Закладаємо живопліт своїми руками

Який би живоплоту не було віддано перевагу - це завжди стильний варіант огорожі дачної ділянки. З її допомогою можна як захистити дачу, так і зонувати простір на її території.

Для того, щоб жива огорожа завжди радувала і приносила тільки позитив, важливо правильно її висадити і знати правила догляду. Як правило, закладку саджанців виробляють восени.

Жива огорожа своїми руками

Висаджуємо живопліт правильно

В першу чергу, там, де буде огорожа, слід викопати траншею. Такий спосіб буде простішим, ніж копати безліч ям для кожної рослини.

Траншея дозволить витримувати певну глибину, однакову для кожного саджанця. Також важливо дотримуватися глибини, яка була в горщику, в якому купили саджанець.

Жива огорожа своїми руками

Для забезпечення рослинам гарного росту і харчування на дно викопаної траншеї бажано насипати тонким шаром добре перепрілий компост.

Відстань між кущами витримують в залежності від виду рослини. У разі, якщо земляний кому огортає сітка, її знімають. Але, тільки в разі, якщо сітка синтетична.

Жива огорожа своїми руками

Висадивши рослини, їх поливають, а також виробляють укорочення пагонів для їх посиленого росту.

Жива огорожа своїми руками

Гарантія краси живоплоту

Як посадковий матеріал можна брати різні рослини і чагарники для живої огорожі, які переносять обрізку.

Важливо, щоб період декоративності тривав цілий рік або як мінімум сезон. Фахівці рекомендують проводити обрізання в другій декаді червня. У цей період закінчується фаза активного росту рослин.

Для краси рослин слід проводити обрізку регулярно, не допускаючи заростання. Слід врахувати особливості хвойних порід, які не переносять сильної обрізки.

Жива огорожа своїми руками

Боротьба зі шкідниками

Найбільш поширеним шкідником живоплоту є огневка, яка найчастіше шкодить вічнозеленого самшиту.

У боротьбі за здоров'я рослин, слід вибирати сорти рослин, які комаха не дуже любить. Вибираючи саджанці, слід порадитися з консультантом.

Закладаємо живопліт

Щоб уникнути атаки вогнівки, важливо висаджувати кущі, де вони добре провітрюються. Грунти з високим вмістом азоту також не підходять.

Полив важливо проводити строго під корінь. Жива огорожа своїми рукамиНижні стебла раз на рік повинні піддаватися ретельному обрізку. При виявленні грибкових захворювань доцільно видалити рослина або зрізати його уражену частину.

Можна застосувати фунгіциди, але вони ефективні тільки в разі їх регулярного застосування (раз на місяць).

Жива огорожа своїми руками