Пристрій альпійської гірки з трояндами

Як зробити свій садову ділянку ще більш яскравим і привабливим? Дуже просто! Потрібно додати один модний ландшафтний елемент.

Причому це можна зробити своїми силами, не залучаючи фахівців і не витрачаючи грошей на оплату їх роботи. Це - альпійська гірка.

Але не в звичайному своєму виконанні, а альпійська гірка з посадженими на ній трояндами.Троянди на альпійській гірці

Види альпінаріїв і як вибрати місце для них

Альпійська гірка, відмінно виглядає на будь-якому ландшафті. Вона радує око цвітінням, яке триває протягом усього періоду вегетації рослин.

Їх створюють з кругляків, і більш дрібних каменів на кам'янистих пагорбах, скелястих схилах, на уламках пористої гірської породи.

Від того що було використано при створенні і від місця розташування можна позначити такі види альпійських гірок як:

- альпінарій;

- сад каміння;

- терасований схил;

- долина в горах;

- альпійська галявина;

- ущелина;

- яр;

- гірський струмок;

- японський сад;

- гірський ставок;

- мініатюрний альпінарій.

І це не весь перелік варіантів для створення альпінарію, а лише найпопулярніші види.

Дуже важливо, щоб місце для альпійської гірки було розташоване на просторій території, добре освітленому місці і там, де він буде добре видно що б стати прикрасою ділянки. На деяких видах альпійських гірок висаджують тіньовитривалі рослини.

Такі гірки можна розміщувати в півтіні. Але якщо на гірку висаджуються троянди, однозначно це повинно бути тільки сонячне місце.Троянди на альпійській гірці

дренаж

Дуже важливий момент у створенні гірки має вибір грунту. Для альпінарію дуже добре підійде піщаний грунт, який засипаний між каменів.

Камені для гірки бажано вибирати такі які не будуть окисляти грунт і вилуговувати його.

Рослини, які вибирають для альпійських гірок не люблять застою води, а якщо вибір припав на важкі глинисті грунти, необхідно виконати дренаж. Для цього знімається верхній шар землі, приблизно близько 25-30 см.

Отримане поглиблення вистилається щебенем або гравієм, будівельним сміттям або битою цеглою. Потім, засипають пісок і зверху землю. Для того що б гірка була готовою до висадки рослин, необхідно щоб грунт в ній утрамбувати.

Найідеальніший варіант, коли альпінарій простоїть всю зиму, а талий сніг і інша волога, прибере з грунту все завоздушенние місця. Але висадку можна почати і через кілька тижнів, але до того часто поливати новостворену гірку.Троянди на альпійській гірці

Формування альпінарію і рослини на ньому

Класичний варіант альпійської гірки - це три яруси піднесення над землею. Для висадки троянд на гірку потрібно вибрати найбільш освітлене місце. Для цього підходить верхній і середній ярус, а й нижній ярус не може бути винятком, якщо і там достатньо сонячного світла.

Після усадки грунту на гірку виставляють камені. На нижній ярус встановлюються великі, а ближче до вершини камені зменшуються в розмірі.

Це створює враження того, що камені не вкластися штучно, а знаходяться в природному середовищі.

Слід враховувати колір каменів і їх поєднання один з одним. Завдання каменів - прикрасити гірку і оберегти вимивання грунту дощами.

Якщо альпінарій витриманий у формі скелі. Конструкція з каменів нагадує гору і використовуються в основному валуни.

Якщо створюється вид полонини. Використовуються плоскі камені різних розмірів.Троянди на альпійській гірці

Такий вид альпінарію, як «гірський схил» створюють з дрібних каменів, а великі камені використовують для обмеження конструкції.

Рослини, на гірку, висаджуються в спеціальну суміш: з чистого грунту, піску і перегною в пропорції 1: 1. Висадку роблять як навесні, так і восени. Універсального правила про те які рослини потрібно використовувати не існують.

Але як правило, це мелколистние, невисокі, з красивими квітами або різнокольоровим листям.

Добре на ній виглядають ті, батьківщина яких високогір'ї. Рослини на гірках не підживлюють, так як це призводить до сильного розростання, а кущі втрачають мініатюрність.

Дуже красиво буде виглядати на вершині альпінарію штамб з прищепленої на ньому почвопокровной трояндою.

На середній ярус добре висадити почвопокривні троянди, а на нижній, мініатюрки.Троянди на альпійській гірці

Троянди на альпійській гірці

Вирощування троянд на альпійських гірках новий напрямок. Але зараз багато хто став використовувати їх для оформлення кам'янистих підвищень.

Це поєднання природних каменів і яскравих фарб, аромату, здатного зачарувати свідомість і надати будь-якого місця на ділянці неповторний і казковий вигляд.

На гірки в основному висаджують мініатюрні троянди. Але на ступенях альпінарію вишукано виглядатимуть чайно-гібридні сорти і флорибунда, а в обрамленні найкраще використовувати більш низькі рослини.Альпійська гірка з трояндами

Особливістю, догляду за трояндами, на альпійських гірках, є посилений полив і профілактика захворювань.

Основна проблема - в не великий площі грунту, яка дає коріння харчуватися. Тому необхідно часто поливати, а в спекотне літо, можливо, навіть щодня.

А що б троянди не були сильно високими їх потрібно підрізати по мірі їх виростання. Дуже важливі профілактичні обробки, які попереджають захворювання борошнистою росою і чорної плямистості.

Якщо на ділянці немає альпійської гірки, її варто зробити. А щоб вона приносила особливу радість і задоволення - її потрібно зробити своїми руками. Це не складно і не дорого.Альпійська гірка з трояндами