Цикламен: догляд в домашніх умовах, фото.

Цикламен - трав'яниста багаторічна рослина з бульбоподібний потовщеним коренем. Листя прикореневі, округло ниркоподібні, довго Черенкова, темно-зелені або зелені, часто з сріблястими або сірими візерунками. На довгих соковитих квітконосах поодинокі, пониклі квітки. Деякі види цикламена цвітуть в зимові місяці, а інші навесні.

В основному в кімнатах умовах вирощують цикламен перський. Кажуть, що цикламен дуже важко виростити в кімнаті. Але це не зовсім так. При правильному вирощуванні цикламен може тішити прихильників своїм цвітінням багато років. Цикламен, куплений в магазині, в кімнатних умовах зазвичай приживається насилу, тому як до продажу вирощувався в прохолодних оранжереях.

цикламен

Величезну роль в житті цикламенів грає температура. Цикламенів підвищення температури говорить про майбутній сухому і спекотне літо, і бульбу готуватися до періоду спокою. Саме ця особливість створює основну проблему при утриманні цикламенів в кімнатних умовах. У надмірно гарячих умовах цикламен перестає цвісти і норовить скинути листя. Але, сучасна селекція звернена на підвищення теплостійкості, і деякі сорти навмисно відібрані для квартир з центральним опаленням.

В роду цикламен налічується від 15 до 55 видів цих рослин сімейства первоцвіти. Батьківщиною цикламена є Центральна Європа, Середземномор'я, Іран, Мала Азія.

Догляд за цикламеном

освітлення

Цикламени люблять світло, але прямих сонячних променів не переносять. Вирощувати їх краще в півтіні. Вони добре ростуть на підвіконнях східних і західних вікон. У вікна південної експозиції знадобиться притінення від прямих сонячних променів. У вікна північної експозиції цикламенів може не вистачати світла.

температура

Важливою умовою нормального розвитку цикламена і рясного його цвітіння є прохолодне і світле зміст взимку (не вище 12-14 ° C). Влітку оптимальна температура близько 18-25 ° C (горщик з рослиною винести можна в тінисте місце і прикопати).

полив цикламена

Під час цвітіння цикламен поливати необхідно рясно або помірно, відстояною водою, не допускаючи перезволоження і пересушування земляної грудки. Рослина слід поливати обережно, в край горщика, намагаючись не замочити бульба і бутони, а краще з піддона. Не можна допустити потрапляння води також і в серцевину рослини - може загнити бульба.

Вода повинна бути на кілька ° C нижче кімнатної. Через 1 годину зайву воду з піддону зливають, для того щоб не загнили коріння. Після завершення цвітіння полив поступово необхідно скорочувати, а до літа, коли все листя засохнуть і пожовтіє, а бульби залишаться голими, поливають зовсім рідко.

цикламен

обприскування

До появи бутонів цикламен час від часу слід обприскувати. При появі бутонів обприскування потрібно припинити, інакше вони загинє. Для збільшення вологості рослину можна поставити на піддон з вологим мохом, керамзитом або галькою. При цьому не повинно дно горщика стосуватися води. Воду - краще використовувати дощову, відфільтровану або відстояну.

добриво

До початку цвітіння цикламен в період наростання листової маси кожні 2 тижні необхідно підгодовувати повним мінеральним добривом. Цикламен добре відгукується на органічні добрива.

цвітіння

Цвіте цикламен досить довго. Залежить все від сорту і умов воно може виникнути в жовтні і триватиме до березня. Навесні, після цвітіння, рослина переходить в стан спокою. Приміщення, де знаходяться цикламен, регулярно треба провітрювати. Кращим варіантом буде, якщо горщик з бульбою винести в сад, в тінисте місце. Після фази спокою цикламен ставлять в прохолодне місце і полив починають збільшувати.

цикламен

пересадка цикламена

Восени, коли з бульби будуть проростати маленькі серцеподібні листочки, цикламен вносять в приміщення і пересаджують в просторий посуд зі свіжою сумішшю з перегною, листової землі, піску і торфу. В процесі пересадки потрібно стежити, щоб не пошкодити коріння, а загнили коріння вирізати. При пересадці не можна заглиблювати бульба повністю. Половина бульби повинна бути над поверхнею грунту, що позначиться сприятливо на подальшому цвітінні цикламена.

розмноження цикламена

У домашніх умовах розмножувати цикламен дуже складно. Квітникарі, як правило, вдаються до поділу бульби. Також можна виростити його з насіння, але цвітіння доведеться чекати довше.