Чарівні іриси на клумбі

Дуже красиві і незвичайні квіти, іриси. Вони мають безліч кольорів і форм. Такі квіти займуть гідне місце на вашій грядці. У них дуже красиву квітку. Іриси досить витривала і не дуже примхлива рослина. Але, щоб отримати прекрасні і шикарні квіти, з великими цветоносами і яскравим забарвленням, вам потрібно буде постаратися і докласти до цього старання і вміння.

Іриси на клумбі

Найважливіше для ірисів, це грамотно вибране місце їх посадки. Вони добре ростуть на сонячних і трохи затемнених грядках. Клумба повинна добре провітрюватися, але і не викликати протяг. У місці, де немає зовсім доступу сонця, іриси будуть млявими, не зможуть цвісти, почнуть гнити і пропадуть.

Іриси на клумбі

Також для таких рослин потрібна правильна посадка. Вірніше її глибина. Сам ірис є листя у формі віяла, з шматком кореня, на якому знаходяться сплячі бруньки. Садити в землю ірис потрібно не більше, ніж на два сантиметри. Якщо сильно поглибити його під час посадки, то ірис не стане цвісти.

Зробіть неглибоку ямку, вставте в неї ірис, коріння розташуйте по центру, а листя повинні дивитися на схід, тоді корінь рослини зможе прогріватися протягом всього дня. Коріння постарайтеся добре розпрямити в лунці. Тепер потрібно добре полити рослину, дати воді трохи вбратися і присипати посадку сухим ґрунтом. Зверху добре утрамбувати землю навколо посадженого куща.

Іриси на клумбі

Можна навіть трохи підвернути землю, щоб ірис стояв рівно і не завалювався на бік. Займатися пересадкою ірисів потрібно кожні три роки, більше кущ тримати не треба. Інакше він сильно розростеться, бульби сплетуться між собою і їх неможливо буде поділити для посадки. Пересадку починайте відразу після закінчення цвітіння, аж до самого кінця вересня. Пізніше садити вже годі було, кущ не встигне звикнути до землі перед заморозками і може загинути. Можна і під час цвітіння пересаджувати іриси, тоді ви будете знати, який ви садите колір і сорт. Якщо ви придбали новий ірис разом з квітконосом, то перед його посадкою квітка необхідно обрізати.

Іриси на клумбі

Тоді корінь швидше зможе адаптуватися. Перед посадкою рекомендується замочити коріння ірису в слабкому розчині марганцівки. Це допоможе прибрати шкідників і грибкові захворювання. Замість марганцівки можете застосувати інший розчин, який знищить грибкові ураження. Після пересадки листя у ірису пропадають.

Іриси на клумбі

Це цілком нормальне явище. Якщо ви при пересадці будете дотримуватися всіх правил, то іриси все приживуться. Приблизно через три тижні іриси повністю укореняться в землі і почнуть ріст сплячих бруньок. Іриси, не надто люблячи вологу, особливо застій води в землі. Якщо літній період супроводжується дощами, то додаткового поливу не треба.

Іриси на клумбі