Фізаліс: корисні властивості, вирощування

Фізаліс відноситься до числа рослин, які можна назвати і декоративними і їстівними. Існує безліч сортів цього незвичайного рослини. Вибираючи сорт фізалісу для посадки. Слід орієнтуватися на його плоди. Плоди фізалісу можна вживати як в свіжому вигляді, так і в консервованому.

фізаліс

З фізалісу варять чудові джеми і варення. Консервований фізаліс є хорошим гарніром до м'ясних страв. Коли предпочтенье віддається вживання перероблених ягід. То краще вибирати сорти овочевого фізалісу.

фізаліс

У народі його називають мексиканським томатом. На смак ягоди кисло-солодкі. Забарвлення ягід від жовтої до яскраво-червоною. З фізалісу овочевого варять варення. Джеми. Цукати, а так само виготовляють ікру. Є ще сорт фізалісу. Це родзинковий фізаліс. Він дуже солодкий. Нагадує смак ананаса і вживається в сирому вигляді.

фізаліс

У цьому сорті міститься дуже велика кількість цукру. Ягода придатна для тривалого зберігання в сирому вигляді. А так же для консервування. Наступний сорт перуанський фізаліс. Він відрізняється своїм тонким смаком від основних сортів. Тут присутні фруктові нотки. Так само в цьому сорті фізалісу концентрація цукру не велика. Він прекрасно підходить і для консервування і для вживання в свіжому вигляді.

фізаліс

Вирощуючи фізаліс на своїй присадибній ділянці, слід пам'ятати, що краще він буде, якщо вирощувати з розсади. Для посіву можна використовувати відкритий грунт. На стадії розсади. Фізаліс треба розсадити. В такому випадку він дасть хороший урожай. Від сходів до пересадки фізаліс росте приблизно 45 днів.

фізаліс

Після чого його слід пересадити. Тому ця рослина висаджується набагато раніше, ніж помідори. У цієї рослини є дуже важлива перевага. Фізаліс стійкий до холоду і не вимагає приховування. Єдине, що необхідно робити регулярно, так це удобрювати розсаду до повного вкорінення, а так же часто рихлити ґрунт. Ягода вимагає регулярного поливу.

фізаліс

Дозріває фізаліс ближче до серпня. Стиглість ягоди визначити легко. У стиглого плода змінюється колір зовнішнього ліхтарика або коробочки, в якому знаходиться ягода. Забирають ягоду ранньої осені, і готують для зберігання, так як фізаліс придатний для тривалого зберігання. Це одне з гідних рослин, яке можна і потрібно садити на ділянці. Воно буде чудово виглядати і на квітковій клумбі і на овочевий грядці, а холодними зимовими вечорами зігрівати і радувати своїм яскравим смаком.фізаліс