Бокарнея: догляд в домашніх умовах, фото.

Бокарнея (Beaucarnea) є багаторічним і вічнозеленою рослиною, яка відноситься до сімейства нолінові. Підрозділяється на кілька видів, кожен з яких володіє особливою привабливістю.

Бокарнея

Види і сорти

Бокарнея гватемальська

Росте досить швидко, з роками витягується до 5-8,5 метрів вгору. Стовбур виконаний у формі цибулини і в обхваті становить близько 3,5 метрів.

На маківці розташовані кілька висять листя (в довжину від 60 до 200 сантиметрів). Коли рослина ще молоде воно має червоний колір, а в подальшому змінює його на зелений. Подивитися, як цвіте рослина, вдається тільки щасливчикам, оскільки буває воно вкрай рідко.

Бокарнея

Бокарнея длиннолистная

Сильне рослина, яке досягає в довжину кілька метрів. Володіє товстою корою з глибокими тріщинами, які з роками стають все глибше. Для того, щоб їх побачити потрібно розсунути листя, які закривають ствол.

Бокарнея

Бокарнея Ліндеймера

Вважається найнижчою по зростанню, стовбур малопомітний, листя жорсткі і міцні, стеляться по землі, що робить перешкоду для проходу.

Бокарнея матапская

Володіє не найбільшою висотою. Рідко можна зустріти рослини більше 180 сантиметрів.

Бокарнея

догляд

Цій рослині постійно потрібне яскраве світло, краще для нього буде південне або південно-західне вікно. Головне не слід переміщати бокарнею, так як вона цього не любить. Але в літню пору дозволяється виносити її на прямі сонячні промені.

З жовтня по лютий рослині необхідний спокій, в який повинні входити досветка люмінесцентними лампами, підійдуть і спеціальні фітолампи. Щоб вирощувати цю рослину оптимальною температурою вважається 18-25 градусів, при цьому уникайте протягів.

У зимовий час краще всього містити бокарнею в прохолодному місці з температурою близько 11 градусів тепла, що дозволяє повністю відмовитися від поливу. У літній же час поливати рослину обов'язково у великій кількості і регулярно, у міру висихання грунту, але не варто перезволожувати її.

Бокарнея

Так як бокарнея зростає повільно, то з теоретичної точки зору вона не вимагає частих пересадок. Але на практиці ж при пересадці навесні рослини в посуд більшого розміру, прискорює його зростання.

Якщо рослина доросле, то пересаджувати його слід рідше, приблизно один раз в три роки. Як тільки буде помітно, що розвиток практично припинилося або стало повільніше, і коріння почали просовувати в донний отвір миски.

У разі, коли біля коріння з'явилося загнивання, бокарнею потрібно пересадити позапланово. Тоді потрібно збільшити час без поливу до десяти днів. Не поспішайте розмочити рослина, оскільки тоді загнивання може продовжитися. Воно виникає в основному від застою води в горщику.

Хороший засіб, здатне позбавити від всіх неприємностей - це гідропоніка. На ній рослина відчуває себе чудово і відмінно росте. Але має вона деяким рядом негативних сторін.

Бокарнея

розмноження

Щоб розмножити рослина користуються двома способами :

1. За допомогою насіння (але знайти їх у продажу украй складно). Потрібно стежити за сортуванням, контролювати вологість субстрату, створити оптимальну температуру повітря, починаючи від 19 до 26 градусів, постійно провітрювати і збільшити освітлення до 14 годин. Після закінчення двох - трьох тижнів насіння повинні прорости. Після чого необхідно очікувати близько десяти років, щоб рослина перетворилося в щось пристойне на зовнішній вигляд.

2. За допомогою бічних пагонів, які буває, що з'являються з пробуджених нирок на Каудекс. Рослині залишають трохи листків на верхівці, обережно зрізають їх від близької відстані до основи і сушать протягом шести годин, а зрізи обробляють порошком з активованого вугілля.

Бокарнея

Далі закінчення поміщають в стимулятор для швидкого росту коренів і садять в іншу ємність, який злегка потрібно направити від вертикальної частини.

Одягають ковпачок прозорого кольору і ставлять в тепле місце, температура не менше 25 градусів. Тепер все залежить від випадку, якщо виростуть нові листя, то можна знімати ковпачок. Але практика показує, що такі випадки бувають дуже рідко.

Але існує і третій спосіб, який тут не описаний, але багато хто вдається саме до нього, оскільки він є найбільш вірним і витратним. Купуйте готовий молодий саджанець у продавця.

Бокарнея