Дачний газон: посадка і догляд, вибір насіння, оформлення на ділянці, фото

Справжній газон - справа дуже копітка, трудомістка, потребує постійної турботи і ретельного догляду. Якщо з'явилося бажання влаштувати газон на дачній ділянці для створення цікавого дизайну, то потрібно визначитися з типом газону. Кожен тип газону має свої особливості в догляді і пристрої.

Всі газони можна розділити за призначенням на: декоративні і мають спеціальне призначення. Ті газони, які використовуються на різних спортивних майданчиках, і є спеціальні.дачний газон

Від таких газонів потрібно витримувати періодичне інтенсивне витоптування з наступним швидким відновленням, з мінімальним відходом. Такі газони потребують регулярної поливі і підгодівлі.

Набагато більше різновидів декоративних газонів. Такі газони влаштовують в парках, скверах і, звичайно, в дачних садах.

Однією з різновидів декоративних газонів є партерний газон.

Для пристрою партерного газону використовуються злакові трави, в основному їх багаторічні види.дачний газон

На жаль, ці трави можуть підмерзати взимку і сильно вигоряти влітку. Все це дуже позначається на зовнішньому вигляді газону. Щоб уникнути таких неприємностей, за газоном потрібно добре доглядати.

Якщо на якійсь ділянці трави виявилися пошкодженими, то його доведеться засіяти знову, попередньо удобривши. Такий газон потрібно проколювати для аерації грунту, а до зими проводиться його пескование.дачний газон

Підготовка майданчика для дачного газону

Поверхня такого майданчика вирівнюється дуже ретельно, так як рівна коротка трава видасть будь-яку, навіть найменшу нерівність.

Видаляються всі бур`яни. Потім насипається родючий грунт шаром не більше 40 см. Партерний газон не призначений для ходьби.

Його влаштовують навпроти парадного входу. Як правило, він виконується поруч з красивою клумбою. Рівний смарагдовий газон відмінно підкреслить красу квітів. Він буде також хороший поруч з альпійською гіркою або сухим струмком.дачний газон

Дуже схожий на партерний садово-парковий газон. Він також засівається злаками. Але це інші види злаків. Ці трави можуть рости, як в тіні, так і на сонце. Він витримає механічний вплив. Застосовується цей газон також, як і партерний.

З його допомогою можна підкреслити красу клумби, міні-ставка, скульптурного зображення. Він менш вимогливий у догляді. Такому газону потрібна регулярна стрижка і полив один раз в два тижні.

Інтерес представляє і луговий газон. Його складають найрізноманітніші трави і квіти. Цей газон невибагливий і може піддаватися різним механічним навантаженням. Луговий газон можна побачити біля багатоповерхових будинків, в парках і скверах.дачний газон

Він не зажадає ретельного догляду. Перша стрижка такого газону проводиться, коли висота трави буде 8см. Грунт для газону краще підійде піщаний. Удобрювати луговий газон не потрібно. Не потрібно буде і вирівнювати майданчик під такий газон.

Для влаштування газону на дачній ділянці підійде будь-який з цих видів. Тільки дорогою партерний газон більше підійде для розкішного особняка, так як сам по собі є дорогим задоволенням.дачний газон