Догляд за півонією восени: обрізка, посадка і пересадка.

Багато недосвідчених або не мали справу з півоніями садівники, вважають, що ці квіти невибагливі в догляді. Однак півонії відносяться до багаторічних видів рослин і тому з приходом осені, за ними потрібен особливий догляд.

Догляд за півонією восени

Виконуючи певні вимоги, Ви отримаєте наступної весни здорові і міцні бордові, бронзові, рожеві, білі або жовті бутони. Тому ми вирішили присвятити сьогоднішню статтю догляду за півоніями восени.

Обрізка півоній восени

Найважливіше в підготовці півоній до зими - це обрізка, якщо Ви проігноруєте її, то навесні вам доведеться зіткнутися з труднощами, оскільки пом'якшені пагони не так легко обрізати секатором. обрізка півоній восени проводиться з другої половини жовтня по першу декаду листопада (в залежності від регіону).

Догляд за півонією восени

Не можна робити обрізку півоній і раніше цього часу, тому що рослина ослабне і буде вразливе перед хворобами, а також гірше цвісти наступної весни. Найоптимальніший час проведення цієї процедури - після перших заморозків, коли відцвілі пагони поляжуть на землю. Обрізають півонії на одному рівні з грунтом, так щоб не залишалися пеньки.

Догляд за півонією восени

Якщо під час обрізки на вулиці стоїть посушлива погода, то не забудьте рясно полити прикореневій ділянку землі. Щоб уберегти рослини від хвороб приберіть листя і обрізані пагони з газону і спаліть. Більшість садівників після обрізки вносять в грунт підгодівлю: деревну смолу (300гр.) І кісткову муку (200гр.).

obrezka4

Пишні рясно квітучі кущі півоній прикрасять будь-який садовий ділянку. Причому вони виглядають ефективно не тільки коли цвітуть. Високі прямі стебла з темно-зеленими і щільними листям виглядають чудово в різних групах і Солітер і служать відмінним фоном для більшості садових рослин.

Догляд за півонією восени

Однак мають високу декоративністю тільки міцні і добре розвинені кущі півоній. Щоб кущі півоній виглядали привабливо необхідно дотримуватися певних правил агротехніки. Зазвичай проводиться посадка півоній восени. Залежно від кліматичних умов проводять цю процедуру з кінця серпня по вересень.

Посадка півоній восени

Для будь-якої рослини необхідно своє "улюблене" місце. Сортові півонії люблять світлі і відкриті ділянки. Припустимо легке затінення в полуденний, найспекотніші години. Посаджений в густу тінь півонія буде слабким і дочекатися від нього цвітіння буде досить складно. Дикорослі півонії (марьин корінь, молочно квітковий півонія і кавказькі види) не так вимогливі до світла. Ці рослини Ви можете посадити навіть під крони дерев.

Догляд за півонією восени

Вибрані ділянки землі повинні добре провітрюватися інакше застій повітря спровокує виникнення грибкових захворювань. Тому не ставте півонії поблизу будівель, високих чагарників, дерев, які будуть перешкоджати вільній циркуляції повітря.

Догляд за півонією восени

Не варто висаджувати півонії в грунт, де близько розташовуються грунтові води, інакше можуть загнити коріння рослини і воно загине. Не придатні для нормального розвитку півоній також сухі піщані і глинисті грунти. Щоб поліпшити механічний склад в першому випадку необхідно внести глини, а в другому пісок.

Догляд за півонією восени

Кислі грунти необхідно вапнувати (200-400гр. Вапна). Оптимальним грунтовим субстратом для посадки буде окультурена суглинок з рН близькою до нейтрального 6-6,5.

Пересадка півоній восени

Будь-який досвідчений квітникар знає, що півонії невибагливі і зазвичай не вимагають пересадки протягом 10 років. Однак якщо ви хочете розмножити старі кущі або омолодити їх, то необхідно знати, як це правильно зробити. Якщо пересадити півонії в невірно обраний час, то Ви не зможете милуватися ще довго його пишним цвітінням. А помилки в пересадки можуть зробити згубний вплив на рослину. Щоб цього не сталося краще слідувати нижче наведених рекомендацій.

Догляд за півонією восени

Кращий час для пересадки півонії - оксамитовий сезон, проте якщо Ви не встигли цього зробити, то краще дочекатися весни. Пересаджують півонії в теплу і не дощову погоду. В цьому випадку переїзд півонії на нове місце проживання буде менш хворобливе, і на наступне літо він буде цвісти. Корінь півонії за зиму звикне до нового місця, а як тільки зійде сніг, він активно рушить в зростання.

Якщо пересадити півонія навесні, то кущ буде все літо хворіти і навряд чи зацвіте. Доведеться особливо дбайливо ставитися до кущів і розділяти коріння для розмноження не варто. Весняна пересадка буде виправдана тільки в тому випадку, якщо квітці загрожує щось більш небезпечне, ніж складність адаптації до нового місця.

Догляд за півонією восени

Наприклад, коріння рослини почали гризти кроти або миші. Не рекомендується пересаджувати півонії пізньою весною і влітку, оскільки в цей час на кореневищах рослини ще не сформувалися усмоктувальні корінці (вони з'являться в кінці серпня), за те вже з'явилися тендітні нирки, які на майбутній рік випустять нові пагони.

Такий стан рослини можна порівняти з вагітністю - в літній час органічні процеси спрямовані на підготовку рослини до майбутньому поколінню, а не на зміцнення і підтримку старого куща.

Тобто, якщо в цей час пересадити квітку, то він може загинути зі стовідсотковою ймовірністю. Наведемо кілька порад, які необхідно дотримати при пересадки півоній восени.

Догляд за півонією восени

З часом ми розібралися, тепер поговоримо про сам процес пересадки. В принципі це не складно, якщо у Вас є хоча б невеликий досвід в розведенні багаторічних рослин.

Насамперед необхідно підготувати заздалегідь ями для посадки (приблизно за 2 тижні), в діаметрі і глибину близько 0,5 м і на відстані один від одного приблизно 1 метр.

Догляд за півонією восени

Якщо Ви хочете створити штучний дренаж, то слід трохи глибше викопати ями, приблизно на 15-20см. На дно помістити дрібні камінчики, гравій або пісок і полити водою, щоб краще осіла грунт. Свежепересаженное кореневище має бути оточене жирної, удобреному грунтом.

Її теж слід заздалегідь підготувати - змішаємо чорнозем в рівних частках з піском, перегноєм, торфом, гноєм і золою. Можна додати і трохи добрива (подвійний суперфосфат, сечовина, залізний купорос). Все це засипаємо перед посадкою в яму і перемішуємо з городньої землею.

Зрізаємо стебло, залишаючи хвостик, довжиною приблизно 15 см і виймаємо кореневище зі старого місця, за допомогою вил. Виймаючи кореневище з допомогою лопати, Ви можете порубати коріння. З обережністю обкапайте кущ на суттєвій відстані - якщо відчуєте перешкода, то відступите ще трохи далі.

Після вилучення кореня з землі обмийте його і огляньте. Зріжте наявні сліди гниття за допомогою ножа і продезінфікуйте розчином марганцівки.

Догляд за півонією восени

Дезінфікують також інструменти і будь-які зрізи, і не зайвим буде помістити на деякий час в марганцівку все кореневище, а потім висушити. Якщо проводити пересадку півонії навесні, то обробку не треба проводити. Кореневище півонії можна розділити на два і більше самостійного куща.

Порахуйте скільки нирок на рослині, якщо їх більше 6, то сміливо приступайте до поділу. Скільки у Вас вийде в підсумку півоній, залежить безпосередньо від віку куща. Однак слід завжди дотримуватися правила - на кожному розділеному рослині має бути не менше трьох нирок.

Догляд за півонією восени

Кожну деленку поміщають в окрему яму, так щоб нирки були на глибині від поверхні приблизно в 3-5 см. Якщо корінь буде вище, то рослина замерзне взимку, а якщо глибше, то півонія НЕ зацвіте.

Ось такі не складні рекомендації для пересадки півоній восени. Якщо Ви зробили все правильно, то півонія буде радувати Вас ще довгі роки своїм цвітінням.