Герань садові багаторічна: посадка і догляд у відкритому грунті, види і сорти, фото

В основному в культурі великі, з гарним листям і барвистими квітками рослини:

Герань крупнокорневіщная або балканська

У природних умовах росте на луках Балкан, Альп, Карпат. Багаторічна рослина. Від інших садових гераней відрізняється товстим, довгим, 1,5 см діаметром, кореневищем. Завдяки своєму швидко розростається кореневища рослина утворює зарості. Від кореневища цієї герані відходять розетки листя.

герань садові

Листя шириною 10 см, подовжено-округлі, розділені на 7 часткою, по краю крупнозубчатие, блискучо-зелені. Над заростю листя стебла піднімаються до 10 см. На квітконосах розташовуються незліченні червонуваті або яскраво-пурпурові квітки 3,5 см діаметром. Герань зацвітає в червні. Дозрівають насіння в серпні.

Герань крупнокорневіщная опушена і ароматна. У жаркий день зарості герані пахне горами, півднем. Зовнішній вигляд зарості весь сезон дуже привабливий, часом навіть листя зимують.

Як правило, в листопаді листя герані садової набуває золотисту або червоне забарвлення. Цю герань використовують в рокарії, де розростається навколо каменів.герань садові

У квітниках герань балканську садять на передньому плані. Тут рослина служить фоном для високих рослин, наприклад, таких, як кореопсис, єнотера, волошка побілена, перстач.

Герань крупнокорневіщная - довгоживучі рослина. Це повзуче, що покриває землю рослина. Лист глубокорасчлененний, яскраво-зелений, великий, ароматно пахне. Восени робиться червоним. Суцвіття від біло-рожевих до кармінових. Цвітіння настає в червні.

Сорти герані крупнокорневіщная:

Герань " Spessaгt " -соцветія біло-рожеві. Швидко зростає, змінює колір восени, відрізняється зимуючими листям.

Герань " Ingwersen's Variety " - рожеві суцвіття

Герань " Czakor " - пурпурно-червоні квітки

Герань " Variegata " - зі смугастою листям, смужки кремово-жовті.

герань чудова

Цей вид герані відомий більше 100 років. На родючих ґрунтах і сонячних місцях герань чудова утворює великий, швидко розростається кущик.

На початку липня рослина покривається незліченними фіолетовими квітками з чарівними по краю зубчастими листками. Восени листя набуває цегляно-червоний або оранжево-жовтий відтінок.герань садові

Розмножується герань пишна діленням куща. Рослина не утворюють насіння. Великі кущі герані чудовою часто розпадаються. Використовують в квітниках або посадках серед газону.

герань гімалайська

Рослина родом з субальпійських лук Гімалаїв.

Зростає невеликим кущем, покриває грунт відростками. Листя герані крупноцветковой округла до 10 см діаметром. Квітки великі, блакитного - фіолетового кольору з червоними жилками. На чашці видно 3 темні жилки. Суцвіття великі, що пахнуть, щитовидні. Цвіте герань гімалайська все літо. герань садовіНизький зріст, красива форма, тривале цвітіння роблять герань Гімалайську придатною для застосування в бордюрах, а також в рокарії.

У Росії герань гімалайська мало відома.

Сорти герані:

Герань " Gravetye " - квітки блакитні.

Герань гімалайська " Plenum " - махрові суцвіття.

Герань криваво-червона

Батьківщиною є європейська частина Росії, Кавказ, Південна і Західна Європа.

Від інших садових гераней відрізняється наявністю м'ясистого, довгого кореневища, від нього відходять округла листя на щетинистих черешках. Листя герані криваво-червоною зимуючі, зелені, а восени листя набуває червоне забарвлення.герань садові

Кущик цієї герані гарний. У висоту близько 60 см. Стебла майже не перевищують листя, і кармін-червоні квітки всипають весь кущ. Цвітіння кровяно-червоною герані тривалий і рясне.

Герань кровяно-червона - багаторічна рослина, здатний пишно цвісти і навіть плодоносити без пересадки 15 років. Оптимальні умови для вирощування - нейтральні грунту і півтінь, але вона прекрасно росте і на відкритих місцях.герань садові

Головна особливість герані цього виду - її постійна декоративність. Кущі герані криваво-червоною красиві і навесні, і влітку, і восени.

В даний час селекціонери вивели приблизно десяток сортів герані цього виду. Серед них:

Герань " Аlbum " - білі, а восени вони жовті.

Герань криваво-червона " Nana " - сорт з рожевими квітками.

Герань криваво-червона " Prostratum " - низький кущ з рожевими квітами.

Герань кровяно-червону вирощують в квітниках. Її використовують в квітниках, є окрасою рокариев.

герань лісова

Зростає в лісах, на галявинах, на луках Європи, Середньої Азії, Західному Сибіру. Рослина з довгим корінням. Росте у вигляді куща, може розпадатися в сторони. Листя прикореневі, в контурі округлі, крупнозубчатие.герань садові

Вегетацію закінчують в серпні. Квіти герані лісової численні, по кілька квіток на квітконосі, фіолетові або лілово-пурпурові. Зацвітає в травні. Культивується безліч сортів цієї герані. Серед них:

Герань лісова " Album " - квітки блідо-рожеві або чисто-білі.

Герань лісова " Birch Lilac " - квітки лілово-сині.

Герань лісова " Mayflower " -голубоватие квітки з білою серединою.

герань лугова

Зростає на луках, галявинах, в лісах Європи і Азії.

Герань лугова з коротким кореневищем. Листя герані луговий численні, на черешках, волосисті. Стебла високі, нечисленні. Суцвіття зонтикоподібне.герань садові

Квітки герані луговий великі, лілово-сині. Її пелюстки закруглені. Цвіте герань лугова з червня близько 30 днів. Є садові форми:

Герань ' Flore Pleno ' - напівмахрова квітки

Герань лугова ' Splish Splash ' - строкаті блакитні квітки

Герань лугову використовують в квітниках.

герань попеляста

У природних умовах росте в Європі, на Кавказі.

Герань попеляста утворює низький кущик з округлим листям на черешках.герань садові

Листя герані попелястої має сіро-зелений окрас. Над листям піднімаються стебла, на яких ростуть лілово-рожеві квітки. Цвіте герань попеляста в липні.

Сорти герані:

Герань попеляста " Ballerinа " - виростає на скелях, квітки лілово-рожеві, висота 15 см.