Підготовка насіння до сівби

Кожна людина, вирощуючи що-небудь на своїй ділянці, вкладає в процес свого часу і сили. Звичайно ж, після копіткої праці все хочуть отримати хороший урожай. Адже це ознака того, що всі витрачені зусилля були виправдані.

Часом процес посадки починається не з засівів ділянок насінням і навіть не з розсади. Підготовка насіння овочевих культур до посівуАдже секрет успіху криється у багатьох дрібницях, які пізнаються на практиці шляхом численних помилок, від яких не застрахований ніхто.

Одним з таких невеликих, але важливих процесів в посадці є попередня підготовка насіння, яка полягає в попередньому їх замочування та обробці.Підготовка насіння овочевих культур до посіву

Народні методи підготовки насіння до сівби

Щоб насіння швидше проростали їх часто замочують. Самі популярний такий спосіб в домашніх умовах з підручних засобів пов'язаний з розчином марганцівки. Він відомий багатьом і говорити про нього немає причини, краще розглянути інші способи, які знайомі не всім:

розчин меду

Головний компонент в такому розчині, звичайно ж мед. На склянку води потрібна одна його чайна ложка. Насіння замочують у такому розчині, їх можна тримати так від години і до підлозі дня. Така суміш сприяє не тільки зростанню, але і наповнює насіння додатково корисними речовинами.

Вода з-під варіння яєць

Не варто поспішає і зливати воду в якій варилися яйця, вона відмінно підійде для насіння. Потрібно тільки попередньо її остудити і можна замочувати.Підготовка насіння овочевих культур до посіву

Відвар з лушпиння цибулі

Такий розчин сприятливо позначиться на майбутньому врожаї. Адже він має безліч корисних властивостей, не тільки наповнений вітамінами і стимуляторами росту, він ще і володіє знезаражувальним властивістю.

Борна кислота

Це багатофункціональний компонент, який так само стане в нагоді на дачі перед посадкою. Потрібно взяти чверть борної кислоти і розчинити її в склянці теплої води. Суміш трохи остудити і занурити в неї насіння на півгодини. Після чого їх потрібно промити в проточній воді і просушити.Підготовка насіння овочевих культур до посіву

зола

Цей компонент також потрібно змішати з водою гарячої. Перед застосуванням охолодити.

Перекис водню

Цей компонент можна використовувати як самостійний, так і змішувати з водою. У чистому розчині насіння можна тримати до 20 хвилин, після чого їх потрібно промити. Якщо ж перекис змішується з водою, тоді насіння можна тримати довше, так як суміш менш концентрована. Такий розчин насичує насіння киснем, сприяє формуванню твердої оболонки і знезаражує їх.

Всі ці варіанти розчинів досить бюджетні і добре себе зарекомендували серед садівників.Підготовка насіння овочевих культур до посіву

Куплені суміші для підготовки насіння

Куплені препарати вимагають витрат, але ефект від їх застосування буде гарантованим. Існує три основних засоби для предпосадочной обробки насіння:

Гумат натрію і калій

Це засіб зарекомендувало себе як суміш для замочування і як добриво. Рекомендують його використовувати для цибулин і живців. Розчин готується дуже просто третину суміші Гаматі на два літри води. У ньому насіння повинні пробути від одного до двох днів. Це допоможе їм прискорити своє зростання і насититися необхідними вітамінами.Підготовка насіння овочевих культур до посіву

циркон

Готується така суміш просто, на один літр води додається 10 крапель препарату. Залежно від культури кількість засобу може бути іншим. Замочуються насіння близько 7 годин. Кислоти, які входять до складу цього засобу сприятливо впливають на майбутній урожай.

Епін-екстра

На кожні 100 мілілітрів води потрібно пару крапель цього препарату. Замочувати в неї насіння потрібно пару годин. Це досить потужний засіб, яке добре себе зарекомендувало.

Урожай від його впливу стає більш стійким до зовнішніх чинників, в тому числі і перепаду температур. Тесть він сприяє активації у насіння захисних функцій, також добре впливає на їх зростання.Підготовка насіння овочевих культур до посіву

Особливості підготовки насіння деяких культур

Кожен окремий вид насіння має свої особливості і пропорції тих чи інших компонентів можуть бути разними, як і сам час перебування в розчині.

Насінням огірків і гарбузових культур не рекомендується залишати в розчинах більш ніж на 12 годин. Вони добре реагують на розчини, в складі яких є ромашка або валеріана. Після всіх попередніх процедур насіння рекомендується відразу ж садити в грунт. Вони добре відгукуються на такі дії і проростають досить добре.Підготовка насіння овочевих культур до посіву

Обов'язковому замочуванню повинні піддаватися насіння баклажанів, перців і томатів. Це запорука гарного врожаю. Їм особливо підходить варіант з борною кислотою, а для баклажанів і помідорів суміші з алое вважаються дуже корисними.

Насіння капусти потрібно попередньо прогріти пару днів у воді теплою, тільки після чого замочувати в розчинах. Кращим варіантом для цього насіння вважається суміш з перекисом водню, так як їх потрібно добре знезаразити перед посадкою. Та й зайвий кисень їм ніколи не завадить.Підготовка насіння овочевих культур до посіву

Таким чином, на сьогоднішній день відомо безліч способів попередньої підготовки насіння до посадки. Знаючі садівники використовують навіть по кілька способів для різних культур щоб збільшити шанси на хороший урожай.

У будь-якому випадку потрібно пробивати і експериментувати, головне підходити до всього серйозно і заздалегідь все вивчати, щоб старання були не даремними.