Вигонка тюльпанів - поради і рекомендації

Квіти завжди бажані, особливо в зимовий час, коли на вулиці мороз, а на підвіконні яскравими весняними фарбами горять тюльпани. Бажання мати квітучі цибулини раніше, ніж вони розквітнуть в саду, спонукає квітникарів займатися вигонки. Вигонки називається комплекс заходів, спрямованих на цвітіння рослини в невластиве для нього час року.

У нас взимку все квіти знаходяться в стані свого спокою, так квіти пристосовуються до суворих зимових умов. Також і тюльпани проходять через стан спокою. На вигляд, здається, що в цей період життя рослини завмирає, проте всередині цибулини проходять складні процеси і сформіровиваются органи майбутньої рослини.

Вигонка тюльпанів

Впливаючи на цибулини тюльпанів деякими чинниками, можна вивести цибулину тюльпана зі стану спокою і навіть змусити її цвісти. Під дією необхідних температур під час зберігання і подальшого потім процесу вигонки тюльпанів починається на пару місяців раніше, ніж звичайно. Наприклад, квітучі тюльпани вже можна отримати на Різдво чи ж до 8 Березня.

Так як в природі тюльпани зацвітуть, тільки пройшовши етап зимового охолодження (маленька температура сприяє формуванню в цибулині речовин, що впливають на цвітіння рослини), то і при вигонки необхідною умовою є зниження температур. Тривалість дії як правило, залежить від сорту, що використовується для вигонки. Зазвичай вона триває 16-20 тижнів.

Вигонка тюльпанів

Вибір сортів для вигонки

Для вигонки до новорічних свят використовують лише ті сорти, час охолодження яких триває близько 16 тижнів, отже - раноцветущие. Для ранньої вигонки, сорти: Диксис Фейворіт , Діамант Стар , Люстіг Битві , Крістмас Марвел .

Для вигонки в середні терміни (з лютого по березень) підходять більшість вигоночних сортів тюльпанів класу Дарвінових гібриди: Лондон , Дипломат , Вівекс, Апелдорн , Оксфорд , Парад , Апельдорнз Еліт , Скарборо , Ерік Хофс .

Для вигонки тюльпанів до квітня використовують сорти: Америка , Пекло Рем , Бургунді Лейс , Гордон Купер , Дейдра, Вівекс , Лондон , Кіс Неліс , Оксфордз Еліт , Оксфорд , Парад, Хібернія , Фрінж Елеганс .

Для вигонки тюльпанів станом на 1 травня підходять сорти: Аристократ , Лондон , Оксфорд, Дипломат , негренят , Парад , Хібернія , Темпл оф Бьюті . Крім перерахованих вище сортів, для вигонки можна застосовувати і інші сорти.

Вигонка тюльпанів

Підготовка посадкового матеріалу

Протягом всього процесу вигонки тюльпанів рослина харчується лише речовинами, накопиченими в цибулині, тому успішна вигонка залежить від посадкового матеріалу. Цибулини повинні бути без пошкоджень, округлої форми. Для зимової вигонки підходять цибулини вагою 30 г - для класу Дарвінових гібриди не менш 25 м Використовувати цибулини малих розмірів недоцільно, тому що це знижує декоративні якості.

Перед посадкою бажано цибулини очистити від зовнішньої луски.

Вигонка тюльпанів

Весь процес роботи по тій, що вигнала ділиться на 3 етапи:

1. Зберігання цибулин.

2. Укоренение (при низьких температурах).

3. Вигонка.

Підготовка тюльпанів до вигонки починається вже під час їх зростання в саду: за тюльпанами, призначеними для зимової вигонки, забезпечується хороший догляд, який сприяє великому накопиченню в цибулинах поживних речовин. Догляд за цибулинами полягає у виконанні комплексу агротехнічних заходів.

Вигонка тюльпанів

Величезне значення для вигонки має температурний режим. Змінюючи температуру можна управляти розвитком цибулини і термінами її зацвітання. Під час зберігання цибулин температурний вплив складається з 2 етапів: вплив високими і зниженими температурами.

Порядок зберігання цибулин для вигонки, трохи відрізняється від порядку зберігання цибулин, які будуть висаджуватися на вулицю. Тому порядок зберігання відрізняється лише для тих цибулин, які призначені для пізньої і ранньої вигонки. Після викопування цибулин, їх зберігають при 20-23 ° С близько місяця. Потім підтримується температура 21 С, а в вересні знижується до 16 ° С.

Вигонка тюльпанів

посадка цибулин

Субстратом може бути будь-який повітропроникний і вологоємний матеріал. Це може бути суміш піску і торфу, чистий річковий пісок, вермикуліт, чистий торф, суміш піску з землею. Як субстрат можна використовувати і тирсу, але вони не утримують вологу, тому під час вкорінення знадобляться часті поливи. Садову землю без розпушувачів, використовувати не бажано, тому що при поливах вона ущільнюється.

Вигонка тюльпанів

Приготований субстрат насипають в горщики і трохи ущільнюють. Цибулини тюльпанів розкладають по поверхні грунту на відстані 1 см, злегка вдавлюючи їх в грунт. Потім цибулини засипають підготовленим субстратом до країв ємності. Після посадки цибулини тюльпанів добре поливають. Якщо після поливу верх у цибулин оголився, і осіла грунт, субстрат потрібно досипати. Необхідно, щоб над цибулинами був шар грунту, так як при їх укоріненні відбудеться випинання цибулини з грунту. Потім ємності переносять в підвал, де температура 0-10 ° С.

До грудня цибулини необхідно щотижня поливати. Проростання тюльпанів, триває близько 16-20 тижнів. У грудні температуру, де зберігаються цибулини, необхідно знизити до + 4 ° С. Таке зниження температури запобіжить витягування паростків.

Вигонка тюльпанів

Режим вигонки тюльпанів

Тюльпани заносять в тепле приміщення за три-чотири тижні до цвітіння. Необхідно знати, чим раніше проводиться вигонка, тим більше повинно пройти часу з моменту перенесення цибулин з прохолодного приміщення в тепло, і навпаки. Як правило, до моменту перенесення цибулин в тепло, паростки досягають 8 см висоти.

Вигонка тюльпанів

Горщики з вкоріненими цибулинами тюльпанів переносять в підвал з температурою 14 ° С, при цьому світло в перші кілька днів повинен бути слабким. Через 3 дні температуру можна підвищити до 18 ° С і роблять повне висвітлення.

Коли бутони забарвляться, температуру можна знизити (15 ° С), це продовжить період цвітіння рослин, також будуть міцніше квітконоси, а квітки яскравими.

На вулицю цибулини тюльпанів після вигонки садять в звичайні терміни.

Вигонка тюльпанів