Каскад з хризантем: рекомендації по вирощуванню, пристрій своїми руками, фото

Декоративні рослини є невід'ємною частиною оточення людини, яка задовольняє його естетичні потреби, несе оздоровчий і антистресовий заряд. Задоволення зростаючого попиту населення, поповнення асортименту садових квіткових культур є одним із головних завдань Ботанічних садів.

Каскад з хризантем

У ботанічних садах проводять великі роботи по акліматизації декоративних рослин з метою вибору кращих видів, форм і сортів для застосування на практиці.Каскад з хризантем

Одним з таких рослин є хризантема, яка так би задовольняла вимоги садівників професіоналів, а також і любителів. До головних її достоїнств відносять: красу форм і різноманіття забарвлення, тривале цвітіння, легкість розмноження, універсальність використання.

Каскад з хризантем

Хризантему використовують для оформлення квіткових пристроїв, вирощують на зрізання, висаджують в горщики, контейнера, створюють бонсай і каскади.

Каскад з хризантем

Каскадні хризантеми - мелкоцветковиє хризантеми з "каскадом" квітів, які звисають на пагонах за допомогою спеціальної форміровкі куща. У загальній практиці відомі випадки отримання каскадів хризантем з пагонами довжиною близько 3,5 м, а шириною до 80 см, які налічують до 3000 суцвіть, які одночасно розпускаються.

Каскад з хризантем

Вперше хризантеми були отримані в Японії, а потім набули популярності і в інших країнах, особливо у Франції та Німеччині. Техніка формування хризантеми в формі каскаду була названа (kengai) Кенган або ж каскадний стиль. У 1915 році в Японії він був отриманий вперше.

Каскад з хризантем

Спеціальний сорт хризантеми з дрібними суцвіттями рік зростав не вгору, а вниз. Так, виходив хризантемний водоспад в полонині.

Каскад з хризантем

У Молдові хризантеми в каскадної культурі не застосовувалися, з відсутності спеціального сортименту і не вивченості особливостей вирощування.

Каскад з хризантем

Тому, мета цієї роботи полягала в підборі сортів придатних для вирощування в формі каскаду і вивчення їх агротехніки з урахуванням кліматичних умов певної зони.Каскад з хризантем

Ось деякі матеріали і методи досліджень. Дослідження були проведені з 2005 по 2008 рік в Ботанічному саду АНМ. Випробовувалися п'ять сортів хризантем (Смуглянка, Щасливе дитинство, Золота Нива, Cyttere, Red Burst,) з власної колекції Ботанічного саду АНМ, які належать до різних груп будовою суцвіть і за термінами цвітіння.

Каскад з хризантем

Основним критерієм при виборі для вивчення послужили декоративні показники цих сортів. Використовувалися контейнери з темного поліетилену, керамічні горщики 19 см діаметром, п'ятилітрові вегетативні судини.

Вкорінені живці хризантем висаджувалися по 2 шт. на кожен контейнер в суміш наступного складу: по 1 частини перегною, торфу верхового і дернової землі і 4 частини піску. Вирощувалися хризантеми без перевалки.

Каскад з хризантем

Ось результати їх обговорення. Розмноження хризантем для каскадної форми застосовувалося за допомогою живцювання в березні. Для отримання сильного каскаду в кожен контейнер садили по кілька вкорінених живця.

Каскад з хризантем

В кінці квітня контейнери закопували в землю на ділянці. Досвідчені екземпляри розмістили на відстані 1 м від одного до іншого. Пагони хризантем підв'язували до товстого шпагату, один кінець біля основи стебла, а другий кінець втечі до кілка на висоту 40 см з північної сторони від рослини, так, між поверхнею грунту і дротом створиться кут в 45 °. Промені сонця потрапляють вертикально до основного стебла і викликають його гіллястість.

Каскад з хризантем

Форма каскаду хризантеми була отримана за допомогою двох пріщіпок. Перша прищипка була проведена після розвитку на хризантемі не менш ніж 10 листів і висоті 28 см. Потім 1 - 2 верхівкові нирки, самі життєві, що не прищипують, надаючи стеблу подовжуватися.

Каскад з хризантем

Через місяць з пазух листя стали розвиватися пагони другого порядку, і при отрастании на них була проведена друга прищипка хризантеми над четвертим листом. Пагони з верхньої пазушної листя ростуть швидше нижньої, тому вони були прищипнуть не в один час: у верхній на 5 днів раніше, ніж у нижній. Остання прищипка була за 2 місяці до початку цвітіння хризантеми.

Каскад з хризантем

Знаючи, що хризантеми вегетируют в обмеженому обсязі грунту, для більшого приросту пагонів, їм необхідні регулярні підгодівлі, які проводилися раз в 10 днів до фарбування бутонів.

Каскад з хризантем

В оранжерею з відкритого грунту хризантеми були перенесені в вересні і встановлені на високі підставки. Спочатку пагони були нахилені під власною вагою, потім протягом тижня їх потрібно пригинати. Тому їх кілька днів не поливали, подвядшие пагони хризантем менш ламкі під вагою своїх суцвіть.

Каскад з хризантем

Застосовуючи цей метод вирощування, ми отримали екземпляри хризантем з довжиною пагонів від 60 до 125 см, на яких налічувалося від 15-94 суцвіть (сорт Red Burst). На хризантемах сорти Золота нива сформовано було 13-45 суцвіть, на пагонах довжиною 50-80 см. У хризантеми сорту Щасливе дитинство пагони були 24 - 97 см завдовжки з 15 - 56 суцвіттями.

Каскад з хризантем

Висновки. Для вирощування хризантеми в формі каскаду потрібно використовувати високорослі сорти, що володіють потужною енергією росту, з гнучкими суцвіттями, які не перевищують 2-4 см діаметром.

У наших умовах перспективними для вирощування хризантеми в каскадної культурі виявилися такі сорти як Золота нива і Red Burst.

Каскад з хризантем