Трава для посадки газону: кращі сорти для нашого клімату, додаткові компоненти

Часом трапляється, що при правильному догляді газон не радує своєю густотою. Все це говорить про неправильно обраної газонної суміші. При придбанні ми, як правило, звертаємо увагу лише на інформацію, для якого типу газону виготовлена суміш (спортивного, дитячого, партерного і т.д.). Трави, які входять до складу, нас цікавлять найменше, до того ж що їх назви звичайному покупцеві скажуть мало. Трава для посадки газонуА це дуже важливо, тому що в нашу країну ввозиться багато сумішей з Європи. Там м'якше клімат, і критерії відбору газонних трав не такі жорсткі. Однак в нашому кліматі газон з Європи вимерзає, тому що в його складі не морозостійкі трави. Щоб обійти ці проблеми, трава для газону повинна підбиратися за ступенем пристосованості до клімату та грунті в конкретній місцевості. Про це докладніше ...Трава для посадки газону

Будь-яка трава для газону повинна бути багаторічною, тому що зелений майданчик створюється не на один рік, і щорічно навесні засівати галявину по-новому немає сенсу. З усього списку існуючих видів рослин, найбільш пристосовані, це злакові.

Однак не всі, а тільки ті, які відповідають певним характеристикам:

стійкі до вимерзання;

зовні декоративні;

розвивають гарну кореневу систему, яка не піддається руйнуванню в результаті руху, може рости на щільних грунтах;

після стрижки швидко нарощують покрив і добре відгукуються на мінеральні добрива;

вегетативне розмноження.Трава для посадки газону

Самі пристосовані до нашого клімату трави

Якщо розглянути всі запропоновані в сумішах трави по 5 перерахованим критеріям, то залишиться лише три назви трави для газонної суміші, ідеально відповідають умовам нашого клімату. Це тонконіг лучний, мітлиця тонка і овсяніцаніца червона. Всі вони відносяться до коротко-кореневищні злакових і мають схожі критерії.

Ці трави не бояться перепадів температури, особливо при заморозках навесні або восени. Їх коренева система переносить сильні морози і створює щільний дерен, що через нього просто неможливо пробитися бур'янам. Трави мають велику швидкість вегетативного розмноження, тому при належному догляді газон не буде потребувати підсіву.Трава для посадки газону

Костриця червона виростає повільно, тому в перший рік посадки галявина буде виглядати погано, але на наступний рік рослина створить щільний густий покрив.

Тонконіг лучний не потрібно купувати в чистому вигляді, тому що даний вид мятліка повільно нарощує кореневу систему. Краще купити суміш, де рослина буде основним компонентом.

Польовиця тонка відома своєю невибагливістю і зимостійкістю, і густо-зеленим забарвленням, який надає галявині багатий вигляд.

При придбанні суміші, вибирайте ті, в складі яких великий відсоток цих злаків.Трава для посадки газону

Додаткові компоненти в газонних сумішах

Крім звичних 3 злаків, в сумішах можуть зустрічатися і інші рослини, які підходять для нашого клімату. Вони будуть невибагливі до догляду і стійкі до морозів. Але є і мінуси, які не дозволяють назвати ці трави найкращими для газону. І якщо ви знайдете їх назви в складі суміші, то не забувайте, що вони не повинні бути головним компонентом, але можуть використовуватися як доповнення.

Перерахуємо трави, які часто використовуються в сумішах для газону:

польовиця побегоносная

Головне якість - інтенсивне зростання. До мінуса відносяться горизонтальні пагони, що виділяються світлим забарвленням на тлі зеленого газону. Від цього газон має неоднорідний колір. Така якість не до місця на партерних газонах, хоча для місця відпочинку не так і важливо.

Інші види тонконога

Крім мятлика лугового, про який ми вели мову раніше, в сумішах бувають звичайний, вузьколистий і сплюснутий. Відрізняються слабкою довговічністю, через 5 років потребують пересівання.Трава для посадки газону

Трави зі специфічними властивостями

Існують деякі види низькорослих трав, які пристосовані до якихось умов зростання. Універсальними назвати їх не можна, але для деяких місць ділянки рекомендується садити саме їх.

Наприклад, у тонконога дібровного велика здатність рости в півтіні, під садовими деревами, де зрідка потрапляє світло, ця трава позбавить галявину від блідого покриву і лисин. Але пам'ятайте, що тонконіг дібровний не формує щільну кореневу систему, тому не переносить руху і регулярного скошування.

Болотний тонконіг рятує на галявинах з високою вологістю. Він створює гарний смарагдовий покрив і формує потужні коріння, але живе недовго і потребує частого підсівання.

Для партерного газону, за яким не планується ходити взагалі, можна застосовувати польовицю собачу. Вона є однією з найбагатших зовні трав, тому що має ніжні, тонкі травинки і смарагдовий колір. Цей газон називають ще «оксамитовим», так як здалеку він виглядає як дорога тканина. Але трава дуже примхлива.Трава для посадки газону

Якщо вам необхідно, щоб газон виглядав естетично через місяць-два, то підберіть газонну суміш, у складі якої буде лугова костриця. Вона є надзвичайно швидкими злаком, який зійдеться вже через два місяці. Овсяницу лугову можна використовувати для тимчасового газону, який буде рости на одному місці більше 4 років, так як довше злак не живе.

Костриця лучна підійде для декоративної галявини, яку потрібно зробити терміново, так як вже через два місяці травинки утворюють густий килим.

Ваша галявина буде густий вже в перше літо, але, трохи різношерстої. Костриця лучна має широкі стебла і світле забарвлення, що на тлі вузеньких зелених травинок мятліка буде виглядати контрастно. На наступний рік, коли основна трава рушить в зростання, вона видавить цей злак і захопить його місце.Трава для посадки газону

Газонні трави, які не підходять для нашого клімату

У сумішах з Європи зустрічаються трави, яких необхідно уникати, так як вони розраховані на м'який клімат. Наприклад, райграс багаторічний відрізняється швидким ростом, декоративністю і щільним покривом, але після першої зими газон «полисеет», хоча в Європі ці галявини з успіхом зеленіють близько 8 років.

Іноді зустрічається, в сумішах зустрічається тонконіг однорічний. Він невибагливий в догляді і має швидке зростання. Однак тонконіг однорічний розмножується насінням, тому при постійних стрижках на наступний рік трава не зможе давати потомства.Трава для посадки газону