Кипарисовик Лавсона: посадка і догляд, сорти з фото і описом

Родина Північна Америка, гори Орегона і Каліфорнії, де росте на вологих ґрунтах прибережних гір. Піднімається в гори до 1500 м над рівнем моря.

Дерево близько 60 м у висоту, з вузько конусоподібної кроною, донизу розширюється, з вузькою верхівкою, похиленою набік. Гілки можуть опускатися до землі при вільному стоянні (при неналежному догляді або занадто щільній посадці, крона починає сохнути і оголятися знизу).

Кора червонувато-коричнева, товста, розтріскується на округлі пластинки.кипарисовик Лавсона

Зверху хвоя зелена, блискуча, знизу з нечіткими білими смужками. Площинні листя 2 мм довжиною і 1,5 мм шириною, тупуваті.

Бічні листя досить сильно стиснуті і довше. Шишки яйце-кулясті, в діаметрі близько 8-10 мм, світло-коричневі.

Вітростійкий, теневинослив, влаголюбив, невибагливий до грунту, переносить умови міста. Мало пошкоджується хворобами і шкідниками. Коренева система неглибока.

Розмноження кипарисовика Лавсона

Розмножується кипарисовик Лавсона насінням і живцями. Є одним з найкрасивіших представників хвойних рослин, але через не морозостійкості використовується обмежено. Утворює величезну кількість культиварів.

Кипарисовик Лавсона 'Alumigold'

Сорт компактної конусоподібної форми, швидко зростає, в 10 років його висота досягає 3 м у висоту. Гілки випрямлені, молоді прирости жовті, потім лусочки стають сіро-блакитними. Невимогливий до грунту, а також вологості. Використовується для одиночних, а також групових посадок.Кипарисовик Лавсона 'Alumigold'

Кипарисовик Лавсона 'Alumii'

Вузька колонновидная форма з блакитно-сталевий хвоєю. Дерево близько 15 м у висоту. На молодих рослинах пагони спрямовані вгору, на старих рослинах - віддалені від стовбура.

Гілки численні і щільні, плоскі. Молода хвоя - блакитна, пізніше стає сіро-блакитний.

Цей сорт кипариса поширений, користується попитом у садівників. Розмножується легко і насінням і живцями. Теневинослів. Переносить стрижку.

Використовується для живоплоту, а також групових посадок.Кипарисовик Лавсона 'Alumii'

Кипарисовик Лавсона 'Columnaris'

Прямоствольное деревце висотою близько 10 м, з колонновидной вузької кроною. Пагони спрямовані вгору, тонкі, тугі. Росте швидко. Діаметр крони 2 метри.

Хвоя вічнозелена, луската, притиснута до втечі щільно, коричнево-зелена.

До грунтів цей кипарисовик не вимогливий, зростає на кислих, і на слаболужних грунтах, сухих або вологих.

Місцезнаходження при посадці має бути сонячне або півтінь. Використовують для живоплоту, а також можна висаджувати і окремими екземплярами.Кипарисовик Лавсона 'Columnaris'

Кипарисовик Лавсона 'Dart's Blue Ribbon'

Є цінним Колоновидні сортом, швидко зростаючий, в 10 років його висота становить близько 3 метрів. До вологості і грунтів не вимогливий, морозостійкий.

Використовується як колірної, так і фірмовий елемент в садових композиціях.Кипарисовик Лавсона 'Dart's Blue Ribbon'

Кипарисовик Лавсона 'Globosa'

Є карликовою формою. Висота деревця 1,5 м. Діаметр крони близько 60 см. Стовбур і пагони спрямовані вгору, сильні. Гілочки густо розгалужені, короткі. Хвоя луската, зелена.

Коріння неглибокі, розгалужені у верхньому горизонті грунту.

Чи не вимогливий до ґрунтів, росте на кислих і на слаболужних, вологих і добре дренованих.

Віддає перевагу сонячному місцю або півтінь. Ефектно виглядає в посадках невеликими групами.Кипарисовик Лавсона 'Globosa'

Кипарисовик Лавсона 'Ivonne'

Конічна крона, до 10 років його висота досягає 2,5 м. Хвоя золотисто-жовта, лускоподібний, взимку зберігає забарвлення.

Віддає перевагу родючим, вологим ґрунтам.Кипарисовик Лавсона 'Ivonne'

Кипарисовик Лавсона 'White Spot'

Цей сорт кипариса конусоподібної форми, швидкість росту середня. Пагони густі, кінці молодих приростів кремові, а взимку зелені.

Віддає перевагу родючим вологим грунтам, а також захищеним місцям.

Використовується в одиночних посадках, в композиціях.Кипарисовик Лавсона 'White Spot'