Чи потрібно обрізати полуницю восени

Для того щоб підготувати полуницю до зимівлі, слід виконати кілька дій. Для початку слід розпушити грунт і замульчувати його, з використанням органічного матеріалу.

Ці заходи необхідні для того, щоб коріння укрити на час холодної температури, а також захистити культуру від різноманітних захворювань і паразитів.

Буває так, що восени дачники проводять обрізку полуниці, в той час як деякі садівники виступають проти такої процедури.Чи потрібно обрізати полуницю восени

Підготовка полуниці до морозів

На початку осені слід починати особливий догляд за культурою, який підготує її до холодів. У цьому випадку не слід вводити додатковий догляд, а намагатися не заважати полуниці переходити в режим спокою.

У цей період слід припинити внесення добрив, тому що вони активують вегетативні процеси культури, і на ній почнуть формуватися нові нирки.

Якщо на полуниці сформуються ягоди перед зимовим періодом, то це може привести до її загибелі.

Існує дві точки зору щодо того чи потрібно чи ні обрізати полуницю. У цієї процедури є свої переваги і недоліки.Чи потрібно обрізати полуницю восени

Плюси обрізки полуниці на зиму

Цей процес включає в себе обрізку всієї листової частини куща. При цьому:

Зміцнюється корінь, тому що культура, втративши листя мобілізує всі свої сили на харчування кореневої системи, яка буде забезпечена найбільшою кількістю поживних речовин.

Рослина краще перезимує, тому що зазнати впливу холодних температур може тільки коренева система, а її легко захистити.

На листі культури накопичуються паразити, які завдають їй непоправної шкоди.Чи потрібно обрізати полуницю восени

Мінуси обрізки полуниці на зиму

Процедура обрізання листя має недоліки:

При обрізку листя, можна зачепити генеративні бруньки, що призведе до зниження врожаїв. Подібна ситуація складається при осінній обрізку кущів.

Нова листя може розвиватися більш повільними темпами, а це призведе до більш пізнього розвитку плодів.

Під час процедури обрізання полуниці, шкідники, розташовані на листках, можуть потрапляти на грунт і сховатися в ній на зимівлю. Потім навесні, з початком вегетативного періоду, паразити стануть поїдати листя.Чи потрібно обрізати полуницю восени

Відсутність листя збиває весь процес перебігу фотосинтезу.

Варто мати на увазі, що ця рослина характеризується живучістю. Якщо знати для чого роблять обрізання полуниці восени, можна не побоюватися за те, що цим їй можна заподіяти шкоду.

При правильному проведенні процедури можна підвищити врожайність цієї ягоди.Чи потрібно обрізати полуницю восени

обрізка полуниці

Цей процес проводиться перед настанням перших холодів. Більш точно терміни встановлюються виходячи з кліматичних особливостей області.

У більшості випадків листя видаляють в кінці літа.

При цьому обрізають пагони, розташовані в середині куща. Це дозволить позбутися від загущенности культури.

Одна рослина має складатися з 5-6 пагонів. Обрізають листя з ушкодженнями та ознаками захворювань, а також ті, що лежать на грунті.

Таким чином, треба обрізати листя у полуниці восени, кожен дачник повинен вирішити для себе самостійно, враховуючи власний досвід.Чи потрібно обрізати полуницю восени