Терпкий запах хризантем

Хризантема - яскрава квітка, різноманітний і трішки сумний. Так як зацвітає у нас в садах він осінньою порою, коли ночі холодніше, дні коротше, а погода вже все менше радує нас теплом і сонцем. Напевно, не випадково чарівна хризантема цвіте саме восени.

Терпкий запах хризантем

Адже ця рослина короткого дня, і короткий світловий день стимулює закладку суцвіть. Саме тому пора масового цвітіння хризантеми доводиться на таке незатишне і похмуре час року, на осінь.

З грецького перекладу хризантема означає "Золота квітка". Це дивовижна рослина, є древньою культурою.

Терпкий запах хризантем

Перша згадка про нього було знайдено у китайського філософа Конфуція, який був створений понад 2,5 тисяч років тому.

Другою батьківщиною чарівних хризантем є Японія. В Європу хризантема потрапила в 1789 році, коли до Франції були привезені перші 3 китайських сорти хризантеми.

Терпкий запах хризантем

У Росії перша згадка про хризантемах було опубліковано в 1844 році.

Сьогодні налічується більше 140 видів трав'янистих однорічних, а також багаторічних хризантем. Ми розглянемо хризантему корейську, зимуючу в середній смузі.

Терпкий запах хризантем

Корейська хризантема - це гібридний вид, сорти розрізняються термінами цвітіння, будовою і розміром суцвіть, висотою куща, забарвленням трубчастих і язичкових квіток.

Сорти корейської хризантеми ділять за формою суцвіть на напівмахрові, немахрові і махрові, за величиною суцвіть на дрібноквіткові (7 см) і великоквіткові (10 см).

Терпкий запах хризантем

Масово хризантеми цвітуть на початку вересня. Деякі сорти корейської хризантеми мають ранні або ж пізні терміни цвітіння.

По висоті їх ділять на бордюрні (30 см), середньорослі (50 см), високі (1 м).

Терпкий запах хризантем

Найпопулярніші сорти корейської хризантеми

'Бузковий туман' - невибагливий, ранній сорт.

Серед бордюрних корейських хризантем сьогодні популярні сорти: 'Мереживниця', 'Перший сніг »,« Варвара', 'Лелія', 'Міатіда', 'Аметист', 'Срібна тура "і т.д.

Терпкий запах хризантем

Серед среднерослих корейських хризантем популярні: сорт 'Вечірні вогні' з червоними немахровими суцвіттям «ромашками» з жовтим кільцем в центрі.

Дуже яскравий сорт 'Листопад', висотою близько 50 см, з жовто-рудим суцвіттями; пухнастий, білий, схожий на ведмедика 'Умка'. Привертають увагу 'Перший сніг »і« Янтар' своїми яскравими суцвіттями.

Терпкий запах хризантем

До високорослим корейським хризантемам відносять рослини, яким властиві великий, розвинений кущ і великі суцвіття. Деякі з них потребують підв'язки.

Особливо виділяється сорт "Марійка 'з рожевими суцвіттями. 'Елен' - сорт з білими суцвіттями і з жовтим центром досягає 70 см заввишки.

Вибираючи з величезного розмаїття сортів хризантем для свого саду, потрібно знати, що чим більше суцвіття, тим старанніше доведеться його вирощувати, тим складніше їх зимівля.

Терпкий запах хризантем

Чим простіше суцвіття хризантеми, тим сорт хризантеми краще зимує, а чим нижче кущ хризантеми, тим він раніше зацвіте.

Якщо ви вже придбали хризантеми, то саме час посадити їх, а для цього потрібно знати основи агротехніки.

Терпкий запах хризантем

Садити хризантеми краще за все не спекотної восени, а не навесні, так як молоді кущики хризантем сильно обмерзають.

Місце для хризантеми має бути обов'язково захищеним від вітрів, сонячним, де буває не менш як 5 годин денного світла.

Хризантема на одному місці не може рости більше 3 років, тому що їй потрібне постійне поділ. Але цей недолік компенсується їх гідністю - здатністю швидко наростати.

Терпкий запах хризантем

Якщо навесні ви посадите маленький живець, то восени отримаєте повноцінний квітучий кущ. Тому при посадці необхідно пам'ятати, що ці рослини люблять вільний простір, їм воно необхідне для зростання. Тому садіть хризантеми вільно, не заглиблюючись коріння.

Грунт для хризантем повинна бути пухка, повинна містити органічні речовини, дренированная, так як корейські хризантеми не переносять застій води.

Терпкий запах хризантем

У літературі пишуть, що восени необхідно обрізати кущі хризантеми на 20 см і робити їм невелике укриття на зиму - наприклад, накрити кущ дерев'яним ящиком, натягнувши на нього лутрасил середньої щільності.

Як бути з поливом хризантем, адже як говорилося вище, вони не люблять надлишок вологи. Ранньою весною рослини поливаємо по півлітра під кущ, а влітку три рази в тиждень.

Терпкий запах хризантем

Хризантеми добре розмножуються живцями. Навесні зріжте молоді черешки довжиною 8 см, обірвіть нижнє листя, зріз живця опустіть в препарат «Корневин» і посадіть в заздалегідь зволожений субстрат. Вкорінену розсаду в червні посадите у відкритий грунт.

Терпкий запах хризантем

Хризантеми люблять підживлення. Навесні для нарощування листової маси потрібно використовувати азотні добрива, коли формуються кошики - фосфатні, а восени - калійні.

При дотриманні цих нескладних агротехнічних правил, ваша осіння пора буде воістину «золотою», а вже у вересні по садовій ділянці розіллється терпкий запах зацвілої хризантем, що говорить нам про закінчення літа.

Терпкий запах хризантем