Вріезія: догляд в домашніх умовах, види і сорти, фото.

Вріезія - надзвичайно ефектний, красивий домашній квітка. Відноситься ця рослина сімейства бромелієвих і включає в свій рід понад 250 видів. Родина вриезии - спекотні тропіки Центральної і Південної Америки. Даний квітка росте на деревах (епифит), набагато рідше зустрічається зростаючим на землі. Це пов'язано з відсталою кореневою системою.

вріезія

Особливу екзотичність рослині надають суцвіття, що нагадують дивовижне оперення казкової жар-птиці. Не менш декоративні і листя цієї квітки. Вони оформлені в розетку, за формою ремневідниє, жорсткі, гладкі, іноді вигнуті, досягають в довжину до 20 см. Забарвлення листя так само вельми витончена - в діапазоні від світло-зелених до темних насичених тонів зеленого кольору з плямами і смугами химерної форми на своїй поверхні.

вріезія

Види і сорти

У кімнатному квітникарстві культивується близько 150 видів. Найпопулярнішими для вирощування є:

Вріезія прекрасна (блискуча)

Характеризується розеткою нечисленних широких листків насиченого зеленого кольору з темними коричнево-пурпуровими горизонтальними смугами, плямами на поверхні. Суцвіття у цього виду оформлено у вигляді мечеобразной колоса на довгій червоній цветоносе. Квіти на ньому жовтого кольору, розташовані дворядний, приквітки червонуваті, глянцеві.

вріезія кильоватая

Має широкі у вигляді дуги, блідо-зеленого кольору і світло-жовтими смужками листя, які зібрані в розетку, 20 см по довжині і 2,5 см по ширині, навпомацки шорсткі за рахунок наявності на поверхні невеликих лусочок. Суцвіття має вигляд волоті, досяжними 50 см у висоту з жовтими квітами, у яких зелена верхівка.

вріезія блискуча

Епифит, рідше наземний квітка, з листям язиковідние форми, покритими пластинками. Зелене листя довжиною 20-40 см прикрашені на поверхні горизонтальними червоно-пурпуровими смугами. Суцвіття колосоподібне з жовтими квітами.

вріезія королівська

Вельми велика рослина з широким листям, що досягають 1,2 м в довжину і 18 см в ширину. Квітконіс виростає до 2 м, несе суцвіття у вигляді розгалуженої никне волоті. Квіти на початковому етапі бліді, згодом жовтіють, мають приємний аромат, приквітки - рожеві.

вріезія

Догляд в домашніх умовах

освітлення вриезии

Для вриезии бажано організувати яскравий, розсіяне світло. Оптимальним вибором будуть західні або східні вікна, допустимо обмежена кількість косих сонячних променів. Підійдуть також і північні вікна, в даному випадку необхідно буде організовувати правильний догляд, так як в півтіні зростання і розвиток рослини сповільнюється, а цвітіння може не настати. Взимку потрібно підсвічування лампами для збільшення світлового дня до 12 годин.

вріезія

температура

Важливо пам'ятати, що вриезия тропічна рослина, а значить, вона досить теплолюбна. Температура протягом усього року повинна бути приблизно одного рівня і досягати 18-28 градусів. Зимова температура не повинна опускатися нижче 17-18 градусів. Квітка не любить перепадів температур і зниження температури грунту нижче 18 градусів. При недоліку освітлення температуру знижують до 15-17 градусів, щоб рослина не виснажує.

вріезія

Полив і вологість

Будучи родом з тропіків, вриезия відчуває потребу високої вологості повітря, даний показник повинен бути на рівні 70-80%. Обприскування проводять кілька разів на день, вода для цих цілей повинна бути м'яка, кімнатної температури. При температурі нижче норми рослина не обприскують, щоб уникнути загнивання.

У весняний та літній період полив вриезии повинен бути рясним, земля повинна бути зволоженою, а в розетці знаходиться вода, яка змінюється на свіжу при кожному поливі. Взимку полив скорочують, звертаючи увагу на те, що земля повинна бути підсушеної. Якщо умови утримання рослини відповідають вимогам, то воду залишають в розетці на кілька годин, якщо ж температура нижче допустимого рівня, то розетка повинна залишатися сухою.

При поливі використовують м'яку воду без шкідливих домішок.

Важливо пам'ятати, що під час цвітіння необхідно уникати попадання води на цветонос і в розетку, так як це провокує гниття і загибель рослини.

вріезія

підживлення вриезии

Вріезія не вимоглива до підживлення. Під час цвітіння можна використовувати сильно розведені добрива для квітучих рослин, при цьому добрива не вносяться в грунт, а доставляються через обприскування або через розетку.

вріезія

пересадка вриезии

Молоді рослини пересаджують кілька разів до появи суцвіття, дорослі рослини досить пересаджувати раз в 5 років. Для пересадки використовують або готовий придбаний субстрат для бромелієвих, або готують його самостійно, використовуючи для цих цілей дві частини листової землі, по одній частині торфу і дерну, і одну частину піску. При пересадці важливо не пошкоджувати коріння і не поглиблювати шийку рослини, так як це може спровокувати хвороби і загибель квітки.

вріезія

розмноження

Цвітіння вриезии настає з лютого по квітень або з травня по липень і триває кілька місяців. Після цього вриезия гине і залишає після себе кілька діток, тому оптимальним способом розведення вважається розмноження відростками або дітками.

Перше, після появи діток, час їх не відокремлюють, так як у них немає коренів. Необхідно почекати деякий час, поки вони не міцніють і не сформують кореневу систему. Коли молоді пагони зміцніють, їх розсаджують в окремі горщики і накривають прозорою ємністю або поліетиленом до настання моменту вкорінення. Цвітіння молодих рослин настає на четвертий рік.

Також можливе розмноження вриезии за допомогою насіння. Однак отримати їх в домашніх умовах досить складно, тому найчастіше використовують куплені насіння. Навіть самий якісний насіннєвий матеріал може не дати бажаних результатів. Насіння перед посівом промиваються в слабкому розчині марганцівки, просушують і висіваються в торф або мох з додаванням піску. За допомогою поліетиленової плівки створюється ефект теплиці з підтриманням у ній цілодобової температури в межах 22-24 градусів, щоденним провітрюванням і обприскуванням.

вріезія

Хвороби і шкідники

Коричневі кінчики листя говорять про тривалій відсутності води в розетці, сухому повітрі або занадто жорсткій воді.

Поява на поверхні листя блідих коричневих плям говорить про наявність сонячних опіків. В даному випадку необхідно притінення від прямого світла.

Затримка росту спостерігається при переохолодженні, надлишковому поливі і сухому повітрі.

Недостатня кількість вологи в грунті і повітрі позначається на вриезии загинанням і всихання кінчиків листя.

Сильна пересушування земляної грудки змушує рослину скидати листя.

Слабка забарвлення суцвіть і листя перший симптом недостатнього освітлення.

Якщо у вриезии жовтіють і відмирають листя, то можна говорити про зараження бромелієвими щитівкою. При цьому захворюванні нижня сторона листя має чорні точки, що нагадують по виду щити. Для усунення хвороби використовують соскабливание комах з листя і протирання їх мильним або спиртовим розчином.

Наявність павутини на рослині говорить про наявність червоного павутинного кліща. В даному випадку листя протирають з мильним розчином і обприскують, застосовуючи децис.

вріезія