Актинідія - ліана для прикраси вашого саду

Хто вже будує плани на літо і на те, як зробити ваш сад ще прекрасніше. Помрійте поки що про дивовижному рослині з Азії.актинідія

Актинідія - ліана з Азії

На сьогодні налічується 36 видів красивою ліани актинідії. Ця чудова ліана росла в Азії в дикій природі, а в Європі з'явилася в кінці 19 століття.

На актинідії дозрівають смачні ягоди, що нагадують ананас, їх можна їсти в свіжому вигляді, сушити і вичавлювати сік. Цю рослину можна розводити в нашій смузі без укриття, так як воно морозостійка.актинідія

Ягоди актинідії китайської розміром з куряче яйце мають ніжну структуру і сильний аромат, вони містять багато вітаміну С і органічні кислоти.

Ягоди мають лікувальні властивості для поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту, глистогінну ефектом, властивостями ферменту, це дієтичне рослина має сечогінні і болезаспокійливими властивостями, підвищує імунітет.актинідія

Корисні властивості актинідії

Ягоди можна легко перевозити на далекі відстані, вони прекрасно зберігаються. Причому вони дозрівають тоді, коли всі інші фрукти і ягоди вже завершили плодоношення.

Сік актинідії можна використовувати для немовлят, він не викликає алергії як сік цитрусових. Рослина цілком використовується в лікувальних цілях, крім ягід застосовують листя і кору, наприклад, при корості у собак.

Кішки обожнюють цю рослину як валеріану, вигризаючи і старі і тим більше молоді пагони, катаючись в посадках.актинідія

Один з видів - актинідія коломікта, ліана, яка обвиває дерева і виростає до 15 метрів в довжину. Ця рослина надзвичайно красиве, на кінчику листа з'являється рожева пляма, і ліана здалеку здається посипаної квітами.

Актинідія коломікта дає незвичайно ніжні, прозорі плоди з тоненькою шкіркою, що тануть у роті, вагою 3 грами. А інша ліана, наприклад, аргута має плоди вагою 8 грам.актинідія

Актинідія в вашому саду

У цьому лісі актинідії доростають до вершини дерева і на сонці починають плодоносити. Щоб радувати себе такими чудовими ліанами, потрібно в саду створити умови: шпалери, сонце і чоловічі і жіночі рослини.

Потрібно посадити близько 7 рослин, з них 5 жіночих і два чоловічих. Особливо красива в період свого цвітіння ліана актинидия аргута, яскрава листя і білосніжні ароматні квіти. У Китаї їх використовують для духів.

Плоди на цих красивих рослинах з'являються на 5 рік життя, і далі на ліані дозріє кілька кілограмів ягід.актинідія

Відомі сади, де ця ліана, нагороджує власника ягодами вже 40 років. Сьогодні існує багато сортів актинідій, які вивели наші садівники, їх плоди більше, смачніше і самі рослини красивіше, ніж лісові.

Ця ліана прикрасить вашу ділянку, зав'ється альтанку, арки, паркан або балкон заміського будинку. Це чудове рослина потрібно посадити і насолоджуватися його красою і смаком.актинідія