Посадка і вирощування троянди в контейнерах

Ще не так давно, кущі троянд, посаджені в контейнер, були рідкістю і троянду поміщали туди тільки через відсутність вільного місця для посадки в грунт.

Зараз, дуже часто зустрічаються троянди, що ростуть в квіткових вазонах. Їх розставляють в альтанках, на терасах, сходах або ж по узбіччях садових доріжок.Посадка і вирощування троянди в контейнерах

Вибір контейнера для посадки троянди

При виборі контейнера слід враховувати, то що троянди мають довге коріння і вазон, в який її висадять, повинен бути не стільки широким, скільки глибоким, що б корінь міг добре розвиватися.

Тому, під кожен сорт троянд, вибирається контейнер певного розміру.

Для мініатюрних троянд використовують ємності на 3-4 літра, а для більш дорослих мініатюрок краще підійдуть контейнери на 8-12 літрів.

Флорибунда, в залежності від виду, буде добре почуватися в 10- 50 літровому квітковому горщику.

А ось чайно-гібридним сортам в пору будуть обсяги від 40-70 літрів. В'юнкі троянди мають найпотужніший корінь серед всіх видів троянд, відповідно до цього, контейнери для них вибирають ємністю від 70 до 100 л.Посадка і вирощування троянди в контейнерах

Для вибірки контейнера важливо враховувати не тільки ємність і форму, а й матеріал, з якого він зроблений.

Рости, троянди будуть і в пластиці, і кераміці, і в металі, але існують деякі особливості кожного матеріалу.

Наприклад, пластикові горщики легкі, їх добре мити, але в них слабкий доступ кисню для коренів.

Глиняні горщики пропускають кисень, але в них швидше випаровується волога, вони важкі, а під час морозів можуть тріснути.

Дерев'яні квіткові горщики оригінальні і незвичайні за своєю формою, але вони швидко псуються від вологи. А металеві сильно нагріваються і сильно охолоджуються, та й ще бояться води.

Контейнери, які використовуються для відкритих просторів повинні бути стійкими, що б рослина, що не перекидало вітром.Посадка і вирощування троянди в контейнерах

Які троянди рекомендують для посадки в контейнери

Не всі троянди можна посадити в контейнери. Наприклад, такі види як рамблери, паркові або деякі сорти особливо високих плетистих троянд, неможливо утримувати в контейнерах, з огляду на їх форму і розміри.

Для висадки в ємності вибирають найстійкіші і невибагливі сорти. Основними видами, таких троянд є низькорослі сорти: мініатюрні, бордюрні і троянди патіо.

Можна посадити в великий контейнер штамбову або плетистую троянду, але їм потрібно робити стійку опору і приділяти особливу увагу поливу і підгодівлі.

Є одна вимога при якому в контейнер можливо висадити будь-яку троянду.

Це відбувається в період, коли намагаються оцінити троянду перед висадкою її на місце, яке їй відведено за планом, і якій раніше не було на ділянці.

Розу садять в контейнер, найкраще навесні, і ведуть спостереження за рослиною протягом тривалого часу.

За цей час її оцінюють за різними параметрами. І вже після висаджують в грунт.Посадка і вирощування троянди в контейнерах

Склад землі, особливості догляду полив, підживлення

Землю в контейнер, для висадки рослини, необхідно добре удобрити, вона повинна бути легкою і насиченою повітрям, а також зробити хороший дренаж.

Під час висадки можна використовувати грунт, куплений в магазині або зробити його самостійно. Для цього змішують землю з перлітом і компостом, ще додають небагато суперфосфату.

Дно повинно мати широкі отвори для стоку води, і не забути укласти дренаж.

Троянди, висаджені в горщики, вимагають до себе підвищеної уваги, більше, ніж рослини у відкритому грунті.

У спекотну погоду це щоденний полив, а в разі необхідності, поливають вранці і ввечері. Мульчування грунту допоможе зберігати воду в грунті і повітрообмін.

Але поряд з цим, слід боятися надмірної вологи і замокання кореневої системи. Рекомендується кожні два, три роки рослина пересаджувати.

Підживлення в контейнерах повинні бути частіше, ніж для рослин, висаджених в землю. Приблизно, один раз в два тижні.Посадка і вирощування троянди в контейнерах

Навесні вносять комплексне добриво, а наступне - вже перед цвітінням. Восени вносять фосфорно - калійні суміші.

На зиму, контейнерні рослини утеплюють. В одному випадку їх можна перенести в приміщення з допустимою температурою повітря від + 1 до-4 0 С.

Або ж контейнер закопують в землю, обов'язково прикопавши кореневу шийку, а зверху насипавши горбок із землі висотою приблизно 20-30 см.

Особливу атмосферу і пахощі троянди створять, якщо контейнери з ними помістити там, де особливо часто проводять час влітку: на веранді, в альтанці, біля водойм, на стежках саду.

Разом з трояндами в контейнер можна висаджувати інші низькорослі рослини, тим самим сприяти створенню квіткових композицій.

Дотримуючись всіх Цих не хитрих правил, троянди, висаджені в контейнер, будуть радувати, і приносити позитивні емоції багато років.Посадка і вирощування троянди в контейнерах