Гортензія крупнолистная

Гортензія крупнолистнаяБатьківщиною гортензії крупнолістной , або інша її назва садові є Японія та Китай.

Дуже витончений декоративний чагарник. У субтропіках виростає близько 4 м в висоту, ближче до півночі "зменшується в зростанні" близько 1-2 м.

Відрізняється від інших видів прямостоящими пагонами.

У гортензії крупнолістной листя яйцеподібні, прості, яскраво-зелені.

Безплідні квітки великі, рожеві, з темно-карміновими мазками близько 3,5 см діаметром, плодущие бузкові, часом блакитні, іноді білі, в плоских широких щитках.

У садових форм гортензії крупнолістной суцвіття кулясті, близько 20-25 см діаметром. Цвітіння починається в липні і закінчується в серпні.

Гортензія крупнолистная

Залежно від кислотності ґрунтів гортензія крупнолистная може змінювати забарвлення квіток. Для отримання синіх і блакитних суцвіть потрібно вносити в грунт солі заліза і галун кожні два тижні.

Зростає гортензія садова швидко, теплолюбна, вимоглива до вологи та грунті, не переносить вапна. Може рости в невеликому затіненні, що не морозостійка (до -18 град). Розмножується гортензія крупнолистная діленням куща і живцями.Гортензія крупнолистная

Використовується вона для одиночних і групових посадок в районах крайнього півдня Росії. Досить широко гортензія крупнолистная поширена на Чорноморському узбережжі Кавказу. У середній смузі до недавнього часу використовувалася тільки в кімнатній культурі. Останнім часом з потеплінням клімату і з розвитком агротехніки вона все частіше зустрічатися у відкритому грунті середньої смуги.

У гортензії садової суцвіття утворюються на торішніх пагонах. Тому головна проблема гортензії крупнолістной - зберегти ці пагони повністю, щоб нирки квіткові НЕ вимерзли, а також не випрелі. При серйозному укритті, практично як у троянд, гортензія успішно зимує і в спекотне літо багате цвіте.Гортензія крупнолистная

Серед сортів гортензії крупнолістной є більш зимостійкі сорти, а також ті, що можуть рости в Середній Росії лише з занесенням рослин на зимовий період в приміщення. Навіть зимостійкі сорти гортензії крупнолістной можуть рости і цвісти не на всіх ділянках. Перш за все, це залежить від мікроклімату.

Гортензія садова дуже ефектна яскравою зеленим листям і великими, яскравими суцвіттями. Використовується групових і в одиночних посадках на газоні, для створення красивих живоплотів.Гортензія крупнолистная

Гортензія садова цвіте майже в кінці сезону, тому деякі квіткарі для отримання пишного цвітіння на що утворюються сильних пагонах проводять ранньою весною глибоку обрізку.

Але бажаного результату в результаті не виходить. У невеликій обрізку у гортензії крупнолістной потребують лише молоді рослини, а дорослі екземпляри і без обрізки утворюють багато рясно квітучих приростів. Відцвілі квітки гортензії садової не потрібно видаляти, так як взимку вони забезпечують захист квітковим і вегетативним нирках від морозів.Гортензія крупнолистная

Гортензія садова потребує надійного укриття в зимовий період, а також захисту від весняних заморозків. На початку вересня слід знизу видалити листя, для того щоб швидше проходило одревеснение пагонів. Як настануть морози потрібно видалити суцвіття і інші листи, крім верхівкових.

Пагони слід зібрати в пучок, пригнути до дошки покладеної на землю. Кущ, засипати сухим листям і вкривати поліетиленовою плівкою. Навесні укриття знімати потрібно поступово. Спочатку зняти плівку, для того щоб висохли листя, що закривають рослини, а потім знову накрити плівкою від заморозків. Коли нирки кинуться в зростання, укриття слід зняти, кущ розв'язати.Гортензія крупнолистная