Коли викопувати цибулини гладіолусів

Популярність гладіолусів у квітникарів цілком зрозуміла - нелегко знайти величніше і красивіше рослина. Успіху гладіолусів не шкодять навіть особливості його відходу: тому що рослина дуже теплолюбива, квітникарі постійно викопують бульбоцибулини, щоб рослина не загинула під час суворих російських зим. Давайте поговоримо про те, коли викопувати гладіолуси, де і як їх зберегти до весни, щоб вони пишно цвіли влітку наступного року.

Коли викопувати цибулини гладіолусів

Як вибрати правильний час для збору клубнелуковиц

Викопування клубнелуковиц гладіолусів - необхідна умова їх вирощування. Високий рівень вологості і морози призводять до того, що цибулини повністю гинуть або хворіють. Особливу увагу потрібно приділяти сортам з яскравими і темними квітками, інші можна викопати пізніше.

Термін викопування залежить від сорту гладіолуса:

Ранні сорти гладіолусів необхідно викопувати через 30 днів після розпускання бутонів;

Пізні сорти гладіолусів - через 50 днів.Коли викопувати цибулини гладіолусів

Важливо! Розпустилися квіти необхідно обов'язково зрізати, а не зберігати їх для прикраси саду. Якщо залишити тільки стебла, коріння будуть отримувати більше поживних речовин.

Якщо погода влітку не сприятлива, квітконоси гладіолусів можуть сформуватися дуже пізно. У таких ситуаціях радиться їх обламувати, щоб була можливість дозріти цибулин.

У центральній Росії, прибирати коріння необхідно у вересні, коли нічна температура близько 10 градусів.

У південних районах Росії, де теплий жовтень, терміни викопування клубнелуковиц можуть зрушуватися. Якщо температура вночі вище 10 градусів, можна викопати в більш пізній час. Тоді все цибулини можуть повністю розвинутися.Коли викопувати цибулини гладіолусів

Крім цього, здійснювати роботи рекомендується в сонячну погоду. А краще, коли до цього не було опадів. Якщо грунт буде вологою, ви можете залишити в грунті діток, а вони вважаються життєздатними.

Порада! Якщо ви побачите на листках коричневі плями, або листя будуть передчасно засихати, то коріння негайно викопуйте.

Такі плями говорять про симптоми грибкового захворювання, а це призведе до повністю непридатним цибулин. Негайне викопування - єдиний шанс врятувати матеріал.Коли викопувати цибулини гладіолусів

Правила вилучення гладіолусів з грунту

Щоб викопати корені успішно, треба слідувати некотоие правилами:

Треба акуратно підчепити рослина вилами або лопатою. Можна обкопати весь кущик. Тільки обережніше, щоб не пошкодити цибулини.

Трохи потягніть на стебло, тільки намагайтеся не перестаратися і не обірвати їх передчасно. Струсіть грунт.

Якщо стебла рослин не пожовкли, залиште їх на 2 дні, щоб було закрито в стеблах мінеральні речовини перейшли всі в бульбу.

Стебло потрібно обрізати, залишивши невеликий хвостик.

Переберія зібраний матеріал. Слабкі або хворі цибулинки покладіть окремо. Материнський бульба також відділяється. Ці заходи уникнуть поразки грибками.Коли викопувати цибулини гладіолусів

Як просушити цибулинки гладіолусів

Щоб цибулини успішно пережили зимовий період в кімнатних умовах, що не згнили і нестрадалі від грибкових захворювань, їх потрібно просушити.

Досвідчені квітникарі рекомендують перед просушуванням обробити цибулини марганцівкою. Цей спосіб дезінфікує бульби і знижує ризик грибкових та інших захворювань.

Трохи обрізати коріння.

Якщо залишився грунт, можна обполоснути цибулини під краном.

Просушка цибулин.

Вентиляція і особливий температурний режим.

Постійний огляд.Коли викопувати цибулини гладіолусів

Перші два етапи можна вважати підготовкою, то наступні - вже безпосередньо просушка зібраного матеріалу.

Цибулини гладіолусів перекладають на деко, заздалегідь встелений папером, і в сонячну погоду ставляться під відкрите небо. Коли волога випарується, помістіть листи в приміщення. Коріння слід розміщувати в підготовлених контейнерах.

Близько 2 тижнів коріння тримають при температурі 25 градусів. Іноді їх можна перемішувати, щоб не збиралася рідина.

Ще близько 1,5 місяці бульби гладіолусів зберігають при кімнатній температурі.Коли викопувати цибулини гладіолусів

П'ятий етап триває весь період зберігання цибулин. Потрібно постійно оглядати бульбоцибулини.

Для кращого ефекту опустіть бульбоцибулини в воду, температура якої 40-50 градусів, і тримайте там 5 хвилин. Потім знову просушіть. Пам'ятайте, що вологе середовище - відмінне місце для розвитку грибкових захворювань.

Порада! Якщо умови не дозволяють просушити посадковий матеріал на відкритому повітрі, можна скористатися каміном або піччю.Коли викопувати цибулини гладіолусів

Важливі способи і принципи зберігання клубнелуковиц

Недосвідчені квіткарі задаються питаннями про те, що робити з цибулинами після просушування, чи можна їх зберегти в квартирі або потрібна наявність підвалу. Квітникарі, у яких багато досвіду у вирощуванні гладіолусів, прекрасно знають, що підходять два варіанти. До того ж, у зберігання в квартирі є свої плюси: бульбоцибулини можна легко перевірити на уражені ділянки.

Після просушування клубнелуковиц зробіть наступне:

Оберніть цибулини папером і покладіть в коробку або в ящик. Поставте ящик в підвал або льох, однак якщо в підземному приміщенні велика вологість, помістіть бульбоцибулини в нижній ящик холодильника, де зберігаються фрукти.Коли викопувати цибулини гладіолусів

Виконання всіх правил просушування і зберігання гладіолусів гарантує те, що всі дітки залишаться міцними, а в наступному році порадують рясним цвітінням. Їх велична і витончена краса коштує цих зусиль.