Догляд за газоном навесні, влітку, восени: полив, стрижка, підгодівля, аерація

Газон на садовій ділянці дарує нам небувале задоволення від спостереження бездоганного, щільного і доглянутого зеленого килима. Прикраса ділянки в ландшафтному дизайні виробляє виключно тільки доглянутий газон.

І тільки постійна турбота про улюблених зелених килимах є складним моментом у вирощуванні зеленого газону. Зелений килим потребує регулярного і ретельного догляду, який триває протягом усього сезону. Стрижка є окремим компонентом догляду, що вимагає ретельного підходу.Догляд за газоном

Ідеального газону без належного догляду не отримати. Це зрозуміло кожному, хто стикався з проблемами в вирощуванні газону.

Один тільки спосіб підтримувати смарагдовий килим в ідеальному стані і уникнути труднощів - жорстко дотримуватися правил створення газону і з самого початку забезпечити його турботою.

Ні послуги професіоналів, ні елітний вид травосмеси не дадуть результатів, якщо зробити хоч один промах в догляді.Догляд за газоном

Отже, догляд за газоном повинен бути постійним, повним і системним. Крім очевидних процедур, на кшталт поливу і стрижки, догляд за газоном включає цілий комплекс заходів, частина з яких - профілактична.

Догляд за газоном багато в чому схожий на догляд за садовими рослинами. Він включає наступні компоненти:

Полив.

Стрижка.

Підживлення.

Аерація.

Чистка.

Боротьба з бур'янами.

Стрижка газону прирівнюється до мистецтва і виділяється в особливий «пункт» догляду. Стрижка є найголовнішим пунктом в догляді за газоном. Ця процедура має вирішальний значенням не тільки для створення прекрасного, а й здорового газону.Догляд за газоном

На статус особливого компонента відходу претендує чистка газону. Це боротьба з бур'янами, забрудненнями, мохами. А полив, прополка і провітрювання - основні і прості компоненти догляду за смарагдовим килимом.

Газону необхідний догляд, як і будь-якого вас об'єкту на ділянці. Система авто поливу і сучасна техніка вирішують багато проблем, пов'язаних з турботою про газонах.

Активний догляд за газоном триває тільки протягом дачного сезону.Догляд за газоном

Весняний догляд за газоном

Старт сезону догляду за газоном не збігається зі стартом головного садового сезону. Перші процедури за доглядом газону проводяться в квітні. До того ж в перших роботах необхідно дотримуватися обережності і не заподіяти шкоди дернині зайвої навантаженням.

Навесні уникайте:

прогулянок по газону;

полив.

У квітні процедури зводяться лише до видалення сміття або сухої трави з поверхні газону. Збирання проводять, тільки коли з грунту зійде вся волога.

Повноцінний догляд за газоном за фактом починається лише в травні. Після підсихання верхнього шару грунту приступають до перших процедур.Догляд за газоном

При встановленні позитивної температури, рекомендується провести азотні підживлення для відростання, і відновлення дернини.

Проводиться скарифікація, видаляється сміття, суха трава, мох.

Якщо існує необхідність, на газоні проводиться обробка лисин.

Перше скошування проводиться, після того, як трава підніметься на 8 см у висоту. Навесні скошену траву залишати на газоні небажано.

Після першої стрижки здійснюється перша підгодівля. Навесні використовують азотні суміші, комплексні або стартові добрива для газону. Суміші вносять разом з поливом в прохолодні дні.

На пошкоджених ділянках сіють і укладають новий дерен.Догляд за газоном

Догляд за газоном влітку

На початку літа проводяться активні роботи, а в липні процедури обмежують тільки життєво важливими.

Влітку газону буде потрібно наступні заходи:

У першій половині червня провести обробку від бур'янів.

Здійснити перше підживлення, в червні, із застосуванням комплексних добрив.Догляд за газоном

Регулярні поливи, які контролюються ступенем просихання грунту.

Постійна стрижка з частотою в 7 днів.

Найбільш активний догляд за газоном потрібно проводити в серпні. Теплою осінню необхідно заздалегідь потурбуватися про те, щоб газон отримав весь належний догляд і добре підготувався до холодів.Догляд за газоном

Догляд за газоном восени

Основне завдання восени - прибрати сміття з газону. Прибирання опалого листя - тільки перший крок до підготовки до зими, однак він дуже важливий. Накопичення сміття необхідно знімати якомога швидше: під листям дернина пріє і великий ризик поширення грибкових захворювань.

Підготовка газону до суворої зими включає кілька процедур:

Стригти газон проходиться рідше, у вересні 1 раз в 15 днів, а в жовтні орієнтуючись за погодними умовами і темпам зростання газонної трави. Останню стрижку проводять в жовтні, залишаючи траву не менше 5 см заввишки.Догляд за газоном

З приходом осені потрібно внести спеціалізоване осіннє добриво, яке дозволить газону підготуватися до суворої зими.

З кінця жовтня по мокрій траві необхідно постаратися не ходити.Догляд за газоном