Фатсия: догляд в домашніх умовах, фото.

Фатсия - рослина, яка цінується за прекрасну крону. Родом вона з Азії, найчастіше зустрічається на берегах японських водойм. У дикій природі може досягати чотирьох метрів у висоту.

Рослина прекрасно підходить для прикраси інтер'єрів, оформлення колон, вітрин. Відмінною його рисою є швидке зростання. При правильному догляді за кілька років фатсия може досягти висоти в 100 сантиметрів.

Широке поширення серед квітникарів знайшов гібрид Плюща і фатсії, званий Фатсідерой. Він дуже схожий на основне рослина, має ті ж характерними рисами: великі шкірясті листя, стовбур покритий корою бурого кольору.

Фатсия

Види і сорти

Існує два основних види фатсії, які поділяються на сорти. Відмінними рисами кожного з них є колір крони:

Фатсия Японська

Це нерозгалужене чагарник, висота якого сягає двох метрів. Листя розташовуються на дуже довгих черешках, мають досить великий перетин: до 30 см.

Їх утворює від п'яти до дев'яти лопатей, загострених на кінцях. Крона глянцева, має насичену зеленої поверхнею. сорти:

A rgenteimarginatis . Листя даного сорту відрізняються наявністю облямівки, яка пофарбована в білий колір.

Var. Крона має зелене забарвлення з жовтим облямівкою.

Var. Moseri. Рослина формує невисокий, щільний кущ.

Фатсхедера (гібрид) Особі

Даний вид має густою кроною зеленого кольору. Її утворюють округлі, великі листи, що мають гладку поверхню.

Вони складаються з «лап», кількість яких залежить від віку листа: чим він молодший, тим менше розділений. Крона дорослого квітки має до п'яти лопатей.

Фатсия

догляд

Фатсия є невибагливою рослиною . Вона чудово себе почуває і в приміщенні, висадженої в діжку, і виростаючи в відкритому грунті. Існує кілька рекомендацій по догляду за квіткою:

полив

Це основний показник, що впливає на стан крони. Фатсия любить помірне насичення ґрунту вологою. Не можна допускати надмірного поливу, так як він може викликати гниття кореневої системи.

Сильне пересихання грунту призведе до того, що листя рослини поникнуть, а відновити їх колишній вигляд досить складно. Оптимальним є додавання води після висихання верхнього шару землі до одного сантиметра.

Так як фатсия зростає в великих горщиках, потрібно подбати про гарну дренажній системі і не забувати спустошувати піддон через три години після процедури.

Фатсия

Вологість

Спеціально насичувати повітря вологою не потрібно. Досить, щоб він був чистим і свіжим. Листя фатсії регулярно обприскують і протирають м'якою тканиною. Кількість процедур скорочують в зимовий період.

температура

Фатсия комфортно себе почуває при дотриманні помірного температурного режиму. Оптимальний показник в літній період не повинен перевищувати 22 градусів Цельсія.

Взимку рослина краще містити в більш прохолодному приміщенні, повітря в якому прогрівається не вище 15 градусів. Якщо немає можливості забезпечити такі умови зимівлі, можна залишити фатсию в теплій кімнаті з додатковим штучним освітленням.

Фатсия

підживлення

Рослина вимагає періодичного поливу із застосуванням добрив. Краще повторювати цю процедуру щотижня протягом усього весняного, осіннього і літнього періодів.

Взимку підгодівлю припиняють при дотриманні низького температурного режиму. Якщо умови утримання не змінюються, квітка удобрюють не частіше ніж один раз на місяць.

освітлення

Фатсия любить світло, але практично не переносить прямих сонячних променів. Більш світлолюбними є сорти з двокольоровими листям.

Їх варто вирощувати на південній стороні приміщення, злегка притіняючи. Північна частина кімнати підійде для видів із зеленою кроною. Влітку можна висадити рослину в відкритий грунт.

Фатсия

пересадка

Процедуру пересадки повторюють не частіше ніж один раз на два або три роки. Так як коренева система фатсії за цей час добре розростається, потрібно брати горщик або діжку значно більшого діаметра.

Склад субстрату передбачає наявність торфу, піску, перегною і декількох видів землі. Обов'язковий хороший дренаж.

крона

Для формування привабливою, щільної крони фатсию періодично обрізають. Ця процедура повторюється протягом усього періоду росту поряд з прищіпкою пагонів.

Фатсия

розмноження

Є кілька способів розмноження фатсії:

насінням

В живильний, добре зволожений субстрат висівають насіння рослини. Їх поглиблюють до одного сантиметра.

При підтримці помірної вологості і температури до 18 градусів вище нуля, незабаром з'являються молоді пагони. Їм дають зміцніти і пересаджують в окремі невеликі горщики.

Фатсия

живцюванням

Класичний спосіб розмноження практично всіх кімнатних рослин - застосування живців з декількома нирками на них.

Для правильного вкорінення матеріал висаджують в грунт, створюючи ефект парника. Температура повинна знаходитися в діапазоні від 22 до 27 градусів Цельсія. Коріння з'являються протягом 7-16 днів, після чого молоді рослини висаджують в горщики.

Фатсия

отводками

Застосовується даний метод розмноження в основному на старих рослинах. Полягає він в наступному: на корі фатсії робиться надріз, на який накладається змочений в живильному розчині мох і покривається плівкою.

Підтримується постійний вологість субстрату. Необхідно кілька місяців для появи повітряних коренів. Рослина залишають в такому вигляді ще на 3-4 тижні, після чого зрізають стовбур нижче місця вкорінення. Висаджують отриманий квітка в грунт.

Незважаючи на те, що фатсия отруйна, вона не представляє великої загрози для життя людини. Досить застосовувати рукавички при роботі з нею і ретельно мити руки. А дотримання всіх правил по догляду, дозволить виростити в приміщенні справжній райський сад з соковитою зеленню.

Фатсия