Болгарський перець: посадка, догляд, види і сорти, фото.

Вирощування болгарського перцю

Солодкий перець є цікавою овочевою культурою, яка має не тільки чудовий смак і яскраву розмальовку. Болгарський перець є джерелом корисних вітамінів, сприяє відновити сили і зміцнити організм.

«Болгарський» перець отримав назву завдяки болгарському селекціонерові, а його справжньою батьківщиною є Америка.

Болгарський перець

Жовті, червоні, помаранчеві та зелені, конусоподібні і овальні - вони всі такі різні, а скільки в цих перцях необхідного і корисного. Солодкий перець серед овочів займає лідируюче місце за змістом вітаміну С. Плоди болгарського перцю містять також і вітамін Р, вітамін А, В, каротин, фолієву кислоту, а також кальцій, калій, залізо, фосфор, мідь, йод, магній, натрій і цинк .

Болгарський перець

Антиоксиданти, які входять до складу болгарського перцю, омолоджують клітини, розріджують кров, а також очищають від холестерину. Перець підвищує гемоглобін в нашій крові. У плодах червоного перцю міститься лікопін, що запобігає онкологічним захворюванням. Перець рекомендуються при авітамінозах, для підняття апетиту. Також корисний і сік перцю, особливо в змішуванні з морквяним соком.

Регулярне вживання перцю покращує стан шкіри, підвищує гостроту зору, посилює ріст волосся. Вчені настійно рекомендують боротися з депресивними станами, безсонням за допомогою болгарського перцю. Для цього слід просто з'їсти червоний болгарський перець.

Болгарський перець

Сорти болгарського перцю

Завдяки селекціонерам сьогодні у овочівників є величезний вибір сучасних сортів перцю. При виборі сорту солодкого перцю потрібно враховувати кліматичні умови, в яких болгарський перець буде рости. На півдні нашої країни вибір дуже великий - тут сприятливі умови для вирощування солодкого перцю, навіть пізньостиглих сортів. Однак на півночі Росії, де спекотне і коротке літо підійдуть лише скоростиглі сорти. А також гібриди перцю.

Болгарський перець

Для вирощування перцю в середній смузі нашої країни підійдуть ранні та середні низькорослі сорти: Ніжність, Колобок, Вінні-Пух, Подарунок Молдови, М'ясистий 7, Пострел, Здоровань, Сюїта, Фунтик.

Ще більші список среднерослих ранніх сортів і гібридів:

Агаповскій , Хризоліт F1 , Рапсодія F1 , Буратіно F1 , Кардинал F1 , Добриня , Рум'яний бочок , Здоров'я , Помаранчеве диво F1 , Ювілейний .

Найкраще вибирайте кілька сортів болгарського перцю з різним періодом дозрівання. Тоді весь сезон ви зможете забезпечити себе свіжим урожаєм.

Болгарський перець

Розсада болгарського перцю

При вирощуванні розсади перцю виникає відразу ж питання - коли ж садити насіння? Можна зробити розрахунок. Вік розсади болгарського перцю при посадці у відкритий грунт повинен бути 75 днів. Висадка перцю, зазвичай, починається в травні.

Болгарський перець

Насіння болгарського перцю

Насіння солодкого перцю перед посадкою, годі й прогрівати, досить їх просто потримати в марганцівці. На склянку води слід брати чайну ложку марганцівки, опустити в цей розчин насіння на 20 хвилин, потім промити водою. Підготовлені насіння залити водою зі стимулятором (Епін) на 10 годин, після чого злити воду і, не промиваючи, помістити в тепле місце для набухання насіння на 10 годин. При набуханні насіння запаси поживних речовин переходять в активну фазу, а перешкоджають проростанню речовини йдуть в воду.

Болгарський перець

Щоб посадити насіння болгарського перцю можна скористатися готовим покупним живильним грунтом. Грунт повинна бути водопроникна, пухка, пориста. Готову суміш потрібно полити розчином марганцівки і прожарити.

Посадку насіння болгарського перцю здійснюють в уже политі борозенки на глибину 1 см, на відстані близько 2 см. Борозенки потрібно засипати земляною сумішшю і трохи ущільнити.

Болгарський перець

Ящики з посівами ставлять на теплий підвіконня. Сходи з'являться вже через тиждень. Поливати в разі потреби, раз в тиждень. В основному використовують обприскування марганцівкою, водою або стимуляторами росту.

Сіянці болгарського перцю в фазі двох листків необхідно пікірувати. Пікірувати перець можна в торф'яні горщики або пластмасові стаканчики, наповнивши їх живильним грунтом.

Наступний догляд за розсадою перцю полягає в поливі, підгодівлі.

Болгарський перець

Посадка болгарського перцю

Перець любить сонячні, захищені від сильного вітру ділянки. Найкраще солодкий перець буде рости на тому грунті, де попередниками були квасоля, горох, морква, огірки. Не рекомендується висаджувати болгарський перець туди, де раніше були посаджені картопля, баклажани, томати.

Болгарський перець

Перед посадкою болгарського перцю грядку заправляють золою і компостом: на 1 кв. м землі піввідра компосту і склянка золи.

Розсаду болгарського перцю садять ввечері на відстані 40 см один від одного, між рядами 55 см. Лунки заливають слабким розчином марганцівки, далі мульчують землею. Розсаду перцю поглиблюють в грунт до нижніх двох справжніх листків.

Болгарський перець

Протягом двох тижнів болгарський перець приживається, і погано росте. Щоб йому допомогти, необхідно проводити розпушування і призупинити полив.

Що ж стосується підгодівлі, то першу можна проводити приблизно через кілька тижнів після посадки.

І ще деякі рекомендації для вдалого вирощування солодкого перцю:

  • Для підвищення врожайності перцю, квітка, який починає рости з першого розгалуження листя необхідно видалити.
  • Перець - рослина запилюється, тому якщо ви висаджуєте не тільки солодкий перець, але і гіркий, то садити їх необхідно подалі один від одного. Оскільки, запилюючи від гіркого перцю, солодкий теж почне гірчити.
  • Між рядами болгарського перцю посадите базилік, чорнобривці, календулу, це відлякає шкідників.
  • Регулярний збір врожаю перцю спонукає до формування нових зав'язей. Найчастіше знімайте плоди, і у вас буде хороший урожай.

Болгарський перець