Особливості вирощування пузиреплодник в якості живої огорожі

Всі представники роду пузиреплодник належать до рослин, на декоративність яких не впливає зміна сезонів: в теплу пору року вони привертають увагу своїм цвітінням і незвичайної листям, а взимку красуються плодами-сухоцвітом. Серед них пузиреплодник калінолістний - одна з найбільш затребуваних чагарникових культур в ландшафтному дизайні. Пузиреплодник почали облагороджувати ділянки в середині XIX в.Міхуроплідник в якості живої огорожі

Ефектний вигляд пузиреплодник

Розглядається рослина спочатку - це північноамериканська культура. Її плоди зовні схожі з невеликими бульбашками, а листя - з молодими листочками калини. Сьогодні доступні зеленоліственние сорти, рослини з жовтими, пурпурними і майже чорним листям. На темному тлі особливо ефектно виглядають білі або блідо-рожеві квітки, зібрані в щитки. Зав'язалися плоди теж прикрашають кущ. Спочатку вони зелені, потім червоні, до осені стають коричневими.Міхуроплідник в якості живої огорожі

Здається, природа продумала навіть форму пагонів пузиреплодник. Ландшафтні дизайнери називають крону рослини фонтаном. Спочатку пагони тягнуться вгору, після чого радують око витонченим вигином до землі. Тому і «голому» силуету не перестаєш дивуватися. Чагарник вигідно виділяється і тим, що його кора відшаровується у вигляді довгих поздовжніх смужок. За це властивість, до речі, англійські садівники називають кущ «девятікорим».

Спочатку розглядається рослина - це великий чагарник, що досягає у висоту і ширину 3 метрів. Але сьогодні в продажу зустрічається чимало сортів набагато менших габаритів.Міхуроплідник в якості живої огорожі

Посадка і догляд за пузиреплодник

Пузиреплодник стійкі до пилу і вихлопних газів, тому їх часто висаджують в міських скверах. Садівникам-любителям це тільки на руку.

Якщо мрієте про живопліт, найпростіший спосіб роздобути достатню кількість посадкового матеріалу безкоштовно - дочекатися поки комунальники почнуть стригти кущі, щоб набрати гілочок для нарізки живців. Кожен держак повинен мати як мінімум пару нирок, вкорінюється пузиреплодник охоче.

Якщо чагарник росте на ділянці, щоб отримати саджанці, досить пригнути нижні гілки до землі, присипати їх родючим грунтом і все літо поливати. Ще до перших осінніх деньків з'являться корінці.Міхуроплідник в якості живої огорожі

Великий кущ можна і поділити, причому не обов'язково його викопувати, потрібну частину відсікають гострої лопатою прямо в землі. Робити це краще навесні, до того як розпустяться бруньки, або восени, приблизно за місяць до приходу морозів.

Якщо з якоїсь причини ви вирішите спробувати розмножити пузиреплодник насінням, майте на увазі, що їм потрібно стратифікація, а вирощені рослини навряд чи збережуть сортові ознаки.

Час посадки - весна або осінь. Саджанці, у яких коренева система закрита, допустимо висаджувати протягом усього вегетаційного періоду. Кущі віддають перевагу сонячним місцям. До речі, тінь - це причина «блідості» листя. Що стосується грунту, в ній є неприпустимою вапно і обов'язковий дренаж.

Хоч кущі і невибагливим до грунтів, помірна поживність позитивно позначається на їх декоративності. При заправці посадкової ями вносять близько 7-8 кг перепрілої органіки і 60 г комплексного добрива з розрахунку на 1 кв. м.Міхуроплідник в якості живої огорожі

У групових композиціях між рослинами витримується 1,5-2-метровий крок. Якщо планується жива ізгородьодь, рекомендований шаховий 2-рядний порядок посадки саджанців. Ширина міжрядь - 35 см, а відстань між посадочними ямами одного ряду - 45 см.

Якщо дорослі кущі добре переносять тривалу посуху, то молоді рослини потребують поливах. На суглинках в літню спеку поливи проводять двічі на тиждень. Добрива закладають по весні.

Однак особливо дбайливі садівники воліють годувати щорічно по пару раз. Навесні вносять азот: вода (10 л) + селітра (1 ст.л.) + сечовина (1 ст.л.) + коров'як (0,5 л).

Для осені готується наступний склад: вода (10 л) + нітроамофоска (сірникову коробку). Разова доза для дорослих кущів - 11-13 л, молодих рослин - 9-10 л. З вдячністю пузиреплодник відгукуються на мульчування торфом або перегноєм.Міхуроплідник в якості живої огорожі

Нюанси стрижки та формування живоплоту з пузиреплодник

За рік більшість пузиреплодник додають в зростанні до 80 см. Тому доведеться освоїти секатор. Навесні видаляють всі пошкоджені і поламані гілки. Після цвітіння проводять формуючу обрізку - пагони коротшають на 1/2.

Протягом усього літа вирізають старі гілки, на яких всихають молоді пагони. З'явилися на кольорових сортах пагони з зеленим листям також слід видаляти, так як є небезпека, що поступово кущ повністю позеленіє.

Крона рослини в природному вигляді за формою нагадує фонтан. Якщо хочете сформувати багатостовбурний кущ, обріжте молоде рослина на 0,5-метровій висоті. Для отримання куща повітряного виду, залиште 5 найрозвиненіших пагонів, решта видаліть біля основи. Кратність стрижки живоплоту - від двох разів за сезон.

Багряний колір листя пояснюється високим вмістом в листках антоціанів. Вони ж роблять культуру холодостійкою. Тому в укритті кущі не потребують.Міхуроплідник в якості живої огорожі

Стійкі пузиреплодник до хвороб і шкідників, однак при недостатньому харчуванні можуть захворіти хлорозом.

На це вкажуть пожовклі скручене листя і всохлі верхівки пагонів. Щоб врятувати рослини, потрібно внести в грунт залізо в доступній для рослин формі. Кращі препарати від хлорозу: «Хелат заліза», «Агрікола», «Антіхло троянд» і подібні.

На питання садівників-любителів, як використовувати пузиреплодник калінолістний в саду, ландшафтні дизайнери відповідають просто: «Як хочете!» Хочете, обрамляють їм ділянку або зону відпочинку, а хочете, використовуйте його в якості солітера.