Листя орхідеї фаленопсис

У орхідеї фаленопсис листя служать не тільки майданчиком для фотосинтезу, але так само і є сховищем для мінеральних речовин і води квітки.

Якщо харчування або води рослині недостатньо, то воно почне вживати відсутню кількість зі своїх листів. Таке трапляється, якщо у орхідеї фаленопсис загнили коріння, або якщо квіти поливають занадто рідко.

Листя у фаленопсиса характеризуються таким поняттям, як пружність або тургор.

Якщо ви побачили, що листя стали опустилися і стали млявими, тобто втратили тургор, то, швидше за все, варто просто полити квітка.

Якщо ж листя у фаленопсиса стали жовтіти і покриватися складками, відпадати, то необхідно вживати термінових заходів. Насамперед, потрібно витрусити рослина з горщика і оглянути стан коренів.

Листя у орхідеї фаленопсис служать індикатором здоров'я квітки. Наприклад, на листках фаленопсиса можуть проявлятися чорні цятки, викликані гниллю.

Щоб врятувати квіти, необхідно видалити всі гнилі ділянки розпеченим на вогні ножем і змастити зріз будь-яким антибактеріальним засобом.

Деякі плями на листі можуть говорити вам про поразку орхідеї фаленопсис грибкової або бактеріальної інфекцією.

Універсальне правило боротьби з інфекцією таке: якщо пляма поширюється, тоді його потрібно вирізати, а якщо його розміри залишаться без зміни, тоді можна припекти зеленкою і періодично оглядати рослину.