Вирощування примули з насіння: поради, рекомендації, фото.

Вирощувати примулу з насіння - заняття не просте, але таке цікаве, і навіть захоплююче. Не всі сорти примули цвітуть на 2-й рік. В даний час виведено багато гібридних сортів, які цвітуть у рік посіву насіння примули.

Вирощування примули з насіння

Квітникарі кажуть, що при вирощуванні примули, сіянці не завжди дружно сходить. Однак якщо дотримуватися правильну агротехніку, можна домогтися гарного результату.

Найчастіше вирощують насіння дрібнозубчастої примули, а також гібриди.

Вирощування примули з насіння

Для початку необхідно замочити насіння примули. Потім покласти їх в морозильну камеру. Деякі сорти примули потрібно стратифікована близько місяця, а інші - кілька днів.

Потім готуємо грунт з піску, дернової землі, золи і перегною, і проливаємо його окропом. Після як грунт охолоне, по поверхні розкладаємо насіння, що не присипаючи. Накриваємо поліетиленовим пакетом і ставимо в затемнене місце.

Вирощування примули з насіння

Дрібнозубчаста примула з насіння сходить на 7-й день, а гібриди - через півтора місяці. Сходи потрібно виставити на світло, бажано на північне вікно, трохи притените. Поливаємо дуже акуратно, в піддон або ж обприскуємо один раз в 2 тижні марганцівкою. Після останніх заморозків, можна висаджувати примулу в грунт.

Вирощування примули з насіння

При посадці у відкритий грунт сіянці примули можна заглиблювати. Коренева шийка примули не повинна бути вище рівня грунту. Робимо борозну, на дно укладаємо дренаж, сипем родючий грунт, а також піску.

Вирощування примули з насіння

Через місяць після посадки в грунт, удобрює, чергуючи мінеральними і органічними підгодівлею.

При вирощуванні примули з насіння важливо знати, що на зимовий період листя примули не обрізають.

У рік посіву зацвітають сорти примули Каніфоль, Вар'єте, Фестиваль.

Вирощування примули з насіння

Примули розмножуються і дочірніми розетками. Навесні обов'язково прищипните серединку найбільшого кущика, і до осені поруч з'являться 3 дітки. Звичайно ж, в цей рік цвісти вони не будуть.

Якщо своєчасно видаляти відцвілі квітки у примули, то будуть з'являтися нові протягом місяця.

Вирощування примули з насіння