Пристрій газон на дачі своїми руками: інструкція, фото.

Будь-дачну ділянку важко собі уявити без зеленої галявини. Газон свіжої зелені красується, піднімає настрій, своєю свіжістю рятує від літньої спеки.

Свіжий газон - це відмінний килим для дитячих ігор, маленька галявина, по росяній траві якої можна весело пробігти босоніж або повалятися просто на траві, коли спаде спека.

Це зелена галявина, за допомогою якої можна створити чудову ландшафтну композицію на ділянці.

Газон на дачі своїми руками

Підібрати відповідний сонячний ділянку для того, щоб створити газон на дачі своїми руками - перший крок, який Ви повинні зробити, якщо плануєте розбити на дачі або в саду зелений газон.

У міру сонячний, не в низині, щоб на ньому не застоювалися талі і дощові води, звільнений від сміття та каміння. Цей може бути місце за будинком, де ніхто Вас не бачить, або з фасадної сторони, що прикрасить загальну картину. Краще, якщо буде похила поверхня.

Отже, прибираємо граблями все сміття з майбутнього ділянки під газон і викорчовувати пні, якщо вони є, вирівнюємо поверхню.

Газон на дачі своїми руками

У «садово-городній» магазині необхідно закупити спеціальний засіб «Раундап» для боротьби з бур'янами. Застосовуйте його строго по інструкції (надлишок погубить і Вашу травичку, а не тільки бур'яни, а недолік не дасть потрібного результату).

Ділянка під газон на дачі бажано перекопати, краще на глибину багнета лопати. Якщо Ви не є прихильником використання хімікатів і не застосовуєте «Раундап», вам доведеться ручками, лопатою або сапкою гарненько вибрати коріння бур'янів. Не шкодуйте їх (я маю на увазі коріння): бур'ян виростає навіть з маленького шматочка кореня.

Землю для газону потрібно підготувати: якщо грунт важкий, додайте в неї пісок. Якщо піщана - компост. Перекопаний поверхню разравняйте за допомогою довгої дошки (протягнете її по поверхні). Добре утрамбуйте її за допомогою катка і засейте травою.

Газон на дачі своїми руками

Сійте насіння в безвітряний день і в суху погоду (не в дощову!). Пройдіться трохи граблями, щоб трохи присипало насіння землею. У перший тиждень не дайте землі засохнути, частіше поливайте її з лійки (струмінь з шланга вимиє насіння з ґрунту).

Через тиждень, максимум - через 2 - 3 з'являться перші сходи. Продовжуйте уважно стежити за зростанням бур'янових трав, виривати їх. Коли молода трава підросте на 7 - 10 см акуратно починайте косити її кожні два тижні, залишаючи не менше 5 см.

Газон на дачі своїми руками

Потім стрижіть Ваш газон щотижня - півтори. І не забувайте поливати траву. Однак поливати газон на Вашій дачі краще рано вранці або пізно ввечері.

Враховуйте, що частина насіння дістається птахам, частина просто не закладається в грунт. Решта засіваються нерівномірно. Якщо з першого разу газон вийшов якимось трохи збитковим, не засмучуйтеся. На наступний сезон його можна буде підремонтувати. Чекайте хороший результат не раніше, ніж через 2 - 3 роки.

Газон на дачі своїми руками

Гарний газон - це прикраса будь-якого саду і гордість його господарів. Газон на дачі можна прикрасити натуральним каменем або зробити на ньому альпійську гірку. Якщо не стригти навколо неї траву, це місце перетвориться на острівець живої первозданної природи.