Хвойні рослини взимку. Зимовий догляд, фото.

Як захистити хвойні рослини взимку.

Хоча може здатися на перший погляд, що хвойні рослини взимку абсолютно нічого не боятися, все ж варто звернути увагу на деякі практичні поради, оскільки зимовий період часу може таїти деякі труднощі і біди, особливо для молодих рослин вашого саду.

хвойні рослини взимку

Перша трудність, яку наражаються хвойні рослини взимку - це снеголом. Іншими словами, налипає сніг під власною наростаючою вагою може привести до руйнування гілок дерев, а часом і розщепленню стовбура в недостатньо міцних і загострених розвилках. Є проста порада, як уникнути подібних проблем, а саме після рясних снігопадів, вчасно обтрушував крони ваших хвойних рослин.

Якщо ж у вас немає можливості своєчасно з'являтися в саду, наприклад на дачі, тоді краще заздалегідь обв'язати мотузкою ті деревця, які можуть постраждати від снеголома. Пам'ятайте, що сильно стягувати рослини теж небажано. Що стосується великих крон рослин багатоствольної форми - колонновидних або кулястих (наприклад, туї Клуімна або Глобоза), то здебільшого вони мають постійно тримати пов'язаними.

хвойні рослини взимку

Не порушуючи природного положення рослини можна скористатися синтетичної мотузкою і в декількох місцях обв'язати крону, інакше снеголом розвалить крони, які потім самі не приймуть первісну форму.

А ось у рослин з вузькою колонновидной формою (наприклад, скельної ялівець Скайрокет), тонкі гілки, притиснуті до стовбура, під вагою налиплого снігу нерідко відхиляються від властивої деревцю стрункості і щільності. Щоб уникнути подібної неприємності такі рослини ще з осені обв'язують мотузкою на всю довжину по спіралі або обв'язують крону шпагатом.

Пам'ятайте, що гнучкі і молоді хвойні рослини взимку можуть погнутися під діями снігу і поривів сильного вітру і потребують вашої турботи завчасно. Постарайтеся з осені подбати про своїх «зелених вихованців». Один із способів, як зміцнити молодняк - вбити кілочки поруч зі стволами і прив'язати до них деревця.

Деякі мають стелеться форму хвойні рослини взимку зазвичай придавлюються рясними снігопадами (наприклад, лускатий ялівець «Блю Карпет»). Вирішити цю проблему можна підклавши під гілки рослини камені.

хвойні рослини взимку

Друга складність або небезпека - опіки, які отримують хвойні рослини взимку, особливо під кінець сезону холодів і з початком весняного періоду. Хоча складно зрозуміти механізм впливу подібної проблеми, тим не менш, можна простежити її причини.

Це час року обумовлено різкими добовими перепадами температури і яскравим сонячним світлом, посиленим відображає дією снігу. Як правило, опіки з'являються на відкритих ділянках, які виступають над рівнем снігу крон, які звернені до сонця.

Уражені ділянки хвойних рослин помітно рижеют. Хоча на них, часом, зберігаються живі нирки і з ростом молодих пагонів поступово закриваються уражені місця, на цей процес може піти далеко не один рік.

Якщо ж ви з'ясували в весняний період зростання хвойних рослин, що після опіку не залишилося живих нирок, то потерпілі пагони варто вирізати до здорової частини деревини. Не залишайте пеньки, оскільки ті починають всихати і можуть торкнутися значну нижню частину гілки. Великі рани на зрізі змащуйте садовим варом, особливо по краях.

хвойні рослини взимку

Страждаючі від опіків хвойні рослини потрібно вкривати. Найкраще це зробити за допомогою ялинового гілля, закріплюючи його ярусами від низу до верхівки.

Декоративні хвойні рослини взимку можуть постраждати від грибкових захворювань викликаних випрівання, особливо в теплі і снігові періоди. Обов'язково вирізуйте постраждалу і почорнілу хвою, а крону рослини обробіть фугніцідовим розчином.