Полив кімнатних рослин. Як правильно поливати квіти

Вода має величезне значення для життя квітів. Клітини рослин складаються практично з однієї води. І саме вона приносить всі необхідні мінеральні речовини до тканин рослини.

Полив кімнатних рослин

Дуже часто саме неправильний полив водою призводить до хвороби рослини, а іноді і до його загибелі.

Полив кімнатних рослин

У деяких кімнатних рослин листя, точки зростання і бульби дуже чутливі до вологи. Такі рослини слід або поливати гранично акуратно, або підливати воду в піддон. Однак вода всмоктується землею і прагне піднятися вище, щоб випаруватися. В результаті, всі мінеральні речовини переносяться в поверхню субстрату, а всмоктувати їх рослина може лише тонкими волосками, які, навпаки, перебувають зазвичай глибоко. Тому рекомендується такі квіти зрідка, приблизно раз на місяць поливати як всі інші, щоб мінеральні солі осіли і могли досягти всмоктують волосків.

Полив кімнатних рослин

При виході рослини з періоду спокою потрібно поступово збільшувати інтенсивність поливу, щоб досягти її максимуму до піку вегетації. А потім, поступово зменшувати полив, давши цим самим рослині приготуватися до відпочинку.

Холодну воду коренева система переносить насилу, тому воду для поливу потрібно брати теплу, кімнатної температури. Для дотримання цієї умови цілком достатньо завжди тримати в домі невеликий запас води. Крім того, таким чином вода відстоюється і шкідливі домішки, що осіли на дно, легко видалити.

Оптимальним часом доби для поливу є ранок. При поливі на спекотному сонці залишилися краплі можуть привести до опіків поверхні листя. Вечірній полив поганий тим, що в нічний час доби квітка практично спить і вологу не споживає. А значить, вода в землі буде триматися невитраченою до ранку, що підвищує небезпеку гниття і розвитку різних хвороб у рослини.

Полив кімнатних рослин

Поливати кімнатні рослини необхідно великими порціями води. Якщо поливати дрібним порціями, але часто - велика частина цілющої вологи просто не дійде до кореневої системи, залишившись і испарившись на поверхні.

Крім того, поливати необхідно рівномірно, по всій поверхні субстрату, щоб уникнути утворення вимоїн, в яких згодом вода буде просто накопичуватися не проникаючи вглиб.

Частину, що залишилася після поливу воду в піддоні необхідно злити.

Полив кімнатних рослин

Вибір води для поливу кімнатних рослин

Більшість домашніх рослин не любить жорстку воду.

Винятки - олеандр, орхідеї і папороті.

Якщо в субстраті утворюється білий наліт, то вода є жорсткою і її необхідно пом'якшувати. У міських умовах для пом'якшення водопровідної води використовуйте кип'ятіння або можна додати лимонну кислоту або оцет, кілька крапельок на літр. Оптимальним же варіантом є дощова вода.

Полив кімнатних рослин

Найбільша кількість води споживають рослини з великими листками, що знаходяться в світлих місцях і на відкритому повітрі. Підвищення температури повітря також збільшує витрату вологи рослиною.

Період спокою, темні місця, висока вологість, великі горщики, листя з восковим нальотом - все це зменшує потребу в воді.