорідна прикоренева тканину.

літопс

догляд

Літопс широко застосовують для оформлення квіткових композицій. Він чудово виглядає в горщиках в момент цвітіння. Як і будь-яке інше рослина, літопс вимагає дбайливого ставлення та догляду з дотриманням деяких правил, що дозволяють йому правильно розвиватися:

літопс

полив

Як все сукуленти, рослина любить помірний полив. Його виробляють не частіше ніж один раз на чотирнадцять днів. Краще це робити теплою водою. Слід стежити за тим, щоб волога не потрапляла на листя і в простір між ними.

У період спокою квітка не поливають, якщо його листя починає зморщуватися, для відновлення водного балансу досить провести обприскування.

Відновлювати процедуру постачання рослини вологою в осінній або зимовий період категорично заборонено, це може привести до його загибелі. Літопс не вимагає поливу і в моменти зміни листя.

літопс

освітлення

Рослина любить добре освітлені місця. У зимовий період, коли сонячного світла стає набагато менше, потрібно забезпечити його додаткові джерела.

Літопс погано реагує на зміну місця положення, тому його не рекомендується переставляти або переносити в іншу кімнату.

літопс

температура

Квітка вважає за краще знаходитися в сухому і добре провітрюваному приміщенні. У літні місяці його краще виносити на свіже повітря. З весни до осені оптимальним є температурний режим, при якому показання градусника піднімаються до 20 поділів і вище.

Восени і взимку його містять при температурі не більше 15 градусів. Це період спокою, який характеризується втратою кольору листя і припиненням зростання.

літопс

пересадка

Пересаджувати рослину необхідно не частіше одного разу на три роки. Проводять процедуру в міру заповнення ємності корінням. Якщо рослина придбано нещодавно, його варто відразу пересадити в новий субстрат.

Горщик і його наповнення. Ємність для літопси повинна бути неглибокою, але досить великого діаметру. Важлива умова для нормального росту квітки - хороший дренаж, викладений досить товстим шаром на дно горщика.

Оптимальний склад субстрату: подрібнений цегла, пісок, земля і торф. Є можливість використовувати готову суміш або застосувати ще один варіант: перегній, пісок і глина. Поверхня ґрунту покривають дрібною галькою або камінчиками.

У ємність поміщають відразу кілька рослин, це покращує їх розвиток і дає можливість зацвісти.

літопс

розмноження

Розмноження літопси можливо декількома способами:

літопс

насінням

Для того щоб насіння добре проростали, їх замочують на шість годин. Тим часом готують грунт. Його склад може бути таким же, як і для дорослих рослин. Субстрат попередньо обливають окропом.

Це дає необхідне зволоження і знищує всі бактерії і грибки. Після всіх маніпуляцій матеріал поміщають в грунт. Ємність повинна створювати ефект теплиці.

Це забезпечує необхідну вологість. Щодня варто провітрювати горщик, залишаючи його відкритим на кілька хвилин.

Освітлення повинне бути яскравим, але прямі промені протипоказані. Денна температура пророщування насіння повинна становити близько 28 градусів, а нічна - 18 градусів.

При появі паростків скорочують полив і збільшують час провітрювання до 15-20 хвилин щодня. Через рік їх висаджують в окремі горщики.

літопс

плодами

В даному випадку використовують плоди літопси, які дозрівають на місці його квітів. Їх висаджують в землю, аналогічну грунту, що застосовується в першому випадку. Догляд здійснюють такий же, як і при використанні насіння.

літопс

пагонами

Цей метод застосовують тільки, коли хочуть отримати молоде рослина з того, у якого цикл добігає кінця. Розмноження проводиться поділ двох листів і розсаджуванням їх в різні горщики.

Літопс - невибаглива і дуже незвичайне рослина. Він радує своїх власників особливою забарвленням і формою, а також прекрасними квітами. Вирощування літопси принесе вам задоволення і моральне, і естетичне.