Гортензія черешковая: посадка і догляд, використання в ландшафтному дизайні

Гортензія черешковая - це ліановідний чагарник, що має безліч повітряних присосок і коренів, за допомогою них він прикріплюється до кори дерев, забирається на висоту близько 25 м.

Без опори опори буде стелитися по землі.

Листя довгочерешкові, широкояйцевідниє, з загостреним або серцеподібною підставою, темно-зелені, гладкі, блискучі, близько 8 см завдовжки.

Квітки гортензії черешкова біло-рожеві, зібрані в пухкі, щитковидні суцвіття близько 20 см діаметром.

Плодущие квітки зі зрослими у вершини пелюстками, численні - безплідні, близько 3 см в діаметрі.Гортензія черешковая

Квітки медоносних. Перші роки молоді саджанці ростуть повільно, навіть важко повірити, яким же велетнем метельчатая гортензія згодом може стати.

Метельчатая гортензія вимоглива до родючості грунту, любить вологі суглинки. Зростає в півтіні, але успішно цвіте лише на відкритих місцях.

Гортензія черешковая стійка в південних районах. У Латвії та Естонії у молодих рослин в холодні зими підмерзають кінчики пагонів, тому необхідний захист. Деякі квітникарі вирощують метельчатую гортензію під Санкт-Петербургом і Москвою, знімаючи її на зиму з опори і вкриваючи від морозів.Гортензія черешковая в ландшафтному дизайні

Головна мета при застосуванні гортензії черешчатого - досягнення найбільшого ефекту, як можна більшої площі своєї вегетативною масою - блискучими темними зеленими листками і гілками.

Тому обрізка черешкова гортензії стимулює більш густе розгалуження. Як почвопокровного рослини гортензії черешкова не потрібно опора, вона відмінно закріплюється на поверхні грунту, завдяки своїм утворюється підрядним коріння.Гортензія черешковая

Ці рослини, як правило, в обрізку не потребують. У гортензії черешкова необхідно постійно видаляти всі відмерлі, хворі та пошкоджені прирости. У гортензії черешкова, вирощуваної для вертикального озеленення, проводиться обрізка, для того щоб забезпечити збалансоване зростання в сторони, по вертикалі.

Для цього потрібно дотримуватися правильне співвідношення розгалуження рослин і вертикального приросту. Зазвичай це досягається інтенсивної обрізкою швидко зростаючих рослин. Щоб зробити максимальне покриття огорожі або стіни, необхідна обрізка потужних приростів.Гортензія черешковая

При цьому слід направляти і підв'язувати стебла, для того щоб закрити всю площу стіни, а також обрізати зростаючі від них пагони, для того щоб простимулювати утворення бічних пагонів.

Новий сорт гортензії черешкова Міранда - ліановідний чагарник з темно-зеленим листям і зі світлою жовто-зеленої каймою. Квітки білосніжні. Цвітіння гортензії черешкова Міранда починається в червні-серпні.

Вона чіпляється повітряними корінням, виростаючи до 10 м заввишки. Морозостійка. Віддає перевагу сонцю, півтінь. Не переносить вапна.Гортензія черешковая в ландшафтному дизайні

Розмножують гортензію черешкові насінням, які сіють восени в ящики або в миски і трохи прикривають землею, вегетативно, шляхом укорінення здерев'янілих і зелених живців під склом, нащадками, відведеннями і діленням куща.

Гортензія черешковая застосовується для декорування, альтанок, стін, арок, балконів, стовбурів дерев. Є одним єдиним видом з роду гортензія, здатним застосовуватися в якості почвопокровного рослини. Також може існувати і як чагарник близько 2 м заввишки. У культурі гортензія черешковая з 1865 року.Гортензія черешковая