Гортензія волотисте

Гортензія волотистеГортензія волотисте виростає на півдні Сахаліну, в Японії, Китаї. На лісових галявинах, в розріджених порослевих дубняках.

Гортензія волотисте маленьке деревце до 10 метрів заввишки з густою округлою кроною, яйцевидні або еліптичними листям близько 12 см завдовжки.

Зверху листя гортензії волотисте опушені слабо, знизу сильніше, особливо по жилах.

Квітки в довгих густо волосистих широкопірамідальной віничках близько 25 см завдовжки.

Плодущие квітки вельми дрібні, їх пелюстки білі, рано опадають, безплідні квітки набагато більші, до 2,5 см діаметром, з чотирма білими, потім таким стає рожевими пелюстками.

Перше цвітіння спостерігається в 4 роки. Квітки медоносних. Цвітіння тривале - з середини червня і до жовтня.

Зростає гортензія волотисте швидко, морозостійка, витримує зниження температури до -25 град, вимоглива до вологості грунту, газоустойчіва.

За кордоном поширені сорти: 'Кіушу' ( 'Kyushu'), 'Юнік' ( 'Unique'), 'Матильда' ( 'Mathilda'), які характеризуються не тільки великими квітками і тривалим цвітінням, а й також наявністю приємного аромату.

культивари:

Гортензія волотисте 'Грандіфлора' ( 'Grandiflora')

Відрізняється від свого виду пізнім цвітінням і великими стерильними квітками, зібрані в широкопірамідальной суцвіття близько 30 см завдовжки.

При розпусканні квітки спочатку кремово-білі, в повному цвітінні просто білі, потім рожеві, восени стають зеленувато-червоні.Гортензія волотисте

Росте дуже швидко. Річний приріст близько 25 см. Гортензія волотисте 'Грандіфлора' світлолюбна. Вологолюбна, не переносить тривалої посухи. У жаркий період потребує поливу. Також гортензія волотисте 'Грандіфлора' морозостійка, хоча в холодні зими молоді рослини можуть обмерзати, проте з віком зимостійкість підвищується.

Гортензія волотисте 'Брюссель Лейс' ( 'Brussels Lace')

Ця гортензія відрізняється величезною кількістю плодоносних квітів в суцвітті і невеликою кількістю - стерильних.Гортензія волотисте

Виглядає набагато ніжніше, ніж культивар 'Флорибунда'. У Росії гортензія волотисте 'Брюссель Лейс' зустрічається рідко.

Гортензія волотисте Ваніла Фрейзе (Vanille Fraise)

Є однією з найкрасивіших волотистих гортензій. Кущ висотою, пряморослий, діаметром до 1,5 м.Гортензія волотисте

Має великі пірамідальні суцвіття. Суцвіття гортензії волотисте Ваніла Фрейзе схожий на ріжок полуничного морозива з вершками. Квітка розпускається білим, потім, низ стає полунично-червоним, а верхівка залишається ванільно-білої. Цвіте гортензія волотисте Ваніла Фрейзе на пагонах поточного року, з липня місяця і по вересень.

Гортензія волотисте Ваніла Фрейзе воліє слабокислую грунт. Місце посадки повинно бути сонячне або півтінь. Дуже вологолюбна. Морозостійкість до -29 С.Гортензія волотисте

Розмір і кількість суцвіть залежать від обрізки. Чим сильніше буде обрізка, тим крупніше будуть суцвіття, але при цьому зменшується число суцвіть, і навпаки.

Садять гортензію метельчатую Ваніла Фрейзе в грунт в північних областях навесні, на півдні - восени і навесні. Рослини висаджують ранньою весною на відстані один від одного близько метра, при цьому не заглиблюючись кореневу шийку. Величина ями для молодих рослин повинна бути 30 х 30 х 30 см.

У гортензії волотисте Ваніла Фрейзе коренева система неглибока, однак розгалужена. У кожну яму потрібно вносити 1/3 відра торфу і перегною, після посадки рослини полити. Поливати найкраще дощовою водою. Після поливу розпушити грунт. В кінці травня слід провести підгодівлю мінеральним добривом і розчином гною.

Повторно добриво треба вносити через 2 тижні. Підживлення забезпечує найкраще цвітіння в нинішньому році, а також ятати квіткових бруньок наступного року. Пристовбурні круги мульчують торфом або перегноєм, після перекопування додають мульчу. Восени необхідно провести підгортання кущів на висоту близько 20-30 см.

Гортензія волотисте 'Кіушу' ( 'Kyushu')

Їй характерні глянцеві темно-зелене листя, численні, не надто великі суцвіття з малою кількістю стерильних квіток. Пагони стирчать, прямі, червоно-бурі. Листя у гортензії волотисте 'Кіушу' глянцеві, темно-зелені, а черешки червоні.Гортензія волотисте

Квіти білі з дивовижним ароматом, зібрані в широкі і довгі суцвіття. Цвітіння з середини липня і до вересня. Світлолюбна, виносить і півтінь. Зимостійка, але в холодні зими молоді рослини можуть обмерзнути. Вологолюбна.

Гортензія волотисте 'Матильда' ( 'Mathilda')

Цей чагарник заввишки 2 метри і діаметром крони близько 3 метрів. Листя тьмяно-зелені, близько 7-15 см завдовжки. Крона округла.Гортензія волотисте

Квітки великі, при розпусканні вони кремово-білі, потім просто білі, далі рожевіють, а при відцвітанні зелено-червоні.

Гортензія волотисте "Фантом" ( 'Phantom')

Це чагарник висота якого до 2 м з розлогою кроною. Листя зелені, яскраві. Суцвіття пірамідальні, великі, довжиною близько 30 см, що складаються з великої кількості білих квіток з бузково-рожевим відтінком. Цвіте гортензія волотисте "Фантом" з серпня і до жовтня.Гортензія волотисте

Віддає перевагу світло, тінь, півтінь. Гортензія волотисте "Фантом" є дуже декоративним сортом.

Гортензія волотисте 'Пінк Дайамонд' ( 'Pink Diamond')

Є модним в Європі сортом. Листопадний чагарник до 2 метрів у висоту. Суцвіття довжиною близько 30 см складаються з стерильних і плодущих квіток.Гортензія волотисте

Квітки гортензії волотисте 'Пінк Дайамонд' при розпусканні кремово-білі, потім темно-рожевими, майже червоними.

Гортензії волотисте 'Пінкі Вінкі' ( 'Pinky Winky')

Характерні світло-зелене листя, восени вони жовтіють, загострені, еліптичні, з пільчатим краєм, шорсткі, близько 12 см в довжину. Квітки зібрані в конусоподібні суцвіття по 20 см в довжину, двоколірні - зверху вони білі, нижче пурпурно-рожеві.Гортензія волотисте

Цвітіння настає в липні і до вересня. Гортензія волотисте Пінкі Вінкі воліє пухкі, родючі, кислі грунти. Світлолюбна, але виносить і півтінь. Не терпить посухи. Морозостійка.

Гортензія волотисте Бобо ( 'Bobo')

Є новим популярним бельгійським сортом гортензій, що відрізняється рясним цвітінням і невеликим зростанням. Дуже декоративна. Під час цвітіння гортензії волотисте Бобо кущ повністю потопає у величезних білих шапках розкішних суцвіть. Пагони вертикальні.Гортензія волотисте

Починає цвісти в липні великими білими шапками квіток, які до осені стають рожевими. Листя у гортензії волотисте Бобо темно-зелена. Витримує без укриття навіть суворі зими.

Гортензія волотисте Даймонд Руж (Diamond Rouge)

Чагарник висотою близько 150 см, шириною 120 см. Суцвіття розміром близько 30-40 см. Цвіте гортензія волотисте Даймонд Руж з липня і до пізньої осені, квіти стерильні. Спочатку квітки білі, потім рожеві, в кінці літа суцвіття стають яскраво-червону або навіть фіолетово-пурпурового забарвлення, яка зберігається декількох тижнів.

Кущ гортензії волотисте Даймонд Руж компактний, щільний, пагони сильні. Навесні листя зелене, восени зупиниться від пурпурової до насичено помаранчевої.Гортензія волотисте

Місцезнаходження

Півтінь, на сонячних місцях зростання сповільнюється, і суцвіття починають дрібніти.

Грунт

Для рясного цвітіння потрібні родючі грунти. Гортензія волотисте любить глинисту структурну грунт. Для нормальної життєдіяльності їм потрібна вологий грунт.

Обрізка волотисте гортензії

Для успішного цвітіння до початку вегетації кущі гортензії волотисте потрібно щорічно сильно обрізати. Регулярна сильна весняна, обрізка теж сприяє тривалому і рясному цвітінню. Якщо цього не зробити, то рослина погано розвивається і навіть не зацвітає.Гортензія волотисте

Розмноження волотисте гортензії

Гортензія волотисте добре розмножується живцями і відводками.