Що робити зі скошеною травою на дачній ділянці

Якщо на дачі є газон, то проблема знищення скошеної трави буде часто про себе нагадувати.

Навіть якщо газону немає все-одно періодично доводиться окашівать заростають території, щоб не утворювалися непрохідні хащі.Що робити зі скошеною травою

Це небажано не тільки через не доглянуті ділянки, а через те, що бур'яни розповзаються по всій площі, захоплюючи родючий грунт.

Крім того, в посушливе літо, коли випадає невелика кількість опадів, суха трава створює пожежонебезпечну ситуацію, а в інший час служить місцем скупчення комах-шкідників, шкодять людині і дачній ділянці.Приготування компосту з скошеної трави

Приготування компосту з скошеної трави

Якщо на ділянці є містка компостніца, найпростішим буде закладка скошеної трави туди. Особливо це відмінний вихід для утилізації мокрої трави, яка була скошена в сиру погоду, і намоклої під дощем.

Трава, це зелена група складових компосту, що відповідає за забезпечення азотистими елементами і виділення тепла під час дозрівання компосту.

У цю ж групу входять відходи фруктів і овочів, гній і пташиний послід, сміттєві рослини, після прополки та інше.

Коли закладається компостна купа важливим є щоб вологі і м'які шари чергувалися з сухими і твердими, що містять вуглецеві компоненти (солома, листя, деревні відходи, папір, інше).

Це забезпечить хороший повітрообмін і підвищить інтенсивність компостування, це дасть можливість отримати хорошу консистенцію підгодівлі.

Скошена трава може виступати свого роду прискорювачем дозрівання компосту. Готують наступний склад: 5 часткою дрібної трави і 2 частки курячого посліду, змішують і заливають 20 частинами рідини, настоюють кілька днів і поливають шари.

Тільки що скошена трава через те, що в ній міститься великий відсоток вологості, вирішить проблему підсохлого компосту, коли всі процеси в ньому сповільнилися.Приготування компосту з скошеної трави

Мульчування скошеної травою

Після скошування можна траву залишити на місці, де вона злегка підсохне, а потім розкласти її на грядках. Обкладати їй слід все культури.

Товщина шару повинна бути від 5-10 см. У міру висихання шарів, мульчу оновлюють. При цьому видаляти колишній шар не потрібно, новий укласти поверх старого.

Восени при перекопуванні, трава стане хорошою підживленням.

Мульчування дозволяє досягти наступних цілей:

Біомаса при розкладанні збагачує грунт потрібними хімічними елементами.

Внесення органіки впливає на структурування і рихлість грунту.

У теплий сезон мульча не дасть випаровуватися волозі з грунту.

Мульча не дає рости бур'янам.Мульчування скошеної травою

Підживлення сброженной травою

Не потрібно чекати рік, щоб скористатися скошеною травою в якості корисної підгодівлі. В даний час відомий рецепт збродженого складу з трави.

Склад готується таким чином:

Готують чисту тару, підійде бочка з пластика.

Заповнити її більше ніж на половину травою.

Добре прим'яти вміст.

Заповнити рідиною, залишаючи по самі вінця не менше 10 см, щоб було місце для шапки з піни.Підживлення сброженной травою

Для прискорення зброджування, тару ставлять на сонце, в ході бродіння утворюється різкий, неприємний запах. Цей запах можна прибрати за допомогою попелу, пилу, якими слід присипати шапку зверху. Добре допоможуть листя валеріани.

Після того як піна пропаде, а запах втратить вою насиченість, добриво готове до застосування. Це відбувається приблизно через два тижні після закладки трави. Склад не вноситься в чистому вигляді, його треба розбавити рідиною в співвідношенні 1 до 5.

Рідким складом проливають культури, виробляючи кореневі і поза кореневі підживлення. Залишок трави, що залишився на дні можна покласти в компостну яму або використовувати у вигляді мульчі.

Таким чином, проблема утилізації скошеної трави легко вирішити.Приготування сброженной підгодівлі з скошеної трави