Як правильно посадити часник. Від вибору насіння до посадки

Липень - вдалий час для збирання часнику. Часник з наших полів, безумовно, кращий для тушкованого м'яса, ковбасок ...

Імпортний китайський виглядає красиво, але там не так багато сухих речовин, як в домашньому часнику, смак - це те, що віддає перевагу домашньому увазі.Як правильно посадити часник

У часнику разлічют два різновиди:

- сорт vulgare , що розмножується вегетативно (cenov)

- сорт sagitatum , який утворює деревце, суцвіття з повітряними цибулинами і дуже рідко з насінням (в наших умовах).

У наших умовах вирощується велика кількість популяцій, взимку з великим плодом і невеликою кількістю суцвіть і навесні з великим вмістом сухої речовини, дрібними плодами, великою кількістю насіння.

Більшість культурних популяцій дуже специфічні для певних агроекологічних районів, т. Е. Мають вузький ареал вирощування, в якому вони успішно вирощуються.Як правильно посадити часник

посадка часнику

У цій овочевої культури, вирощуваної виключно вегетативним способом, спостерігається постійний дефіцит заявленого посадкового матеріалу.

Причин тому кілька: генотипическая специфічність, яка обумовить потребу в місцевих сортах, низький коефіцієнт відтворення, що визначає велику кількість посадкового матеріалу, а також використання посадкового матеріалу тільки протягом одного сезону.Як правильно посадити часник

Часник проявляє дуже значну реакцію на умови зовнішнього середовища, що виражається в зміні ряду характеристик, і це необхідно враховувати при внесенні посадкового матеріалу, він повинен відбуватися в першу чергу з аналогічного географічного району. Має помірні температурні вимоги.

Він починає проростати при 3-5 ° C, оптимальна температура для росту коренів 10 ° C, надземних мас 16-18 ° C, насіння близько 20 ° C, а для дозріваючих цибулин близько 25 ° C.

Ця біологія обумовлює ранню посадку зеленого часнику, тому що при трохи більш низьких температурах він спочатку утворює корінь, а потім при трохи більш високих температурах утворює міцну листову масу, від розміру якої також залежить розмір плодів.

Пізніша посадка з підвищенням температури призводить до слабшого утворення коренів і, отже, до надземної маси, т. Е. Меншій кількості і розміру листя, що відбивається на розмірі стебел.Як правильно посадити часник

При високих весняних температурах на початку розгалуження центральний конус росту у озимих сортів переходить в фазу спокою до того, як відбувається бічне розгалуження. Так утворюється плід без суцвіть.

Має яскраво виражену потребу в світлі, тому не варто садити в тінистих місцях. Ця рослина довгого дня, а це значить, що формування головок відбувається протягом довгого дня.

Це один з обмежуючих факторів в поширенні і вирощуванні різновидів часнику.

Чутливий до нестачі вологи. Критичний період - два тижні після посадки (період росту кореневої системи), інтенсивний ріст листя (травень) і початок утворення бутонів (до середини червня).Як правильно посадити часник

Вибір передпосівних культур часнику

Добрими передпосівної культурами для часнику є ті, які рано покидають ділянку (стерня, горох, боби).

Він займає друге місце в сівозміні. Шляхом внесення гною під цю культуру виходять пухкі головки, чутливі до хвороб і мають короткий період зберігання.

Основну обробку грунту, незалежно від часу посадки, слід проводити відразу після збирання попереднього врожаю з ділянки.

Оскільки часник висуває підвищені вимоги до родючості грунту, це також означає необхідність більш рясних добрив у вигляді легкодоступних поживних речовин.

Мінеральне харчування засноване на потреби цього виду в певних поживних речовинах, родючості грунту.

Орієнтовні рекомендації по удобрення часнику: 80-100 кг / га N, 60-80 кг / га P2O5, 40-80 кг / га K2O. 1/3 N, половина P і K в рецептурі 1: 2: 3 вводяться при основній обробці.

Залишок добрив вносять навесні, при осінній посадці, як тільки дозволять погодні умови, і навесні після утворення 3-4 листочків.

Для посадки використовують великі рослини незалежно від їх положення на деревце.

Стовбур з більшою масою має велику початкову здатність до розвитку рослини, тому що початковий розвиток часнику є паразитичним, враховуючи, що використовуються резервні речовини.Як правильно посадити часник

Існує думка, що тільки периферичні рослини дають найбільші головки.

При складному розгалуженні і спиралевидном розташуванні внутрішні галузі найменші. У сортів з простим розгалуженням всі стебла приблизно однакового розміру.

Знезараження посадкового матеріалу проводять за кілька днів до посадки. Цей захід запобігає розвитку і поширення хвороби.

Фунгіциди використовують 10-20 хвилин, після чого його сушать або висаджують. Посадка проводиться вручну або машинним способом.

Машинний посів проводиться сівалками, адаптованими для посадки часнику.

Недоліки такої посадки відображаються в неправильному положенні гілок, які завдяки своїй формі приймають лежаче або перевернуте положення.

Такий стан уповільнює проростання, тобто укорінення і початковий ріст, що пізніше відбивається у формуванні маленьких і нерівних головок, які не матимуть ринкової вартості.

З цих причин ручна посадка має переваги, тому що при правильних діях рослина швидше приживається.