Карликовий барбарис: посадка і догляд, види і сорти

Карликові чагарники барбарису це універсальна рослина, прекрасно переносить обрізку і має довільну форму.

Вони підходять для створення огорож, доріжок або рокариев. Ви можете посадити їх в клумби або горщики.

Барбарис ефектно виглядають як при одиночній посадці, так в композиції. Який сорт вибрати і як його вирощувати.карликовий барбарис

Карликовий барбарис - найпопулярніші сорти

Барбарис Багатель Тунберга

Сорт, що відрізняється сферичної формою і листям, міняють забарвлення восени (з коричнево-червоного на пурпурний). Багатель виростає до 40 см у висоту, але при цьому зростання його повільний.

Густий кущ барбарису має пагони з гострими колючками. Стійкий до забруднення повітря і морозів. У травні покривається дрібними жовтими квітками.

Багатель Тунберга віддає перевагу сонячним і помірно вологим місцям.Барбарис Багатель Тунберга

Барбарис Тунберга Голдаліта

Також є мініатюру злегка сферичної форми. Густий низький чагарник досягає 60 см в довжину і 40 см в ширину.

Характерні густо розташовані листя жовто-золотистого кольору.

Цей карликовий барбарис найкраще росте в напівтінистих місцях, оскільки він чутливий до надмірного сонячного світла, прекрасно переносить морози і складні погодні умови.Барбарис Тунберга Голдаліта

Барбарис Кобольд Тунберга

Це карликовий барбарис висотою до 50 см, що має форму злегка приплюснутого кулі.

Восени його зелене листя змінюють колір, і цей карликовий кущ набуває червоного насичений колір. Прекрасно переносить обрізку і форміровку, стійкий до морозів і забруднень.

Краще його висаджувати на сонячному боці, але, як і барбарис прямостоячий, він може рости в півтіні. Цвіте в травні кількома жовтими квітками.Барбарис Кобольд Тунберга

Барбарис Тунберга Атропурпуреа Нана

Ще одне мініатюрна рослина, що виростає максимум до 60 см у висоту, однак може досягати ширини до 1 м.

Цей карликовий барбарис має плоску сферичну форму і красиві пурпурні листя. Цвіте в травні-червні, припадаючи жовтими квітами.

Невимогливий, морозостійкий сорт. Добре зростає на відкритому сонці і в півтіні.Барбарис Тунберга Атропурпуреа Нана

Барбарис Тунберга Адмірейшн

Карликовий барбарис сферичної форми є одним з найкрасивіших сортів завдяки овальним темно-оранжевим листям з жовтою облямівкою. Виростає до 50 см у висоту.

Жовті квіти непомітні, але восени на їх місці з'являються маленькі червоні плоди.

Добре росте на відкритому сонці і в півтіні. Однак в тіні його листя будуть менш пігментовані.Барбарис Тунберга Адмірейшн

Посадка і вирощування карликового барбарису

Багатель барбарис та інші карликові сорти вирощувати порівняно нескладно. Як і більші, вони не вимагають високих вимог.

Барбарису потрібна тільки піщана, добре дренований грунт. Для підживлення підійде будь-який субстрат, навіть з нейтральною або слабокислою реакцією.

Більш високі вимоги пред'являються до вічнозеленим видам, яким слід забезпечити родючий субстрат.

Залежно від сорту потрібно висаджувати на сонці або в напівтіні. Карликовий барбарис добре переносить посуху, але не варто допускати надлишок вологи.Посадка і вирощування карликового барбарису

Все низькі сорти морозостійкі. Можна посадити їх в горщик, але тоді рослини слід берегти від морозу. Горщик краще покрити пінополістиролом або флисом.

Карликові сорти, як і більшість барбарисом, можна садити ранньою весною чи пізньою осінню. Виняток становлять рослини, куплені в горщиках.

Ціна на них вище, ніж на викопані живці, але висаджувати їх можна в будь-який час року.

Перед посадкою викопується яма, дно засипається компостом або торфом, потім поміщається рослина і засипається землею. В кінці потрібно рясно полити.

Карликовий барбарис часто садять групами. Мінімальна відстань від 20 до 30 см. Такий інтервал буде доречний при висаджуванні мініатюрної огорожі.Посадка і вирощування карликового барбарису

Догляд за карликовим барбарисом

Основа догляду за барбарисом обрізка. Її проводять після зими, обрізаючи старі і сухі пагони. Дорослим чагарниках рекомендується проводити омолоджуючий стрижку кожні три роки.

В кінці весни або на початку літа можна починати обрізку, завдяки якій молоді саджанці будуть краще розвиватися, а на місці старих пагонів виростуть нові і міцні.

На початку літа вирізають пагони, які відмирають через нестачу світла, а основні живці обрізаються після цвітіння. Повторювати процедуру можна в кінці липня або початку серпня.

Хоча Багатель Тунберга невисокий, він добре переносить погодні умови, проте при більш тривалих засухах його слід поливати.Догляд за карликовим барбарисом

Уникайте замочування листя і поливайте їх вранці, щоб рослини могли висохнути до ночі. Барбарис пурпурний або зелений карликовий погано переносить надлишок води і теж не потребують зимової захисту.

Виняток карликовий барбарис, зростаючий в горщику.

Барбарис мініатюрний стійкий до хвороб (як і вищі сорти), які виникають при надмірному або неправильному поливі. В такому випадку необхідно використовувати фунгіциди.Карликовий барбарис в ландшафтному дизайні

Використання карликового барбарису в ландшафтному дизайні

Багателла Тунберга відмінний вибір для рокаріїв. Червоний барбарис красиво виглядає в горщиках на терасі або в саду.

Червоний барбарис в поєднанні з сортами з помаранчевими квітами може створювати чудові яскраві доріжки і огорожі.

Низький пурпурний кущ створює цікаві композиції в поєднанні з хвойними і листопадними чагарниками контрастного кольору, а також в поєднанні з сортами більш високого зросту, такими як барбарис прямостоячий або червоний стовп.Карликовий барбарис в ландшафтному дизайні

Однак слід пам'ятати, що пурпурний карликовий барбарис слід садити на сонячних місцях.

Листя в затінених місцях не отримають такою гарною забарвлення, як на сонце. Єдиний сорт, який не може рости на повному сонці, це барбарис Атропурпуера Тунберга.

Низький барбарис вирощують так само, як і високий. Однак на відміну від більш високих сортів відстань посадки може бути менше.

Ці невисокі рослини пожвавлять будь-який сад, додавши фарб.