Звіробій і кропива - збір на зиму, сушіння, зберігання, лікувальні властивості

Лікарські рослини здавна використовуються для загального зміцнення організму і підвищення тонусу, допомоги в лікуванні хронічних захворювань. Для цих цілей я самостійно заготовлюю звіробій і кропиву як самі незамінні і цінні рослини.

Трави - це не панацея від проблем зі здоров'ям і не повноцінна заміна препаратів. Але все ж звіробій і кропива здатні збільшити опірність організму до простудних захворювань, а також допомогти в зміцненні імунітету.звіробій

Звіробій - рослина від багатьох хвороб

Зростаючий на узліссях лісів, полях і вздовж доріг, звіробій має жовті квіти, прикрашені чорними плямами. З усього рослини лікарської частиною вважається та, що підноситься над поверхнею землі. Саме в ній містяться унікальні речовини, вітаміни і смоли.

При правильній обробці для зберігання на зиму він зберігає своєрідний гіркий смак з в'язким ефектом і бальзамічний запах.

У лікувальних цілях він використовується через наступних властивостей:

- регенеруючого і протизапального;

- протимікробний і загальнозміцнюючий;

- успокающего і сечогінного.звіробій

Кропива дводомна - заміна лікарям

Всім відома кропива має великий кущ з гарною кореневою системою. Вона росте на кожному кроці і майже в будь-якому грунті.

Цінною частиною цієї рослини вважаються листя, адже їх вітамінний комплекс, каротин, мікроелементи, органічні речовини вражають. Також вона містить протеїн, тому суп з неї не такий вже і дієтичний.

Рослина здатна ефективно зупиняти кровотечу, підвищувати гемоглобін, бадьорить і зменшувати вміст цукру.кропива

Час і правила збору кропиви і звіробою

Перед збором трав важливо знати їх час зберігання в сухому вигляді. Так, звіробій і кропива зберігаються не більше 12 місяців, після чого їх корисні властивості сходять нанівець. Робити об'ємні запаси просто не має сенсу.

У більшості рослин сушать на зиму все від коренів до квіток. В даному випадку я заготовлював тільки наземну їх частина. Починати заготівлю необхідно з підготовки потрібних предметів: ножиці, рукавички, лляна сумка.

Під час процесу зрізання важливо подбати про наступне врожаї і залишити невелику частину рослин. Збір проводиться строго в сухе, ранковий час, після висихання роси. Досвідчені травники поділяють час збору по частинах рослин: квіти - під час активного цвітіння, коріння - в процесі старіння, а плоди збирають строго після повного дозрівання. Таким чином кропиву збирають з травня по початок жовтня, а звіробій - з середини і до кінця літа.звіробій

Процес сушіння зібраних трав звіробою та кропиви

Після збору трав їх необхідно ретельно перебрати, усунувши неякісні листя або зіпсовані стебла. Після можна приступати до процесу сушіння, який налічує 3 види:

- сушка в духовці при температурі не більше 40 градусів протягом 2.5 годин;

- заготівля трав за допомогою спеціальної електричної сушарки;

- проведення процесу сушіння на відкритому повітрі.

Я застосовую завжди останній спосіб. Невеликими пучками пов'язую рослини льняною ниткою і подвешиваю до стелі веранди. Важливо робити це під час сухої погоди. За кілька днів кропива і звіробій стають ламкими і жорсткими, що говорить про готовність зберігання взимку.кропива

Методи зберігання кропиви і звіробою

Процес зберігання не менш важливий, ніж процес сушіння. Я висушену траву зберігаю виключно в картонних коробках, заздалегідь подрібнену ножицями. Припустимо зберігання в банках зі скла, але кришкою повинна служити натуральна тканина. Саморобний паперовий пакет також підходить для цієї мети.

Місце зберігання повинно бути прохолодним, без стрибків температур, провітрюваним і сухим.звіробій

З готового сировини можна приготувати настій. Траву, в кількості 20 г, я засинаю в ємність і заливаю окропом, об'ємом 200 мл. Далі нагріваю духовку і відключаю. Розміщую в неї ємність з відваром на 15 хвилин для фортеці і кращого прояви користі. Через покладений час дістаю з духовки і охолоджують. Такий же відвар можна приготувати на водяній бані або просто насипавши в банку (термос) і залив окропом.

Даним настоєм можна лікуватися під час застуди, вживаючи за півгодини до їди 50 мл напою. У добу не варто перевищувати норму в 200 мл.звіробій